Jump to content
margas

Własna domena od urodzenia?

Recommended Posts

Architektów, programistów, webmasterów, dziennikarzy, kowali, szewców, piekarzy, pielęgniarzy, kominiarzy oraz śmieciarzy. W każdym zawodzie są przecież amatorzy oraz profesjonaliści. Nieprawdaż?

Szpanerska to może być wyłącznie .com i .pl - reszta to zwyczajne ersatze powstające z braku możliwości zarejestrowania którejś z tych dwóch.

No chyba, że ktoś ma na nazwisko np. Mobi albo Aero - wtedy warto zarejestrować Janek.Mobi albo Kasia.Aero :)

 

Ja miałem do wyboru .info i .biz.. Wziąłem info, już jakieś pół roku temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
IMHO kiepski wybor, bardzo kiepski.

 

Dlaczego tak uważasz? Myślę, że kombinacja nazwisko@imie.eu nie jest taka zła. Oczywiście nie jest to tak fajne jak imie@nazwisko.pl, ale skoro nie ma innych możliwosci...

Share this post


Link to post
Share on other sites
kowalski@jan.eu

 

raczej slabo to wyglada. to juz lepiej kontakt@JanKowalski.pl lub poczta@JanKowalski.com

Zgadzam się. kowalski@jan.eu to też mocno naciągany substytut. Już lepszy jest choćby mgr@JanKowalski.pl :)

Uważam, że jeżeli nie da się zarejestrować samego nazwiska w .pl albo .com to imię + nazwisko jest dobrym rozwiązaniem.

Może jeszcze .info się do tego nadaje ale już .net czy .biz to porażka;. .eu ma szansę ale to wraz nie jest to...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie bardzo ładnie wygląda jan@kowalski.pl :) Sam z tego korzystam.

To najlepsze rozwiązanie. Ja sam używam imię@nazwisko.com.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może jeszcze .info się do tego nadaje ale już .net czy .biz to porażka;. .eu ma szansę ale to wraz nie jest to...

A dlaczego? Ja np. czesciej wykorzystuje mail imie@nazwisko.biz niz imie@nazwisko.pl, .pl traktuje jako skrzynke prywatna natomiast poprzez .biz zalatwiam powiedzmy sprawy biznesowe :) Uwazam ze to rozsadny podzial..

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dlaczego? Ja np. czesciej wykorzystuje mail imie@nazwisko.biz niz imie@nazwisko.pl, .pl traktuje jako skrzynke prywatna natomiast poprzez .biz zalatwiam powiedzmy sprawy biznesowe :) Uwazam ze to rozsadny podzial..

No to chyba jedyny jesteś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego tak uważasz? Myślę, że kombinacja nazwisko@imie.eu nie jest taka zła. Oczywiście nie jest to tak fajne jak imie@nazwisko.pl, ale skoro nie ma innych możliwosci...

 

Zgadzam sie z innymi, jesli nie ma juz wolnej domeny @nazwisko.* ratowalbym sie @imienazwisko.* i adresem e-mail kontakt@imienazwisko.*

 

Osobiscie posiadam swoje nazwisko z kilkoma koncowkami (w tym .pl) jednak zadnej z domen nie uzywam (nawet jako adresu e-mail). Dzialajac od lat w branzy zwiazanej z Internetem naturalnym bylo dla mnie zabezpieczenie nazwiska, choc o .pl dlugo sie staralem. W jaki sposob ich uzyje ... okaze sie w ciagu nastepnych lat :) Moze w koncu sie zlamie i uruchomie bloga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanim jeszcze łapaczy było wielu, udało się przejąć www.franek.pl dla syna teraz tylko żony nie mogę namówić na aktualizowanie fotek, a chłop ma już 2,5 roku. A z nazwiskiem problemu nie było, dość rzadkie

Share this post


Link to post
Share on other sites
zanim jeszcze łapaczy było wielu, udało się przejąć www.franek.pl dla syna teraz tylko żony nie mogę namówić na aktualizowanie fotek, a chłop ma już 2,5 roku. A z nazwiskiem problemu nie było, dość rzadkie

 

Okazuje się, że w „dzisiejszych czasach” takie rzeczy nadal są możliwe. ;-)

 

# antek.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

W planach niczego nie mam, ale na wszelki wypadek zadbałem o malgosia.pl :lol:

 

# brzdąc.pl

# małżeństwo.pl

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Od kiedy mamy TLD .neta? :lol:

 

Jeżeli już trzeba to chyba lepiej zarejestrować sobie TLD .aneta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

no k.... moje nazwisko mają w Polsce 4 rodziny, a tu jednak peelka zjęta, normalnie sie zdenerwowalem, chyba sie przejade po rodzince, chociaz z tego co wiem to nikt z nich niema turkusowego pojęcia o domenach, a moze jakis wróżbita już komuś przepowiedział że kiedys bede sławny :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od kiedy mamy TLD .neta? :)

 

Jeżeli już trzeba to chyba lepiej zarejestrować sobie TLD .aneta ;)

 

a nie lepiej .asia? :lol: Spotkanie domainerów, 2012 rok, każdy przedstawia...córkę no i okazuje się, że ".asiów jak mrówków" ...no bo domena była w promocji :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam od kilku miesięcy szalewski.pl, szalewski.com.pl, szalewski.net.pl, szalewski.org.pl, szalewski.biz.pl, szalewski.info.pl, szalewski.waw.pl. Skrzynkę imie@szalewski.pl bardzo sobie chwale :lol:, szkoda, że .com i .net zajęte ale przejdzie :lol:.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja mam od kilku miesięcy szalewski.pl, szalewski.com.pl, szalewski.net.pl, szalewski.org.pl, szalewski.biz.pl, szalewski.info.pl, szalewski.waw.pl. Skrzynkę imie@szalewski.pl bardzo sobie chwale :lol:, szkoda, że .com i .net zajęte ale przejdzie :lol:.

Nie wystarczyłaby sama .pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest chore zapewniam, że jak ktoś nie nazywa się "Jan Kowalski" to domene znajdzie w postaci imienazwisko.coś (com, eu, net, info, name, mobi, org, pl...) z gmail to już patologia, jaka jest gwarancja, że za 15lat dalej będzie ta usługa, ja już nie pamiętam ile miałem skrzynek pocztowych(polnet.pl, kki.net.pl... kto to jeszcze pamięta?).

Share this post


Link to post
Share on other sites
polnet.pl, kki.net.pl... kto to jeszcze pamięta?

 

Hehe.. Ja pamiętam. Też miałem na krakowskim. Miło wspominam również box43.gnet.pl :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gmail będzie bardzo długo. Google, zaczęło juz robić na nim kasę. Własnie znalazłem nową zakładkę w ustawieniach "uaktualnij pojemnosc swojego konta" https://www.google.com/accounts/PurchaseStorage

i proszę cennik:

10 GB ($20.00 USD rocznie)

40 GB ($75.00 USD rocznie)

150 GB ($250.00 USD rocznie)

400 GB ($500.00 USD rocznie)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×