Jump to content
cabona

Dobry sposob na ogarniecie wszystkich domen :)

Recommended Posts

Jaki macie sposob na ogarniecie wszystkich zarejestrowanych/zarezerwowanych domen?

Ja kiedys spisywalem wszystko w notatniku, teraz w ekselu a i tak zdarza mi sie, ze cos przeocze :/

 

Znacie jakies ciekawe pomysly na trzymannie reki na pulsie? :unsure:

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaki macie sposob na ogarniecie wszystkich zarejestrowanych/zarezerwowanych domen?

Ja kiedys spisywalem wszystko w notatniku, teraz w ekselu a i tak zdarza mi sie, ze cos przeocze :/

 

Znacie jakies ciekawe pomysly na trzymannie reki na pulsie? :unsure:

 

Pozdrawiam

tez ten temat mnie interesuje :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej trzymać wszystkie domeny u jednego rejestratora, ale to niestety mało realne, szczególnie jeśli się kupuje domeny.

Ja też mam listy w pliku tekstowym i arkuszu kalkulacyjnym, ale aktualizuję je dość rzadko.

 

Naprawdę trudno połapać się w tym wszystkim, zdarza mi się sprawdzać dostępność jakiejś domeny, by ze zdziwieniem stwierdzić, że zarejestrowałem ją kilka miesięcy temu. ;-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

mysle sobie ze ktos kto skonstruuje panel pozwalajacy zapanowac nad wszystkimi domenami u poszczegolnych rejestratorow moze troszke od nas zarobic :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naprawdę trudno połapać się w tym wszystkim, zdarza mi się sprawdzać dostępność jakiejś domeny, by ze zdziwieniem stwierdzić, że zarejestrowałem ją kilka miesięcy temu. ;-(

 

hehe :unsure: ja kiedys po kilku piwach zarejestrowalem domene i o tym zapomnialem. sprawdzam po jakims czasie i zarejestrowana ... po roku dostalem email od rejestratora, ze konczy mi sie okres abonamentowy :lol: sie ucieszylem jak nigdy :blink:

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam program Ewida (taki do ogarnięcia bałaganu komputerowego). Dostałem jedną licencję z pracy na użytek domowy, to dodałem sobie grupę "Domeny" i program sam mnie informuje o wszelkich zdefiniowanych wydarzeniach z nimi związanych (czas przedłużenia i inne). Wpisuję także tam kwoty z parkowania, więc od razu wiem czy domena mi się już "zamortyzowała". :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z uwagi, ze od pewnego czasu rejestruję w różnych firmach, przygotowuje portfolio do uzytku wewnetrznego, gdzie na bierzaco bede wprowadzal domeny. Reszta bedzie sie automatycznie porzadkowac wedlug roznych kryteriow.

Jesli chodzi o domeny rezerwowane, to rezerwuje u jednego rejestratora. Rezerwuje tylko te domeny, ktorych nie wiem, czy zarejestruje, te pewne oplacam od razu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mysle sobie ze ktos kto skonstruuje panel pozwalajacy zapanowac nad wszystkimi domenami u poszczegolnych rejestratorow moze troszke od nas zarobic :unsure:

w tym tygodniu taki program sie pojawi. za darmo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazdą nową (kilka nie-są w notatniku) rejestrację dodaję do ND i robię backupy z listą domen z ND. Domeny mam w Active az.pl i CS, w active i az.pl sprawdzam co kilkanascie dni czy nie ma czegos do renev, a w CS logowalem sie ostatnio pol roku temu mimo iz mam tam 200 domen. Wszystkie oplaca się w okolicach grdnia więc w listopadzie sprawdzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja używam darmowego notatnika-pamiętnika. Ma to-to coś opcję urodzin i przypominania o nich na kilka dni wcześniej. No więc obchodzę uroczyście urodziny moich domen i kupuję im prezenty...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój sposób:

Rejestracja domen u jednego rejestratora. - prawie mi się udało B)

Jak narazie nie mam problemu, bo zacząłem "karierę domenową" na fali Euro2012, więc nie ma problemów z przedłużaniem domen (jak narazie:P).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Zapraszam na Domto.

 

Darmowe portfolia domen dla wszystkich z mozliwoscia importu z Sedo, NameDrive i Az.pl :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×