Jump to content
Pan_Grzegorz

Najlepsza inwestycja 2009

Recommended Posts

jak już tak się uparłeś to wolałbym 69shop.pl - raczej poprawniejsza forma

zobacz co jest pod sklep69 i wszystko będzie jasne

Share this post


Link to post
Share on other sites
zobacz co jest pod sklep69 i wszystko będzie jasne

podałeś przykład polskiego słowa, w angielskim kolejność w tym przypadku jest odwrotna ;) jakieś lepsze przykłady?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dood.pl - z palucha, a po kilku miesiącach poszła za 2000 zł,

 

edit: zapomniałem jeszcze o lockerz.pl, zwróciła się kilkukrotnie kilka dni po zakupie i stale zarabia na siebie

Edited by piotrek00

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie zdecydowanie portwel*pl

Kupiony za 77 groszy na az*pl potem doliczyć trzeba auth + 8zł a zarobiłem na nim 1380zł ;)

 

 

Pozdrawiam.

Janek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cóż, to moje subiektywne odczucie - dla mnie ta domena jest wartościowa, bo mówi jasno i wyraźnie o co chodzi... - a to, że są cyferki, ale za to te właściwe. ;) - no i fajne logo można z niej zrobić. Wiem, że wszyscy jesteście zafascynowani tym magazynem, ale mnie np. trudniej byłoby na tej domenie postawić serwis - a w końcu mówimy o "najlepszych inwestycjach" a nie koniecznie o najlepszych domenach...

 

Bez obrazy Jortex, ale takich zakupów domen, z których, jak piszesz, można zrobić "fajne logo", nie uważam za rozsądne. Domena nie ma wyglądać na dobrą, ale ma być dobra. W mojej opinii "dobra", to nazwa-keyword będąca rzeczownikiem (1-wyrazowa) lub połączenie przymiotnika z rzecznownikiem (2-wyrazowa).

Osobiście zamiast zbitków tj. shop69, rekomenduję akumulować realne keywordy, pożądane przez poszczególne branże.

Przypuszczam, że takiej domeny jak shop69 nigdy nie sprzedaż, a jeśli posiadasz większą ilość takich domen, to ryzykujesz wymierną stratę finansową.

 

Co do "najlepsza inwestycja", a "najlepsza domena" - nie trzeba mieć budżetu w wysokości kilkuset tysięcy rocznie, aby robić dobry biznes w branży domen. Jest bardzo dużo niezłych 2-wyrazowych keywordów, które można kupić za kilkaset złotych.

Sam takie wystawiam na aukcjach, chcąc zredukować portfolio .pl do nieco ponad tysiąca najlepszych nazw. Co zaskakujące, wiele z takich aukcji kończy się bez ofert, a po kilku tygodniach dostaję propozycje sprzedaży od Klienta końcowego, już na wstępie kilkukrotnie wyższą od ceny wywoławczej z aukcji. Inny przykład to choćby doradztwoinwestycyjne.pl - domena sprzedana na ostatnim MeetDomainers za jedynie 2500 PLN.

 

Moje wnioski z obserwacji 2009 i jednocześnie rekomendacje dotyczące najlepszych inwestycji - nie bać się 2-wyrazowych keywordów, nawet jeśli nie są z najwyższej półki. Ich jakość należy dopasowywać do własnego budżetu, ale nawet jeśli nie są to topowe domeny, to jeśli tylko nie są to jakieś "słowotwórcze cuda", ich dobieranie i obrót takimi domenami jest/będzie opłacalny.

 

Moje niektóre zakupy:

voip * pl, kredytmieszkaniowy * pl, biuroturystyczne * pl i dużo innych, w tym sporo IDNów, których wartość znacząco rośnie w Europie (np. .de)

 

Powodzenia w 2010!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do "najlepsza inwestycja", a "najlepsza domena" - nie trzeba mieć budżetu w wysokości kilkuset tysięcy rocznie, aby robić dobry biznes w branży domen. Jest bardzo dużo niezłych 2-wyrazowych keywordów, które można kupić za kilkaset złotych.

Sam takie wystawiam na aukcjach, chcąc zredukować portfolio .pl do nieco ponad tysiąca najlepszych nazw. Co zaskakujące, wiele z takich aukcji kończy się bez ofert, a po kilku tygodniach dostaję propozycje sprzedaży od Klienta końcowego, już na wstępie kilkukrotnie wyższą od ceny wywoławczej z aukcji. Inny przykład to choćby doradztwoinwestycyjne.pl - domena sprzedana na ostatnim MeetDomainers za jedynie 2500 PLN.

 

Moje wnioski z obserwacji 2009 i jednocześnie rekomendacje dotyczące najlepszych inwestycji - nie bać się 2-wyrazowych keywordów, nawet jeśli nie są z najwyższej półki. Ich jakość należy dopasowywać do własnego budżetu, ale nawet jeśli nie są to topowe domeny, to jeśli tylko nie są to jakieś "słowotwórcze cuda", ich dobieranie i obrót takimi domenami jest/będzie opłacalny.

podpisuję się pod tym w 100% ;)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
trudne*pl - 30zł na Allegro. Po roku >100k UU/m.

imponujące - prosty pomysł, prosty do realizacji

pytanie czy tego typu ruch udaje się sensownie spieniężyć...?

Share this post


Link to post
Share on other sites
nigdy nie sprzedaż

grr ;)

 

btw. fajne domeny kupiłeś ;)

 

 

trudne.pl - podoba mi się, fajny pomysł i jak widać odniósł sukces

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena nie ma wyglądać na dobrą, ale ma być dobra.

Jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę z domenami, to nie zawsze ocenia obiektywnie.

Jeśli się utrzyma i rozwinie, to z perspektywy czasu sam spojrzy na nią bardziej krytycznie.

 

Podobna sytuacja ma czasami miejsce z pierwszą dziewczyną.

Można się w niej zabujać lecz jeśli nie porówna się jej z innymi, to nie ma się pełnego obrazu sytuacji ;)

 

Myślę, że jednym z ciekawszych zakupów osób z forum AD 2009 było kino.pl Keyword'a.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
tzn. kupil czy sprzedal ?

 

 

DOMAIN: kino.pl

registrant's handle: hmns96835 (INDIVIDUAL)

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
imponujące - prosty pomysł, prosty do realizacji

pytanie czy tego typu ruch udaje się sensownie spieniężyć...?

 

Różnie bywa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest masire

SpaAndWellness.pl, InternetowyBank.pl, InternetowyKatalog.pl, Narsuj.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

zakamarek.pl - przechwycona za 30 zł, otrzymałem kilka ofert (najwyższa 1900 zł), dla mnie wciąż mało ;) tym bardziej, że doszła bardzo ciekawa oferta współpracy przy stworzeniu portalo-sklepu (tylko warunki nie sprecyzowane i boję się czy nie skończy się na "chceniu" - najwyżej skopiuje pomysł ;) )

 

Podsumowując rok 2009, jako hobbysta jestem zadowolony, udało mi się zakupić kilka domen które chciałem mieć i mimo wielu innych głupich zakupów wyjść na + (także starczy na przedłużenie "moich perełek").

 

...a domeny raj.pl to zazdroszcze ;)

Edited by snem

Share this post


Link to post
Share on other sites

leszekcz**necki**pl kupiona za ok 120 PLN plus przedłużenie 120zł (wtedy korzystałem z home.pl) sprzedana za ok 23100 PLN - 5 miesięcy

you4me**pl (ninja roku 2009) kupiona za 12zł a sprzedana za 7k PLN - 7 miesięcy od rejestracji

 

 

jak widać lepiej wyszedłem na ;) niż na wydawaniu kasy na 3literówki czy "generyki"

domeny to inwestycja, ale bez szczęścia nie ma nic...

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
leszekcz**necki**pl kupiona za ok 120 PLN plus przedłużenie 120zł (wtedy korzystałem z home.pl) sprzedana za ok 23100 PLN - 5 miesięcy

you4me**pl (ninja roku 2009) kupiona za 12zł a sprzedana za 7k PLN - 7 miesięcy od rejestracji

 

jak widać lepiej wyszedłem na ;) niż na wydawaniu kasy na 3literówki czy "generyki"

domeny to inwestycja, ale bez szczęścia nie ma nic...

 

W ten sposób powoli zbliżamy się do tajemnicy domaining'u ;)

 

A propos rzeczywistości, jak pięknie napisał Witkacy:

Nie szukaj już niczego

Bo wistość tych rzeczy

Jest nie z świata tego

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest szczesliwego

Przeniesienie części portfolio na ND.

Na ślepo, uwierzyłem w stawki za kliki i jestem zadowolony. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeniesienie części portfolio na ND.

Na ślepo, uwierzyłem w stawki za kliki i jestem zadowolony. ;)

 

No to ja przeniesienie wszystkich domen .pl z Active24.pl do dropped.pl ;)

 

Nie wiem czy w tym roku będą jeszcze obniżki w A24 dla hurtowników, ale jak nie, to ta reklama nie wygląda zachęcająco.

 

http://img9.imageshack.us/img9/3506/80557174.gif

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to ja przeniesienie wszystkich domen .pl z Active24.pl do dropped.pl ;)

u mnie podobnie

gdyby nie stawki w dropped.pl - to przez nazwę , home, i az bym zbankrutował ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×