Jump to content
Sign in to follow this  
tmi

DDOS numer dwa

Recommended Posts

Witam,

 

NameDrive niestety kolejny raz ma DDosa. Jak można wyczytać na blogu:

 

DDOS number two

August 30th, 2007

 

What a sad world we live in.

 

It turns out that the same people who hit us last Thursday decided that once wasn’t enough and will come back for more. We have repelled them once and we look forward to doing so again, this time much more swiftly.

Pages are loading in the majority of cases but also mainly slow.

I think you saw from our previous compensation that you don’t lose out in these cases, but I can appreciate that it can be taxing on the patience, so I thank you for your understanding.

We are determined not to let these evil people win.

 

Mister B

 

Ciekawe czy ktoś zgłosił się do nich w celu "odkupienia" ich serwerów. O ile sie nie myle to kilka lat temu Sedo miało serię ddosów i zgłosili się ludzie żądający 100tyś euro twierdząc ze po wpłacie pieniędzy wszystko wróci do normy. No ciekawe.. Co myślicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

NameDrive niestety kolejny raz ma DDosa. Jak można wyczytać na blogu:

Ciekawe czy ktoś zgłosił się do nich w celu "odkupienia" ich serwerów.

Jak ulegną raz, za jakiś czas zgłosi się 'inny' pan z takim samym żądaniem i tak w kółko macieju..

 

btw. ND mi działa wyśmienicie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile sie nie myle to kilka lat temu Sedo miało serię ddosów i zgłosili się ludzie żądający 100tyś euro twierdząc ze po wpłacie pieniędzy wszystko wróci do normy. No ciekawe.. Co myślicie?

 

Po ostatnim DDoSie, parę miesięcy temu, Sedo nawiązało współpracę z firmą oferującą zabezpieczenia przed takimi sytuacjami i wygląda na to, że ta firma zna się na rzeczy – kiedy w tamtym tygodniu zostało zaatakowanych kilka parkingów (m.in. ND, Sedo i parę innych, których nazw nie pamiętam), ND padło na prę dni, a Sedo na parę minut...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po ostatnim DDoSie, parę miesięcy temu, Sedo nawiązało współpracę z firmą oferującą zabezpieczenia przed takimi sytuacjami [...]

 

To już wiadomo, kto robi te DDoSy :P To taka jakby "ochrona" - kiedyś trzeba było płacić panom w dresach z bejsbolami. Teraz legalnie płaci się firmom ochroniarskim...

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
To już wiadomo, kto robi te DDoSy :P To taka jakby "ochrona" - kiedyś trzeba było płacić panom w dresach z bejsbolami. Teraz legalnie płaci się firmom ochroniarskim...

 

Owszem, nie od dziś wiadomo, że autorzy tych ataków zgłaszają się po haracz... niektóre firmy płacą, inne wyznaczają nagrodę za wskazanie sprawców, a jeszcze inne powierzają bezpieczeństwo firmom, które zjadły na tym zęby. Zdaje się, że sedo wybrało tę trzecią opcję. Ale głowy nie dam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Owszem, nie od dziś wiadomo, że autorzy tych ataków zgłaszają się po haracz... niektóre firmy płacą, inne wyznaczają nagrodę za wskazanie sprawców, a jeszcze inne powierzają bezpieczeństwo firmom, które zjadły na tym zęby. Zdaje się, że sedo wybrało tę trzecią opcję. Ale głowy nie dam.

 

Ale nie ma pewności, że za atakami nie stoją właśnie firmy, które oferują swoje usługi zapewnienia bezpieczeństwa na wypadek DDoS.. Ale mniejsza z tym - to tylko taka moja dygresja.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale nie ma pewności, że za atakami nie stoją właśnie firmy, które oferują swoje usługi zapewnienia bezpieczeństwa na wypadek DDoS.. Ale mniejsza z tym - to tylko taka moja dygresja.

 

Tak, ale gdyby jakaś firma to robiła, to równie dobrze mogłaby napędzać klientów konkurentom...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, ale gdyby jakaś firma to robiła, to równie dobrze mogłaby napędzać klientów konkurentom...

 

Łatwiej się chronić przed atakami, jeśli samemu się te ataki robi :P Ale to teoria spiskowa a ja nie jestem fanem teorii spiskowej dziejów :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, ale gdyby jakaś firma to robiła, to równie dobrze mogłaby napędzać klientów konkurentom...

E tam konkurentom. Robisz atak, czekasz aż będzie troche o tym głośno w necie i piszesz maila/dzwonisz/przyjezdzasz osobiście "witam, słyszeliśmy, że wasza strona zostala zatakowana przez hakerow blablabla nasza firma ma doswiadczenie w ochronie przed atakami ddos blablabla jestesmy bardzo skuteczni blablabla naszymi klientami są blablabla" i masz juz klientow :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przekolorowaliście z tą spiskową teorią dziejów. Firmy oferujące zabezpieczenia przed DDoSami, za nimi nie stoją. Atakami na poważniejsze strony są albo amatorzy albo rosyjska (i państw byłego ZSRR) mafia. Takie ataki przeżywały m.in. kasyna. Część takich grup wyłapano i to dość skutecznie. Jak zwykle - najsłabszym punktem okazały się pieniądze, które zaznaczyły drogę do sprawców :P Od tamtego czasu jest dość duży spokój i prawie wszystkie ataki są non-profit (jak to ładnie brzmi).

 

Co do ataku na ND, nie sądze, żeby chodziło o jakikolwiek okup. Ktoś prawdopodobnie po prostu się na nich wkurzył. Możliwe, że ktoś zaparkował domeny, zarobił na nich trochę, a oni usuneli zarobki twierdząc, że ruch był kierowany (miałem już taką akcję z sedo).

Share this post


Link to post
Share on other sites
amatorzy

amatorzy :P Ja bym kolesia co potrafi zrobic ddosa na spory serwis jak nd bym amatorem nie nazwał :P Pozatym my tylko rozważamy możliwości a nie snujemy spiskową teorię dziejów :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
btw. ND mi działa wyśmienicie ;-)

 

U mnie żadna z zaparkowanych w ND stronek nie chce się wczytać, chociaż panel zarządzania domenami ND działa :P Też tak macie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie żadna z zaparkowanych w ND stronek nie chce się wczytać, chociaż panel zarządzania domenami ND działa :P Też tak macie?

 

U mnie domeny zaparkowane na ND działają. Może zablokowali Twój IP.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rzeczywiście, zmiana IP pomogła.

 

To już wiadomo, kto robił DDoSa. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

teraz chyba numer 3 :P

Nie robię z tego afery, ale nie mogę się doczekać aby sprawdzić wyniki testingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobno padło zasilanie w całym mieście, gdzie stoją serwery ND i na domiar złego popsuł się generator prądu.. Elektryk w drodze - pewnie jakiś polski emigrant ;) 3mamy kciuki ;)

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl/dnt - testuj domeny za 1.60 PLN!

http://domenytanio.pl - domeny .pl IDN tylko 9.00 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na razie wróciła strona http://namedrive.pl - co jednak dobrze wróży, że zaparkowane domeny też wkrótce zaczną się wyświetlać.

 

Komunikat na namedrive.com - "Our Database Servers are restarting. Please check back in a few moments..."

Trzeba poczekać aż wstaną serwery bazodanowe i wtedy parking też powinien wstać.

 

Edit: Godz. 15:30 - wygląda na to, że już działają również zaparkowane domeny.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×