Jump to content
Sign in to follow this  
witek

az.pl przypadek/pech? czy cwaniacy w obsłudze klienta?

Recommended Posts

Moim oczom ukazała się ładna domena www.nieruchomosci.ru

 

Domeny rosyjskie mają poniższe restrykcje:

 

Celem potwierdzenia rejestracji koniecznym jest przesłanie dokumentów potwierdzających dane Abonenta.

W przypadku rejestracji domeny .ru na osobę indywidualną kserokopię:

- paszportu.

W przypadku rejestracji domeny .ru na firmę kserokopię:

- KRS lub Wpisu do ewidencji działalności gospodarczej tzw EDG.

 

standard...

 

domena opłacona 3 stycznia, i cisza... tu mój mały błąd, ponieważ domeny .ru nie maja rezerwacji itp powinienem złapać za jaja i popędzić w BOKu wszystkich. I cóż wyszło?

 

Otóż: "W obecnej chwili domena jest niemożliwa do rejestracji, ponieważ domena została już wczesniej zgłoszona przez inna osobę /firmę"

 

Bez słowa przepraszam, tylko suchym firmowym tekstem jak zostali nauczeni na szkoleniach odpowiadać. Ostatecznie łaskawie zwrócą wpłaconą gotówkę.

 

Mój błąd że zaufałem w jakość obsługi i czekałem na kontakt aby wykonać kolejne kroki rejestracji tej domeny czyli wysyłając skan paszportu itp.

 

Domena ładna stąd wiele osób mogło być nią zainteresowanych i rzeczywiście mógł ktoś mnie ubiec. Lecz domena została dziś zarejestrowana na serwerach az.pl... Przypadek/pech? Czy może ukradł ją cwaniaczek z obsługi az.pl... nie mam pojęcia i niestety do prawdy się nie dokopie.

 

Prawdą jest że az.pl kuleje według mnie w obsłudze klienta, procesy rejestracyjne są powolne i niepewne. Po raz kolejny się zawiodłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie!

 

Dokonał Pan opłaty za domenę nieruchomosci.ru dnia 3 stycznia po

godzinie 23, zadanie trafiło do realizacji dnia 4 stycznia 2010.

 

Po weryfikacji zgłoszenia dnia 5 stycznia otrzymał Pan informację, iż

zgłoszenie rejestracji domeny nie może zostać wykonane, gdyż inna

osoba zgłosiła wcześniej rejestrację tej domeny.

 

Domeny rosyjskie jak sam Pan słusznie zauważył nie rezerwują się, zatem złożenie przez Pana zamówienia na domenę rosyjską, której proces

rejestracji dla innego klienta był w toku była możliwa.

 

Odpowiedź naszego konsultanta była wyczerpująca i zawierała wszelkie stosowne informacje.

 

O tym, że domeny rosyjskie nie podlegają rezerwacji nie decyduje rejestrator lecz rejestr domen.

 

Pragnę odnieść się do cytatu z Pana wypowiedzi:

 

"Domena ładna stąd wiele osób mogło być nią zainteresowanych i

rzeczywiście mógł ktoś mnie ubiec.

Lecz domena została dziś zarejestrowana na serwerach az.pl...

Przypadek/pech? Czy może ukradł ją cwaniaczek z obsługi az.pl...

nie mam pojęcia i niestety do prawdy się nie dokopie."

 

Firma Az.pl działała zgodnie z zasadami rejestru oraz zgodnie z zasadą

pierwszeństwa zgłoszeń rejestracji domeny. Niepotrzebnie Pan podejrzewa gotowych Panu pomóc pracowników Az.pl,

tym bardziej że sam zwraca uwagę na brak słowa przepraszam.

Rejestracja domeny nieruchomosci.ru została wykonana dla klienta, który

złożył na nią zamówienie przed Panem.

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu pod adresem: akur@az.pl.

 

Z poważaniem

 

Anna Kur

 

Dyrektor Az.pl

Edited by Anna Kur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odpowiedź naszego konsultanta była wyczerpująca i zawierała wszelkie stosowne informacje.

 

Co znaczy - stosowne? Dla której ze stron? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy może ukradł ją cwaniaczek z obsługi az.pl... nie mam pojęcia i niestety do prawdy się nie dokopie

 

Właściciel domeny to:

"Lukasnet" Łukasz Tarabuła

 

ul. Jurija Gagarina 33/33

41-818 Zabrze

tel. 664 954 858

e-mail: 7e@7e.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

to że w az.pl mozna zarejestrować domeny z końcówką różnych krajów to każdy słyszał

 

ale niewielu może się pochwalić że bez problemowo zarejestrował generyka lub coś ciekawego bez utrudnień

Dokonał Pan opłaty za domenę nieruchomosci.ru dnia 3 stycznia po

godzinie 23, zadanie trafiło do realizacji dnia 4 stycznia 2010.

 

Po weryfikacji zgłoszenia dnia 5 stycznia otrzymał Pan informację, iż

zgłoszenie rejestracji domeny nie może zostać wykonane, gdyż inna

osoba zgłosiła wcześniej rejestrację tej domeny.

 

Domeny rosyjskie jak sam Pan słusznie zauważył nie rezerwują się, zatem złożenie przez Pana zamówienia na domenę rosyjską, której proces

rejestracji dla innego klienta był w toku była możliwa.

miałem podobną sytuację z domeną .tv

kasa przyjęta a później zwrot bo ktoś był szybszy

skoro weryfikacja wpłaty musi trwać min. ok. 48h to dlaczego nie ma takich informacji przy rejestracji domeny ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zazwyczaj mam parę złotych na koncie w AZ gdyby mi coś wpadło nagle do głowy a i tak niemieckojęzycznego IDNa pod .de nie mogłem zarejestrować (nie rejestrujemy IDNów .de bo nie).

Jaki jest sens rejestracji polskich słów w domenach innych państw? Rozumiem, słowa angielskie w domenie .it to ma sens, hiszpańskie w domenie .si (si - tak po hiszpańsku) ale polskie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

 

ludzie jacy jesteście dziwni :).

 

kazdy, w kazdej chwili moze zarejestrować praktycznie każdą domena, która jest wolna - i nie dziwcie sie ze generyki ( przyklad nieruchomosci.ru) nie byla wolna przez tydzien i czekala na Ciebie az ja zarejestrujesz. Znajdz alternatywne zrodlo rejestracji i nie narzekaj na az.pl. Wg mnie z ich strony bylo wykonane wszystko prawidlowo - a ze rejestracja domen ru jet taka a nie inna (paszpart itp) to druga kwestia.

 

Polacy niestety maja tendencje do narzekania i tworzenia teorii spiskwych - ale myslelem ze nasze pokolenie ( po komunie) już troche inaczej podchodzi do tego - chyba sie pomylilem :).

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może ktoś go ubiegł. Znam extra generyk w domenie .ru tyle że w cyrylicy. Ciekawe że jest zarejestrowany w wielu krajach tylko nie w Rosji. Komu potrzebne są rosyjskie domeny skoro sami Rosjanie ich nie poważają.

Edited by kalesin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remix mam zgłaszać rejestracje u 3 źródeł licząc że w którejś mi się poszczęści? Naciąłem się to mam prawo zgłosić zastrzeżenia na az.pl które opisałem łagodnie chcąc przestrzec innych żeby się nie zdziwili jak ja. A jak napisał Wieju z az.pl bywają i u innych problemy. Dziwni? Jeśli ludzie przestali by reagować na wszelkie niedociągnięcia, przyjmując ochłapy im rzucone, spuszczając głowę i nie walcząc o swoje to staliby się bezwolnym bydłem... którego już teraz jest za dużo na świecie. Teorie spiskowe taa... jeśli zaczniesz tak ufać i nie mieć zastrzeżeń "teorii spiskowych" w detalach łatwo możesz wylecieć z własnego biura;). Zaufanie swoją drogą... ale biznes to biznes nie ma sentymentów, zawsze dopatruję się kruczków a tutaj poczułem się zrobiony w trąbę. I życzę wszystkim aby nikt nie był w nią nigdy zrobiony.

 

 

Umberto/Kalesin dziękuje że wyraziliście swoje zdanie ale to chyba nie dział wycena i opinie. Może i nie widzicie sensu rejestracji polskich słów w obcych domenach lecz nie o to w temacie chodziło. Dla jednych Wino i wino to to samo. Co człowiek to historia dla mnie akurat sens miała konkretnie domena .ru Wyszło jak wyszło, wnioski wyciągnięte, przestroga dla innych że różnie bywa z rejestracją obcych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Pewnie pech :blink:

Gdybyś skorzystał z innego rejestratora i tamten by dla Ciebie zarejestrował AZ nie miało by nic do powiedzenia.

Mnie martwi inna rzecz, tu nie zgłoszenie chęci rejestracji powinno obowiązywać (w końcu nie ma rezerwacji) a wniesienie jako pierwszy opłaty za nią, chyba że jego wpłata była szybciej zaksięgowana.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba że jego wpłata była szybciej zaksięgowana.

I tak nie jest w stanie tego sprawdzić, zawsze mogą powiedzieć że ktoś inny wpłacił wcześniej (biorąc pod uwagę spisek).

Kilka dni temu robiłem mTransfer, pomyliłem się logując do mBanku w efekcie przelałem trochę wyższą kwotę (była wcześniej ustawiona do przelewu) niż ujawniła się na moim koncie w Az. Sami tego nie skorygowali będę musiał w końcu zadzwonić (oczywiście, chcą mnie okraść z 20 zł :blink: ).

Ciekawe czy konkurent Witka ma więcej domen .ru, albo nieruchomosci w innych TDL, jeśli tak to pewnie Witek miał po prostu pecha a jeśli nie to otwiera się szerokie pole do interpretacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pieniążki wpłaciłem przez dotpay 3 grudnia około 23.14;) o 23.16 dostałem mail od az.pl o przyjęciu płatności, Po otrzymaniu pieniążków nie zarejestrowali automatycznie nawet .pl heh wyjątkowej;) polnekwiaty.pl

 

23:16:01, niedziela 03 styczeń, 2010

Witaj Łukasz XXXXX

 

Dziękujemy za dokonanie płatności.

 

Pragniemy poinformować, iż wymienione poniżej usługi:

USŁUGA: Rejestracja domeny: nieruchomosci.ru, okres w latach: 1

USŁUGA: Rejestracja domeny: polnekwiaty.pl, okres w latach: 1

 

nie mogły zostać wykonane automatycznie.

 

Prosimy się jednak nie martwić. Usługi trafiły do wykonania do naszego działu domen i będą wykonane przez pracowników Az.pl. Po wykonaniu zadań potwierdzenie zostanie wysłane drogą mailową.

 

Nie pamiętam tylko czy PL zarezerwowali czy zostawili wolną... zarejestrowali mi ją dopiero przy kolejnym zakupie domen następnego dnia po południu czyli po ponad 12 godzinach

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wcześniej było az.pl... , niestety screena z whois i serwerami itp nie zrobiłem...

 

"Last updated on 2010.01.10 17:00:33 MSK/MSD "

 

Było...Nie ma co zwalać na az.pl domenę opłaciłem 3 stycznia po 12-ej.

Do 5 stycznia cały czas widniała jako wolna gdy się wyszukiwało.

Edited by ziger

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Czyżby kolejna teoria spiskowa wzięła w łeb? Ludzie, kiedy Wy się opamiętacie...

imo - powszechna moralna zgnilizna panująca w tym kraju daje ludziom podstawy do snucia takich teorii

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×