Jump to content
Sign in to follow this  
ZeDe

20.pl

Recommended Posts

Phi, gość sprzedał subdomenę www.20.pl za 399 zł. ;-)

Gdzie jest w opisie aukcji napisane, że to jest subdomena?

kategoria:

Allegro › Komputery › Internet › Domeny › Krajowe

TN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzie jest w opisie aukcji napisane, że to jest subdomena?

 

W tytule i treści wyraźnie stoi www.20.pl. Nigdzie nie jest napisane, że sprzedaje 20.pl.

 

Skoro już się czepiasz nomenklatury, to pl. też jest domeną i www.cokolwiek.pl też jest domeną. ;-)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Domain_name

The following example illustrates the difference between a URL (Uniform Resource Locator) and a domain name:

URL: http://www.example.net/index.html
Domain name: www.example.net
Registered domain name: example.net

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzie jest w opisie aukcji napisane, że to jest subdomena?

TN

 

Zede moze spokojnie olac ta aukcje i nie wysylac zadnych pieniedzy. wystarczy mail do allegro wyjasniajacy cala sytuacje.

www.20.pl powinna byc kategorii: Allegro › Komputery › Internet › Domeny › Subdomeny a bylo w Allegro › Komputery › Internet › Domeny › Krajowe.

przez co kupujacy zostal na starcie wprowadzony w blad.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zede moze spokojnie olac ta aukcje i nie wysylac zadnych pieniedzy. wystarczy mail do allegro wyjasniajacy cala sytuacje.

www.20.pl powinna byc kategorii: Allegro › Komputery › Internet › Domeny › Subdomeny a bylo w Allegro › Komputery › Internet › Domeny › Krajowe.

przez co kupujacy zostal na starcie wprowadzony w blad.

 

Pozdrawiam

 

Niech nie olewa tej aukcji.Koleś wystawiając to 20.pl w kategorii domeny/krajowe, oświadczył, żę dysponuje prawem do rozporządzania własnością domeny

www.20.pl a tym samym również do przeniesienia własności tej domeny na inną osobę. Wytstawiając tą aukcję zobowiązał się do takiej czynności w stosunku do osoby która wygra.Ja bym go postraszył.Domeny na pewno nie dostaniesz ale może chociaż trochę kasy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niech nie olewa tej aukcji.Koleś wystawiając to 20.pl w kategorii domeny/krajowe, oświadczył, żę dysponuje prawem do rozporządzania własnością domeny

www.20.pl a tym samym również do przeniesienia własności tej domeny na inną osobę. Wytstawiając tą aukcję zobowiązał się do takiej czynności w stosunku do osoby która wygra.Ja bym go postraszył.Domeny na pewno nie dostaniesz ale może chociaż trochę kasy.

 

pewnie :P niech Zede wyceni swoj bol i rozczarowanie z zakupu subdomeny www.20.pl, tj dreszcze i skoki cisnienia na mysl o wzieciu domeny 20.pl za 300 zloty, np na kwote rowna szacowanej wartosci 20.pl. w sadzie to by sie smiac z niego zaczeli, bo watpie, ze jakas starsza Pani sedzina zrozumie, co czuje domeniarz, jak mysli ze zarejestrowal domene zycia :P

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety, w firmie Dr Irena Eris nikogo juz nie ma :P Wiec sie nie dowiedzialem nic w sprawie tej domenki. Ale to jest ewidentny kant, jesli naprawde chodzi o domene www.20.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zede moze spokojnie olac ta aukcje i nie wysylac zadnych pieniedzy. wystarczy mail do allegro wyjasniajacy cala sytuacje.

www.20.pl powinna byc kategorii: Allegro › Komputery › Internet › Domeny › Subdomeny a bylo w Allegro › Komputery › Internet › Domeny › Krajowe.

przez co kupujacy zostal na starcie wprowadzony w blad.

 

Pozdrawiam

czyli co? jak mam kryminal a wystawie go w romansach, to allegro moze uznac ta aukcje za niewazna?

 

wez mnie nie oslabiaj :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli co? jak mam kryminal a wystawie go w romansach, to allegro moze uznac ta aukcje za niewazna?

 

wez mnie nie oslabiaj :P

 

zly przyklad. to tak jakbys wchodzac do kategorii Allegro › Samochody › Osobowe na pierwszej stronie znalazl, np legendarna COBRA V6 w super niskiej cenie.

Kupujesz, a pozniej sie okazuje, ze Twoje auto to replika, ktora powinna byc wystawiona w Allegro › Samochody › Repliki. Allegro.pl uzna reklamacje, poniewaz:

a) podano bledna kategorie.

:P z opisu aukcji nie wynikalo jasno, czy na sprzedaz jest domena, czy subdomena.

 

Proste :P

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
zly przyklad. to tak jakbys wchodzac do kategorii Allegro › Samochody › Osobowe na pierwszej stronie znalazl, np legendarna COBRA V6 w super niskiej cenie.

Kupujesz, a pozniej sie okazuje, ze Twoje auto to replika, ktora powinna byc wystawiona w Allegro › Samochody › Repliki. Allegro.pl uzna reklamacje, poniewaz:

a) podano bledna kategorie.z opisu aukcji nie wynikalo jasno, czy na sprzedaz jest domena, czy subdomena.

 

Proste :P

 

Pozdrawiam

 

allegro nic nie zrobi bo nie ma ochoty mieszac sie do sporu (jest tylko posrednikiem i chyba kazdy z nas sie przekonal ze ma nas gdzies). Wg mnie Twoje uzasadnienia sa bez sensu :P

 

Jesli kupujacy mial jakies watpliwosci wystarczylo

a. nie licytowac

b. zapytac sprzedawce czy to domena czy subdomena

 

Jesli ktos wierzy w 'okazje' no to ja gratuluje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
allegro nic nie zrobi bo nie ma ochoty mieszac sie do sporu (jest tylko posrednikiem i chyba kazdy z nas sie przekonal ze ma nas gdzies). Wg mnie Twoje uzasadnienia sa bez sensu :P

 

Jesli kupujacy mial jakies watpliwosci wystarczylo

a. nie licytowac

b. zapytac sprzedawce czy to domena czy subdomena

 

Jesli ktos wierzy w 'okazje' no to ja gratuluje :P

 

edit:

]ARTYKUŁ 19. OPIS TOWARÓW

19.1. Towary lub usługi, które mają być objęte usługami Allegro, muszą być dokładnie opisane. Osoba zgłaszająca jest odpowiedzialna za wszelkie błędy lub nieścisłości takiego opisu. (...)

 

19.4. Aukcję należy umieścić w kategorii, do której sprzedawany przedmiot najlepiej pasuje. Umieszczanie aukcji w nieodpowiedniej kategorii (przeznaczonej dla innych towarów) jest niedozwolone (...)

 

19.8. Przedmiot licytacji powinien być jednoznacznie określony (...)

 

 

"W sytuacjach wątpliwych, o tym, czy przedmiot został umieszczony w prawidłowej kategorii, decydują pracownicy serwisu odpowiedzialni za kategorie - mają oni prawo do przenoszenia przedmiotów do odpowiednich kategorii. W sytuacji, kiedy przedmiot został wystawiony w kategorii całkowicie nieodpowiedniej lub kiedy ze strony Użytkownika dochodzi do częstego naruszania zasad wystawiania przedmiotów w kategoriach, pracownik Allegro może usunąć niepoprawnie umieszczone przedmioty."

 

Zede moze spokojnie olac ta aukcje, bo zawinil i sprzedajacy jak i pracownicy allegro.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli ktos wierzy w 'okazje' no to ja gratuluje :P

A to mało sie słyszy o samochodach za złotówke?? Dlatego jak jest okazja to trzeba licytowac zanim sprzedawca się zorientuje :P Pozatym jak sie widzi okazje to wątpliwości czasami dopiero potem przychodza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież sprzedający nie posiada nawet subdomeny www.20.pl, więc nie wiem po co ta dyskusja. Ktoś sprzedał domenę, której nie posiadał. Trzeba to zgłosić na Allegro. Być może zostały skradzione dane dostępowe do konta an Allegro.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to mało sie słyszy o samochodach za złotówke?? Dlatego jak jest okazja to trzeba licytowac zanim sprzedawca się zorientuje :P Pozatym jak sie widzi okazje to wątpliwości czasami dopiero potem przychodza.

 

dokladnie. choc sa tez "okazje" prawdziwe. moj znajomy kupil Honde CBR 600 rr za 5 tysiecy zloty od ojca chlopaka, ktory zabil sie na innym motorze. (mial dwa)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież sprzedający nie posiada nawet subdomeny www.20.pl, więc nie wiem po co ta dyskusja. Ktoś sprzedał domenę, której nie posiadał. Trzeba to zgłosić na Allegro. Być może zostały skradzione dane dostępowe do konta an Allegro.

 

DD

 

Aukcja grzecznosciowa.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ogóle to nie można wystawiać aukcji grzecznościowych :P

 

ale osoba wystawiajaca aukcje odnosnie www.20.pl najwidoczniej o tym nie wiedziala.

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
aukcje grzecznosciowe na allegro polegaja na tym iz przed zalicytowaniem najpierw sprzedajacy zyczy abys sie z nim skontaktowal dlatego tak napisal

Ciekaw jestem czy Sprzedajacy skontaktowal sie chociaz w celu finalizacji tranzakcji :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
aukcje grzecznosciowe na allegro polegaja na tym iz przed zalicytowaniem najpierw sprzedajacy zyczy abys sie z nim skontaktowal dlatego tak napisal

:P

 

Aukcje grzecznościowe polegają na tym, iż osoba wystawiająca przedmiot nie jest jego właścicielem - czyli wystawia go w imieniu innej osoby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe... alez oczywiscie! Odpisal i bardzo przepraszal za pomylke, kajal sie, poniewaz chodzilo mu o domene 20.COM.PL :D

Teraz najlepsze! Domena byla wolna i ja zarezerwowalem :P:P:P

Ja nie mam czasu sie z nim droczyc, ale co zrobi Eris to nie wiem ;D

haha.gif

 

A i licytowalem, kliknalem KUP TERAZ, ale nie wiem dlaczego tego tam nie ma :P W mailu pisze: "Kupiłeś przedmiot przez Kup Teraz"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie odpuszczaj, trzeba wyrywac chwasty!

Allegro w koncu powinno zrobic porzadek w dziale domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zwróciłem uwagę na adres e-mail sprzedającego aukcjeallegro12@wp.pl

 

ja sprzedaję aktualnie serwis czysto.info:

 

http://www.allegro.pl/item240006438_wortal_czysto_info.html

 

, w którym zalicytował niejaki jakik, a w mailu od allegro pisze:

 

Kupujący EWA BODZON jakik11 (0)

E-mail aukcjeallegro11@wp.pl

 

może to zbieg okoliczności z tymi mailami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×