Jump to content
Dosia

współpraca

Recommended Posts

Czy gdybym chciała prowadzić serwis porównujący ceny w różnych sklepach, to aby zdobyć informację co dany sklep oferuje i codziennie otrzymywać raport, musiałabym mieć działalność gospodarczą? Czy takich informacji nie udziela się osobom prywatnym?

Edited by Dosia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedałaś właśnie komuś pomysł na biznes ;-)

 

Robiąc takie serwisy musisz mieć działalność gospodarczą bo w końcu serwis ma zarabiać, nie? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Taki pomysł miałem już wiele lat temu. Życzę powodzenia w realizacji gdyż jest ona związana z okropnie dużą ilością roboty :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ojej, już się boję nowej konkurencji dla Skąpiec.pl , Ceneo.pl czy Nokaut.pl czy Radar.pl made by Dosia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ojej, już się boję nowej konkurencji dla Skąpiec.pl , Ceneo.pl czy Nokaut.pl czy Radar.pl made by Dosia

Nie mam na myśli konkurencji dla skąpiec czy ceneo, tylko coś innego. Nie będę przecież mówić wszystkim na czym to ma polegać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mam na myśli konkurencji dla skąpiec czy ceneo, tylko coś innego. Nie będę przecież mówić wszystkim na czym to ma polegać.

 

Skoro nie chcesz powiedzieć o czym myślisz to po co w ogóle zaczynasz taki temat?

Oczywiste jest przecież że nikt nie będzie udzielał żadnych informacji pani Jadzi z Limanowej, bo coś se tam wymyśliła.

Musisz mieć firmę i musisz jeszcze przekonać owe sklepy, że wiesz co robisz, wiesz o co ci chodzi i współpraca z tobą nie będzie stratą czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro nie chcesz powiedzieć o czym myślisz to po co w ogóle zaczynasz taki temat?

W pierwszym poście przez zmianą wyjaśniła na czym ma to polegać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli dopiero startujesz z pomysłem i nie będziesz być może przez pierwsze miesiące zarabiać pieniędzy tylko chcesz sprawdzić czy pomysł się sprawdzi nie musisz zakładać działalności gospodarczej. Teoretycznie możesz czekać do momentu kiedy masz pierwsze dochody. Oprócz oszczędzenia sobie kilku dni na założenie firmy unikasz konieczności opłacenia ZUSu ( być może jeżeli się uczysz/studiujesz nie musisz płacić - nie jestem pewien) . Jak założysz firmę masz możliwość opłacania niższego ZUSu - artykuł.

 

Są jednak wady takiego podejścia - na pewno będziesz miała jakieś wydatki które warto uznać za koszty prowadzenia działalności i w ten sposób możesz sobie obniżyć podatek.

 

Apropos samego pomysłu - musiałabyś trafić w niszę np zrobić stronkę porównującą wybrane modne ciuchy/akcesoria dla babek w Twoim wieku albo raczej dla preferujących jakiś konkretny styl. Coś z czego skorzystałyby Twoje koleżanki. Coś co ty zawsze chciałaś mieć ale było za drogie , albo niedokładnie takie jakbyś chciała.

 

Uniwersalne, lokalne porównywarki takie jak ta to bardzo kosztowne i poważne przedsięwzięcia. Pozostaje pytanie jak będziesz na tym zarabiać pieniądze.... Strony takie jak wylegarnia.pl to takie specjalizowane allegro, zarabiają prowizję od sprzedanego towaru. Wiem że zaczynali bardzo skromnie, może można jeszcze coś w tym stylu wykombinować pod warunkiem że wiesz do kogo chcesz trafić.

 

Nabazgrałem taki długi post bo podoba mi się Twój upór. Pomysły jak do tej pory chyba nie były najlepsze ale wola walki to podstawa a tej jak widać ci nie brakuje mimo że na tym forum nie brakuje szyderców.

Edited by geronimo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy gdybym chciała prowadzić serwis porównujący ceny w różnych sklepach, to aby zdobyć informację co dany sklep oferuje i codziennie otrzymywać raport, musiałabym mieć działalność gospodarczą? Czy takich informacji nie udziela się osobom prywatnym?

 

Nie musisz mieć działalności, dogaduj się bezpośrednio ze sklepami, niektóre się zgodzą, niektóre nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wstrajesz rano idziesz z karteczka kolejno do wszystkich supermarketow w okolicy i zapisujesz :) Potem w domu porownujesz, dodajesz na strone i gotowe :) Pomysl ciekawy (tez o tym myslalem) ale cięzki w wykonaniu... Ceny zmieniaja sie z dnia na dzien.

Share this post


Link to post
Share on other sites

w stanach mają dobry system, wchodząc do sklepu skanujesz telefonem kod kreskowy produktu i wyskakują Ci ceny tego produktu w różnych pobliskich (i nie) sklepach :)

takie coś wykombinuj :)

 

pzdr!

 

d.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka lat temu jeden z Klientów chciał wejść w coś podobnego, na zasadzie API/kanału udostępniającego cenniki - żadna z większych sieci nie była zainteresowana porównaniem swoich cen.

 

ps. Dosiu, ale Ty masz parcie na szkło :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie bierz się za tak poważne przedsięwzięcie ... spróbuj od czegoś prostego, jakieś forum, strona a nie od razu chciałabyś podbić cały internet bez żadnego doświadczenia w prowadzeniu jakiegokolwiek serwisu ... Ten Twój pomysł jest już oklepany i nazywa się porównywarką cen, nie masz żadnych szans w tej branży.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie bierz się za tak poważne przedsięwzięcie ... spróbuj od czegoś prostego, jakieś forum, strona a nie od razu chciałabyś podbić cały internet bez żadnego doświadczenia w prowadzeniu jakiegokolwiek serwisu ... Ten Twój pomysł jest już oklepany i nazywa się porównywarką cen, nie masz żadnych szans w tej branży.

 

kto nie ryzykuje, ten nie ma... Niech najlepiej wg. Ciebie, wezmie rozaniec i sie modli :) Co za narod...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wstrajesz rano idziesz z karteczka kolejno do wszystkich supermarketow w okolicy i zapisujesz :) Potem w domu porownujesz, dodajesz na strone i gotowe ;) Pomysl ciekawy (tez o tym myslalem) ale cięzki w wykonaniu... Ceny zmieniaja sie z dnia na dzien.

 

Tak mniej więcej wyglądały początki money.pl ;)

Wstawali rano, gonili po gazetkę do osiedlowego kiosku i przepisywali na stronę kursy walut i notowania giełdowe, i zobacz jakoś im się udało.

 

B.

Share this post


Link to post
Share on other sites
kto nie ryzykuje, ten nie ma... Niech najlepiej wg. Ciebie, wezmie rozaniec i sie modli :) Co za narod...

 

niee ... mnie uczyli ostatnio w szkole i na kursie iż warto jest zaryzykować jeśli jesteś pewny swego biznesu i nie poddasz się za szybko, gdyż do czegoś trzeba dojść ciężką pracą i uporem (przekonałem się o tym także śledząc fora oraz różnego rodzaju serwisy) lecz ważne jest abyś robiła to co lubisz i na czym się znasz a także musisz poświęcić temu cały swój czas, a Dosia z tego co zauważyłem, dziś ma jeden pomysł a jutro drugi. Ja mam podobnie, lecz na wiosnę planuję otworzyć własną firmę i skupić się na jednym a nie na tych innych pomysłach. Lecz narazie także jestem niezdecydowany do końca i rozważam wszystkie za i przeciw, gdyż cały czas mam jakieś pomysłu, lecz po dłuższym czasie dochodzę do wniosku że to nie miało sensu. Dlatego wrócę chyba do swego pomysłu z czasów LO, który jak dotychczas wydaje mi się najrozsądniejszy i w ogóle ale to nie pora i miejsce na te informacje.

 

Na dzień dzisiejszy Dosia za pewne porzuciła ten pomysł i myśli już nad nowym biznesem ?;) i dobrze, w końcu może trafi w pomysł który sprawi jej przyjemność i przyniesie bardzo duże korzyści. Czego oczywiście jej życzę.

 

w końcu kto nie ryzykuje ten nic nie ma, lecz należy do wszystkiego podchodzić z głową

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parę lat temu miałem okazję pracować w jednym z marketów budowlanych w Warszawie.Co kilka dni,kierownicy z każdego działu zbierali się i objeżdżali konkurencyjne markety,spisując ceny interesujących ich towarów.Następnie dopasowywali ceny na swoich działach.Myślę że pomysł sprzedaży informacji handlowej (ceny artykułów)jest wart spróbowania a co do wymogu rozpoczęcia działalności,to w momencie uzyskiwania przychodów jest to konieczne.Powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×