Jump to content
Sign in to follow this  
lectric

Utrata cennych domen

Recommended Posts

Witam

 

Stracilem dwie cenne domeny, przez nieoplacenie ich kolejnych okresow. Ktos zrobil za mnie i domeny przepadly. Wszystko dlatego ze nie dostalem zadnej faktury oraz powiadomienia od firmy ktora zawsze to robila.

 

Schemat wystawiania faktur Glowny rejestrator -> firma lokalna (ktora zawalila) -> ja.

 

Czy sa jakies szanse do odzyskania tych domen ?

 

Dodam ze osoba ktora zarejstrowala te domeny to firma zagraniczna.

Prosze o pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy sa jakies szanse do odzyskania tych domen ?

 

Marne, chyba że masz trademarki, a domeny to np. nazwa twojej firmy.

Możesz się domagać rekompensaty od rejestratora, ale najpierw przeczytaj dokładnie regulamin i warunki rejestracji, zapewne nie są w żaden sposób odpowiedzialni.

 

Ludzie! Jeśli zależy wam na domenach, pilnujcie ich!

Sam już nie raz skorzystałem na takiej ludzkiej beztrosce i nie uważam, że te domeny w jakikolwiek sposób ci się należą, z zastrzeżeniem tego co napisałem w pierwszym zdaniu,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki za numer !

 

Teraz mala niespodzianka. Zadzwonilem do rejestratora domen zapytalem sie czemu tak i wogole co jest grane. Okazalo sie ze domene moge odzyskac po przez tzw. "REAKTYWACJE DOMENY" oplacajac kwote zblizona do kwoty przedluzenia domeny na kolejny rok. Nie wiem o co chodzi zupelnie ale gosc zapewnil mnie ze jeszcze dzis domena bedzie moja. Dodam ze termin oplaty domeny minal wczoraj a dzis juz po wpisaniu nazwy domeny widze ze domena jest zaparkowana w jakims systemie parkowania domen. Sprawdzajac dzis whois domeny widze nadal moje dane. Czyli wszystko wskazuje na to ze domena nie zmienila wlasciciela a rejestrator sobie ja zaparkowal ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stracilem dwie cenne domeny, przez nieoplacenie ich kolejnych okresow. Ktos zrobil za mnie i domeny przepadly. Wszystko dlatego ze nie dostalem zadnej faktury oraz powiadomienia od firmy ktora zawsze to robila.

 

I dlatego warto rejestrowac domeny u rejestratora, ktory wysyla

fakture mailem, tradycyjna poczta, a gdy dochodzi do ostatnich

dni waznosci, nawet dzwoni z przypomnieniem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie lubię tych wszystkich przypomnień. W AZ wyłączyłem powiadomienia SMS-em i jakoś ich przekonałem, że szkoda kasy na wysyłanie faktur pro-forma pocztą. Dostaję tylko maile z przypomnieniami, które od razu kasuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie lubię tych wszystkich przypomnień. W AZ wyłączyłem powiadomienia SMS-em i jakoś ich przekonałem, że szkoda kasy na wysyłanie faktur pro-forma pocztą. Dostaję tylko maile z przypomnieniami, które od razu kasuję.

Ech... z jednej strony wszyscy narzekają, że zapominają przedłużyć swoje perełki, a z drugiej, że nie dostają żadnej informacji od rejestratora. I weź tu dogodź człowiekowi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ech... z jednej strony wszyscy narzekają, że zapominają przedłużyć swoje perełki, a z drugiej, że nie dostają żadnej informacji od rejestratora. I weź tu dogodź człowiekowi.

 

Ależ ja wcale nie twierdzę, że przypomnienia są złe. Po prostu mi się nie przydają, więc dobrze że da się je „wyłączyć”. ;-)

 

Swoją drogą, myślę że domeniarze bardziej doceniają brak przypomnień. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą, myślę że domeniarze bardziej doceniają brak przypomnień. :)

Na pewno nie ci z tematu ' Utracone domeny' ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

niech zgadnę, owa domena zarejestrowana była w enomcentral.com (dawny enom.com) :)

Enom tak robi, że keidy domena wygasa, on sam ją odnawia i zmienia delegacje na swoj parking, jesli nie oplacisz jej w ciagu kilkudziesieciu dni to potem pojawia sie opcja redemption - czyli odzyskanie domeny juz za kilkadziesiąt dolarów, po czym domena po kilkudziesięciu kolejnych dniach staje się już prawie nie do odzyskania bo po minięciu okresu dostępności redemption - można już tylko negocjować cenę z enomem.

 

Uhm. Trochę długie zdanie mi wyszło ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm

- Ja z 3lata temu - 3literową *.com straciłem

- ehh.. - wygasła (bo akurat w tym czasie nie miałem komputera)

A 3 literowe .com coraz droższe oj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×