Jump to content
Guest Michal

Domto

Recommended Posts

Guest Michal

Dzisiaj zostala opublikowana wersja beta serwisu Domto. Mozna w nim zarzadzac wlasnym zasobem domen. Ulatwieniem jest mozliwosc zaimportowania zasobow z Sedo, NameDrive i Az.pl. Dodaktowo kazdy uzytkownik dostaje wlasna strone, na ktorej widac tylko i wylacznie jego domeny. Mozna na niej m.in. skladac oferty.

 

Zapraszam:

www.domto.pl

 

Przykladowe portfolio:

http://www.domto.pl/p/mw/

 

Jezeli znajdziecie bledy lub macie jakies pytania to prosze pisac na mail(malpa)domto(kropka)com :P Dziekuje!

 

Design bedzie oczywiscie niebawem zmieniony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj zostala opublikowana wersja beta serwisu Domto. Mozna w nim zarzadzac wlasnym zasobem domen. Ulatwieniem jest mozliwosc zaimportowania zasobow z Sedo, NameDrive i Az.pl. Dodaktowo kazdy uzytkownik dostaje wlasna strone, na ktorej widac tylko i wylacznie jego domeny. Mozna na niej m.in. skladac oferty.

 

Zapraszam:

www.domto.pl

 

Przykladowe portfolio:

http://www.domto.pl/p/mw/

 

Jezeli znajdziecie bledy lub macie jakies pytania to prosze pisac na mail(malpa)domto(kropka)com :P Dziekuje!

 

Design bedzie oczywiscie niebawem zmieniony.

 

 

pojawia sie blad "{variable:language_}" jak dam szukaj w portfolio wszystkie domeny

 

przydalaby sie jakas szata graficzna....bo narazie bieda;)

byleby nie bialy kolor

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prace trwaja, ale myslalem ze bedziecie zadowoleni jezeli juz opubliuje.

Ja jestem zadowolony :P

 

Moje uwagi:

- dodaj możliwość ustawiania pewnych parametrów dla wielu domen równocześnie

- ukryj cenę minimalną, jednocześnie ostrzegając kupców, że cena jest za niska (coś jak w Sedo)

- nie działa dodawanie csv z Sedo (używam Opery, może tu tkwi problem?)

- brak szaty graficznej, ale rozumiem, że to się zmieni niedługo :P

- po co Ci mój NIP?

- przydałaby się możliwość dodania opisu do domeny

- dodaj kategorie cenowe (np. pokazuje domeny z cena powyżej 1000zł, itp)

 

Pytanie:

Czy planujesz wprowadzić jakieś opłaty za korzystanie z serwisu?

 

Pozdrawiam

TN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że ktoś mnie wyprzedził z uruchomieniem serwisu... ale to nic, mój będzie lepszy. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Ja jestem zadowolony :P

Ciesze sie :P

 

- dodaj możliwość ustawiania pewnych parametrów dla wielu domen równocześnie

Jest taka mozliwosc. Zaznaczasz domeny (checkbox'y z lewej; lub wszystkie klikajac na checkbox przy "Domena"), wybierasz w pierwszej linijce co ma byc zmienione i klikasz na "Zastosuj". Wtedy tylko jeszcze trzeba zapisac zmiany.

 

- ukryj cenę minimalną, jednocześnie ostrzegając kupców, że cena jest za niska (coś jak w Sedo)

Na Sedo cena minimalna widac. Nie jestem zwolennikiem ukrytych cen minimalnych, gdyz zmniejsza to przejrzystosc oferty i to zgadywanie kosztuje czas. Co inni na to?

 

- nie działa dodawanie csv z Sedo (używam Opery, może tu tkwi problem?)

Zeby import prawidlowo zadzialal, trzeba przy eksporcie pliku .csv z Sedo wybrac opcje "All fields". Taki plik mozna wtedy zaimportowac. Domto automatycznie wykryje kategorie i je dopasuje.

 

- brak szaty graficznej, ale rozumiem, że to się zmieni niedługo :P

Tak jest.

 

- po co Ci mój NIP?

Moze kiedys bedzie potrzebny, dlatego na wszelki wypadek juz wprogramowalem takie pole.

 

- przydałaby się możliwość dodania opisu do domeny

Jak klikniesz na domene, to mozesz ja opisac oraz ustawic date rejestracji i wygasniecia.

 

- dodaj kategorie cenowe (np. pokazuje domeny z cena powyżej 1000zł, itp)

Zastanowie sie jeszcze nad tym. Tymczasowo mozna wyszukiwac takie domeny przez opcje "Szukaj":

http://www.domto.pl/p/mw/search

 

Czy planujesz wprowadzić jakieś opłaty za korzystanie z serwisu?

Mozliwe, ze jezeli kiedys beda jakies bardziej zaawansowane funkcje, to mozliwsc z ich skorzystania bedzie platna. Na razie nie mamy takich planow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na Sedo cena minimalna widac. Nie jestem zwolennikiem ukrytych cen minimalnych, gdyz zmniejsza to przejrzystosc oferty i to zgadywanie kosztuje czas. Co inni na to?

Ja też uważam, że cena minimalna powinna być jawna.

Aha takie głupie pytanie czy google indeksuje te strony z portfoliami?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest taka mozliwosc.

Masz rację, jest w zakładce zarządzanie. Wydaje mi się, że nie było w miejscu gdzie opisywało się domeny po dodaniu.

Na Sedo cena minimalna widac.

Jak widać, skoro nie widać :P. Przecież na Sedo jest właśnie "zgadywanka".
Nie jestem zwolennikiem ukrytych cen minimalnych, gdyz zmniejsza to przejrzystosc oferty i to zgadywanie kosztuje czas.

Ale patrząc ze strony sprzedającego, to jak ustawi minimum na x zł, to wiadomo, że nie dostanie raczej oferty większej niż x zł.

 

PS. Szkoda, że teraz nie można się zalogować :P

 

EDIT: Już jest OK. Dziękuję za pomoc :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu pole telefon stacjonarny jest obowiązkowe? Telefony stacjonarne to przeżytek :P Wpisałem nr komórki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Czy dostanę maila jak ktoś zalicytuje?

Tak, ale dopiero jak ten ktos potwierdzi swoja oferte mailem.

 

Wlasnie dodalem dwie funkcjonalnosci (patrz Portfolio -> Konfiguracja):

 

1. Mozliwosc nie pokazywania ceny minimalnej

2. Mozliwosc podlaczenia domeny do swojego portfolio (przyklad: mwp.pl).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak. Chcialbys, zeby byla opcja, ktora zabrania indeksacje?

Nie. W końcu po to jest portfolio, żeby ludzie mogli je zobaczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy jest możliwość, żeby w zakładce kontakt, ukryć dane osobowe i zostawić tylko email?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak czytam sobie ten wątek (na domto nie zaglądam, żeby potem nie było że ściągam pomysły) i widzę, że wiele ze zgłaszanych próśb pokrywa się z założeniami, jakie sporządziłem dla swojej strony (założenia tydzień temu poszły do programisty i ma się zająć stroną w najbliższym czasie, skończyć do końca miesiąca). Ale też niektórych elementów, które tutaj w opisie widzę, moja strona nie będzie miała. Wszystko będzie maksymalnie uproszczone - bez licytacji, bez osobnych (publicznych) portfolios itp. - tylko domeny (wszystkie dodane) zaszeregowane w kategoriach z możliwością kontaktu z właścicielem i ewentualnie krótkim opisem. Cieszy mnie to o tyle, że najwyraźniej nasze strony nie będą dla siebie konkurencją. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
tylko domeny (wszystkie dodane) zaszeregowane w kategoriach z możliwością kontaktu z właścicielem i ewentualnie krótkim opisem.

Cos takiego u mnie rowniez jest w planach i niebawem bedzie opublikowane ;)

 

@BartX: Zaraz to zaimplementuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cos takiego u mnie rowniez jest w planach i niebawem bedzie opublikowane ;)

 

Tak tak, teraz ode mnie ściągnąłeś i że niby wcześniej o tym myślałeś! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, a nie myśleliście o tym żeby połączyć siły i zamiast dwóch rywalizujących stron zrobić jedną PRO ;)

 

Jak mówi przysłowie gdzie dwóch polaków tam trzy zdania ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Tak tak, teraz ode mnie ściągnąłeś i że niby wcześniej o tym myślałeś! ;)

Mam cala kartke z pomyslami, ktore beda zaimplementowane w Domto. A tego punktu akurat nie traktuje specjalnie jako "pomysl", bo cos takiego juz istnieje np. w formie Sedo lub Afternic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie, a nie myśleliście o tym żeby połączyć siły i zamiast dwóch rywalizujących stron zrobić jedną PRO ;)

 

E tam, przecież wiadomo że im więcej tym lepiej. :>

Zresztą co ja mogę? Pomysły są na forum do wzięcia za darmo, domen do wyboru jak psów, a programować nie umiem.

Wolę więc zrobić swoją wersję, niech ludzie decydują czego użyć.

 

Jedyne co mam, to 3-4 pozycja w google na 'domeny na sprzedaż'. Zawsze to coś... kto wie czy nie najważniejsze (moja strona będzie targetowana głównie na klienta, bo portfolios można sobie robić i robić, ale wazne żeby ktoś je znalazł ;-).

 

[edit] z tą pozycją widzę że już nieaktualne, spadła mi strona trochę; cóż, uroki SERPów

 

@Michał: nie powiedziałbym, żeby coś takiego istniało na sedo czy afternic, no ale zobaczysz jak to będzie wyglądało i porównasz. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
A czy jest możliwość, żeby w zakładce kontakt, ukryć dane osobowe i zostawić tylko email?

Opcja zostala dodana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×