Jump to content
Sign in to follow this  
namietnyflow

Przechwyciłem domenę czy nie?

Recommended Posts

Witam,

 

jestem nowym użytkownikiem PPD.pl i mam pewnie pytanie. Jakiś czas temu do przechwycenia dodałem domenę xxx.pl - dzisiaj PPD przechwyciło domenę jednakże nie mogę jej opłacić. W takim razie moje pytanie: Domena została dla mnie przechwycona czy nie?

 

Zalogowałem się na konto, ale nie ma żadnego komunikatu o przechwyceniu domeny, ani nic do opłacenia jedynie takie cos:

domena xxx Oczekuje na status

 

Prosiłbym o odpowiedz.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, została przechwycona przez PPD na 100%.

 

DOMAIN: xxxx.pl

registrant's handle: hdn_catch (CORPORATE)

nameservers: ns2.ppd.pl. [94.23.50.86]

ns1.ppd.pl. [194.181.2.201]

created: 2010.01.01 xxx

last modified: 2010.01.01 xxx

 

no option

 

 

REGISTRAR:

PHU HEDEN Grzegorz Sliwinski

ul. Czolgistow 20

43-200 Pszczyna

tel. +48 513222111

@interson.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny przechwycone przez partnerów trafiają do systemu dopiero po 5 dniach, w wyniku ograniczenia narzuconego przez NASK. Wówczas domena od razu trafi do użytkownika bądź na aukcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogubiłem się juz kompletnie. W takim razie Heden przechwycił tą domenę? Ale jeżeli dwoje użytkowników dodało tą samą domenę do przechwycenia to powinna być aukcja, tak?

 

(przepraszam za takie pytania, ale zawsze korzystałem z dropped)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pogubiłem się juz kompletnie. W takim razie Heden przechwycił tą domenę? Ale jeżeli dwoje użytkowników dodało tą samą domenę do przechwycenia to powinna być aukcja, tak?

 

(przepraszam za takie pytania, ale zawsze korzystałem z dropped)

 

PHU HEDEN to jeden z partnernów PPD.pl, więc wszystko się zgadza. Jeśli domenę dodało więcej użytkowników, to będzie aukcja.

 

ABONENT:
firma:  PHU HEDEN Grzegorz Sliwinski
	Partner PPD.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

HEDEN raczej robi tutaj za partnera i w ciągu kilku dni domena zostanie przetransferowana do PPD.pl - jeśli byłeś jedynym zlecającym przechwycenie to trafi na Twoje konto (po opłaceniu), jeśli było więcej chętnych to domena trafi na aukcję :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co jeżeli i klient PPD (namietnyflow) i rejestrator / partner PPD (Heden) chcieliby domenę przejąć? :) trafi na aukcję?

 

Więc to jest tak: partnerzy zasadniczo nie mają dostępu do list zamówionych domen aż do ostatniego dnia przed spadem (lista jest wówczas automatycznie wysyłana do łaparki, a partner ma podgląd co będzie łapane), a także nie mają dostępu do informacji o ilości zamówień. Jako że partnerzy są jednocześnie użytkownikami, nie mogę im zabronić aktywności w PPD.pl, jednak poprosiłem ich aby nie brali udziału w aukcjach domen przechwyconych przez siebie, a także nie dodawali do przechwycenia domen już po udostępnieniu listy na dany dzień – chyba że nie ma ich na liście przesłanej do łaparki. Nie ma też mowy o wzajemnym podbijaniu, bo to by była dziecinada. Oczywiście ja nigdy nie biorę udziału w aukcjach domen przechwyconych ani nie dodaję domen do przechwycenia jako użytkownik – mam specjalny tryb admina, który działa na takiej zasadzie, że jeśli nikt nie dodał domeny którą dodałem u siebie, to jet dla mnie, ale jeśli dodałem ja i ktoś jeszcze, to system ignoruje admina, czyli jeśli dodał 1 użytkownik, to domena jest dla niego, a jeśli 2+, to trafia na aukcję. Tak samo zresztą było w Złapane.pl.

 

Tyle w kwestii formalnej, jednak myślę że wystarczy przejrzeć aukcje żeby przekonać się że partnerzy grają fair i zdają sobie sprawę z konsekwencji jakie mogłyby nieść nieuczciwe zagrywki, więc użytkownicy mogą jak najbardziej czuć się spokojni.

 

Na zakończenie dodam, że na aukcje trafia zwykle tylko parę procent domen, a wiele innych, czasem nawet lepszych, leci bezpośrednio do użytkowników. Zapewne niejeden forumowicz mógłby to potwierdzić. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podepnę się do tematu. Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie w ppd dodaje się domenę do przechwycenia? Szukam, szukam i nie znajduję żandego linku w serwisie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na górze jest ikonka - Przechwyć - taki snajperski celownik :P

 

Uff, dotarłem tam z trudem dzięki opcji "znajdz" i "podświetl" w firefoxie. Okazało się, że FF nie wyświetla tych ikon. Odpaliłem przed chwilą Explorera i zobaczyłem trochę inny PPD :P

 

Dzięki za pomoc! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uff, dotarłem tam z trudem dzięki opcji "znajdz" i "podświetl" w firefoxie. Okazało się, że FF nie wyświetla tych ikon. Odpaliłem przed chwilą Explorera i zobaczyłem trochę inny PPD :angry:

 

Dzięki za pomoc! :D

 

Tez uzywam firefoxa i wszystko mi ladnie wyswietla, lacznie z ikonami. Problem lezy chyba po Twojej stronie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×