Jump to content
Guest Michal

Domto

Recommended Posts

Michał, jak dla mnie formatka do składania oferty nie jest zbyt czytelna.

Proponuje zrobić to w formie starej sprawdzonej formatki (takie jak w panelu).

Nie wymagajmy od użytkowników, zwłaszcza laików, żeby uczyli się Internetu od nowa.

 

Jak będę miał jeszcze jakieś pomysły to dam Ci znać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Michał, jak dla mnie formatka do składania oferty nie jest zbyt czytelna.

Proponuje zrobić to w formie starej sprawdzonej formatki (takie jak w panelu).

Nie wymagajmy od użytkowników, zwłaszcza laików, żeby uczyli się Internetu od nowa.

Nie do konca rozumiem, o co chodzi. Moglbys prosze wytlumaczyc dokladniej? Dzieki.

 

Jak będę miał jeszcze jakieś pomysły to dam Ci znać.

Uciesze sie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to, że w panelu zrobiłeś standardowe formatki, bez styli CSS, natomiast formatka złóż ofertę jest zmodyfikowana na stylach i nie wygląda intuicyjnie zwłaszcza dla zwykłych userów (takie małe Łebusability) ;)

 

Możesz mi jeszcze podpowiedzieć co mam zmienić, żeby na stronie kontakt był tylko email?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Czemu pole telefon stacjonarny jest obowiązkowe? Telefony stacjonarne to przeżytek ;) Wpisałem nr komórki.

Tak tez jest OK ;)

 

Chodzi mi o to, że w panelu zrobiłeś standardowe formatki, bez styli CSS, natomiast formatka złóż ofertę jest zmodyfikowana na stylach i nie wygląda intuicyjnie zwłaszcza dla zwykłych userów (takie małe Łebusability) ;)

Akurat moim zdaniem bardziej przejrzyste jest na stronach pojedynczych portfolio. Usunalem wygrubienie. Czy teraz bardziej sie Tobie podoba?

 

Możesz mi jeszcze podpowiedzieć co mam zmienić, żeby na stronie kontakt był tylko email?

Logujesz sie do panelu i klikasz na Portfolio -> Konfiguracja. Tam jest opcja "Kontakt" w ktorej mozesz wybrac miedzy "Pokaz wszystko" a "Pokaz tylko email".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz formatka "Złóż ofertę" wygląda bardziej UserFriendly.

 

 

Jutro jeszcze potesuję i może coś podpowiem.

Pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że to że przy rejestracji Firefox nie rozpoznaje witryny jako godnej zaufania jest normalne i mam się nie przejmować?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Rozumiem, że to że przy rejestracji Firefox nie rozpoznaje witryny jako godnej zaufania jest normalne i mam się nie przejmować?

Tak. Niebawem zostanie zakupiony certyfikat, dzieki ktoremu nie bedzie juz takich problemow.

 

Komunikat pojawia sie, poniewaz polaczenie miedzy Toba a Domto jest szyfrowane dla bezpieczenstwa Twoich danych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Ogolna giełda domen na Domto juz dziala.

 

Tymczasowo wystawionych na sprzedaż jest ponad 1000 domen.

 

Zapraszam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ogolna giełda domen na Domto juz dziala.

 

Tymczasowo wystawionych na sprzedaż jest ponad 1000 domen.

 

Zapraszam :lol:

 

 

no widze ze juz wyglada to duzo lepiej;)

wiec przybedzie Ci troszke domen , mam nadzieje ze import mi sie uda;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
no widze ze juz wyglada to duzo lepiej;)

wiec przybedzie Ci troszke domen , mam nadzieje ze import mi sie uda;)

moich tez przybedzie:)

(jakis regulamin, info zachecilby innych)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
no widze ze juz wyglada to duzo lepiej;)

wiec przybedzie Ci troszke domen , mam nadzieje ze import mi sie uda;)

Jezeli importujesz z Sedo to musisz przy eksporcie z Sedo zaznaczyc opcje, ze wszystkie dane maja byc eksportowane.

 

moich tez przybedzie:)

(jakis regulamin, info zachecilby innych)

Regulaminy i dokladniejsze informacje przybeda jeszcze, na razie jest kladany nacisk funkcjonalnosc :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Giełda szybko chodzi i jest przejrzysta, co jest bardzo istotne, grafika jest ok. Także życzę powodzenia. Mam także parę własnych spostrzeżeń.

 

Przydałby się help - jak dodawać domen, import z pliku, jakiś faq.

Czy planowana jest reklama strony.

Warto rozważyć - obok nazwy każdej omeny link "web" > bezpośrednio do strony, by zobaczyć jak wygląda.

spis z szybkimi linkami > whois, dns.pl i inne niezbędne przy ocenie domeny

Być może informacja: czy jest www, czy nie, jak na sedo.

 

Dodatkowe funkcje szukania: bez idn, tylko wybrane tld, itd. bo domen jest b.dużo i przeglądanie jest męczące.

Dane osobowe - czy są niezbędne, zwykle się podaje lub uzupełnia jak jest jakaś transakcja lub płatność.

Czy można dodawać własne kategorie ?

Kategoria > wg ilości znaków.

Czy formularz kontaktowy kieruje do właściciela na mail ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Przydałby się help - jak dodawać domen, import z pliku, jakiś faq.

Bedzie dostepny, ale na razie jest kladzony nacisk na funkcjonalnosc serwisu.

 

Czy planowana jest reklama strony.

Sa juz pewne pomysly na rozreklamowanie serwisu w polskim internecie. Czesc z nich niebawem ruszy.

 

Warto rozważyć - obok nazwy każdej omeny link "web" > bezpośrednio do strony, by zobaczyć jak wygląda.

Nie chce na razie wprowadzac takiej funkcjonalnosci poniewaz moze dojsc do takiego scenariusza, ze beda dodawane domeny tylko aby zdobyc linki, a nie zeby je sprzedac. Znizy to uzytelnosc calego serwisu.

 

spis z szybkimi linkami > whois, dns.pl i inne niezbędne przy ocenie domeny

Być może informacja: czy jest www, czy nie, jak na sedo.

Racja, bedzie trzeba cos wymyslic. Ale co masz na mysli z "jak na sedo"? Czy jest zaparkowana? Pewne funkcjonalnosci z tym zwiazane sa juz w planach.

 

Dodatkowe funkcje szukania: bez idn, tylko wybrane tld, itd. bo domen jest b.dużo i przeglądanie jest męczące.

Take funkcje juz istnieja: http://www.domto.pl/market/search

 

Dane osobowe - czy są niezbędne, zwykle się podaje lub uzupełnia jak jest jakaś transakcja lub płatność.

Tymczasowo dane sa tylko potrzebne dla zweryfikowania wlasnosci domen jezeli ktos sie zglosci i bedzie twierdzil, ze ktos dodal do swojego portfolio jego domene.

 

Czy można dodawać własne kategorie ?

Nie, poniewaz to by uniemozliwilo poprawne dzialanie calego systemu. Jezeli kazdy mialby kilka/kilkadziesiat wlasnych kategorii, to wyszukanie domeny na ogolniej gieldzie byloby znacznie utrudnione, poniewaz trzebaby bylo przebierac w duzej ilosci podobnych kategorii.

 

Kategoria > wg ilości znaków.

Ilosc znakow mozna ustawic tutaj: http://www.domto.pl/market/search

Ale faktycznie warto by zrobic kategorie od 1 do 4 znakow.

 

Czy formularz kontaktowy kieruje do właściciela na mail ?

Najpierw osoba skladajaca oferte musi ja potwerdzic mailem, dopiero wtedy oferent domen otrzymuje wiadomosc, ze zostala zlozona oferta na jego domene.

 

---

 

Zostalo zalozone forum support'owe, zeby polepszyc przeglad sytuacji. Jeden temat z czasem zrobi sie niestety bardzo nieprzejrzysty.

 

http://www.domto.pl/forum/

 

Mozna tam pytac o support, wpisac sugestie i pomysly oraz raportowac bugi w systemie.

 

Dziekuje i pozdrawiam

 

Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie jest to zrobione tylko czego mi brakuje to na stronie głównej tam gdzie są przypadkowe domeny jeśli kliknie się na taką losową domenę to brakuje linku do portfolio właściciela bo przecież może on mieć inne interesujące domeny skoro zainteresowała nas ta konkretna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Rozumiem, że to że przy rejestracji Firefox nie rozpoznaje witryny jako godnej zaufania jest normalne i mam się nie przejmować?

Zostal zakupiony certyfikat, takze juz nie bedzie problemow tego typu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×