Jump to content
Sign in to follow this  
panogrodnik

Chętny na domenę z moim nazwiskiem

Recommended Posts

Witam.

 

jakiś miesiąc temu napisałem :

 

DZIEŃ DOBRY

Ja chciałem tylko pozdrowić i poinformować iż bardzo mnie cieszy że jest taka firma o moim nazwisku

 

Pozdrawiam

 

do firmy która ma adres mojenazwisko.pl

 

a ja używam mojenazwisko.eu

 

dostałem propozycję za średnio wysokie XXXX

 

jak byście postąpili na moim miejscu?

 

Sprzedalibyście za taką cenę kawałek siebie (mówię tu o domenie w której mam mail - nazwisko.eu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może zmień nazwisko? :ph34r:

 

No wiesz, skoro sam nie potrafisz podjąć decyzji - obawiam się, że nikt nie pomoże w podjęciu decyzji o sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedalibyście za taką cenę kawałek siebie (mówię tu o domenie w której mam mail - nazwisko.eu)

Proponuje zmienic sobie na ImieNazwisko.pl lub ImieNazwisko.com lub Nazwisko w innej domenie o ile wolna, a tamtą sprzedać!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaj i zarejestruj sobie nazwisko.info albo nazwisko.org (wg mnie równie dobre jak .eu) albo jeszcze lepiej ImięNazwisko.pl. Chociaż ja bym się ostro targował.

 

Pozdrawiam!

Edited by Renek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuje zmienic sobie na ImieNazwisko.pl lub ImieNazwisko.com lub Nazwisko w innej domenie o ile wolna, a tamtą sprzedać!

 

Też tak właśnie próbuję się nastawić a jest to bardzo ciężki orzech dla mnie do zgryzienia bo wszędzie mam podane imię@nazwisko.eu nawet ostatnio znajomy gdzieś za granicą był i nie pamiętał maila do mnie i po prostu wysłał na imię@nazwisko na końcówkach pl com eu no i dotarło :ph34r:

Edited by panogrodnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedaj i zarejestruj sobie nazwisko.info albo nazwisko.org (wg mnie równie dobre jak .eu) albo jeszcze lepiej ImięNazwisko.pl. Chociaż ja bym się ostro targował.

 

Pozdrawiam!

 

Napisz klientowi, że swoim adresem e-mail logujesz się na wszystkie konta typu PayPal, Dropped, itp. i jest to dla Ciebie ogromny kłopot aby teraz zmieniać wszystkie loginy... To częściowo burzy Twoje dotychczasowe życie.

 

Zaraz mnie oskarżą o podbijanie ceny bo dopuściłem się przewała...

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie jesteś przekonany to niech oni Cię wyższą kwotą przekonają.. Kiedyś możesz żalować i kto wie czy nie będziesz od nich odkupywał za większe $$ :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaj i zarejestruj sobie np. .org - dla potrzeb prywatnych równie dobra.

 

W umowie zastrzeż sobie dożywotnie przekierowanie tego maila (imię@nazwisko.eu) na nowy i po sprawie - i tak go raczej nie będą używać.

 

 

[edit] no albo net skoro wolna; moja pierwsza to była nazwisko.net – na .com się spóźniłem, bo za długo się zastanawiałem. Teraz mam .pl .eu i .net, ale tylko .pl używam do maila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym się długo nie zastanawiał - wysyłasz do nich maila, że w związku z tym i tamtym domena jest dla Ciebie wiele warta i cena po jakiej jesteś skłonny sprzedać na dzień dzisiejszy to 10 000 zł. Sprzedajesz, rejestrujesz za to 800 dobrych domen i w przeciągu roku podwajasz tę kasę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedajesz, rejestrujesz za to 800 dobrych domen i w przeciągu roku podwajasz tę kasę :)

albo prościej - kupujesz jedną za 10k i po roku podwajasz kasę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

WIEM PANOWIE to zawsze jest kolejna kasa a jej obrót może być potem początkiem fortuny siedzę dziś cały dzień i wszędzie zmieniam maila nie wiem chyba pujdę jutro do prawnika bo łatwiej będzie faktycznie ........... z umową.

 

 

W umowie zastrzeż sobie dożywotnie przekierowanie tego maila (imię@nazwisko.eu) na nowy i po sprawie - i tak go raczej nie będą używać.

 

Dzięki za wypowiedzi. Teraz już wiem. Po prostu chciałem dostać od was więcej motywacji

 

Jeszcze raz dzięki wielkie

 

Jak już będzie zapłacone pochwalę się w odpowiednim dziale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ech... jedni to mają farta z tymi nazwiskami.

 

Nie dość że mają bez polskich znaków to jeszcze zarejestrowali sobie w różnych końcówkach.

 

Moje nazwisko jest wszędzie pozajmowane. Mało tego niektóre końcówki nawet po kilka lat do przodu opłacone. Ostatnio chciałem złapać .net i się nie udało. Również .info chciałem i się nie udało. A teraz ostatnio chciałem upolować IDN'a .pl i wszędzie zleciłem do złapania gdzie się dało... i też nie złapałem.

 

Nie wiem jakie Ty masz nazwisko ale jak już chcesz sprzedawać to za dobre pieniądze żebyś nie żałował.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A teraz ostatnio chciałem upolować IDN'a .pl i wszędzie zleciłem do złapania gdzie się dało... i też nie złapałem.

 

Jak to możliwe? Może była opcja?

 

Nie chodzi przypadkiem o wójtowicz.pl? Kiedyś ją miałem przez rok, potem sprzedałem na allegro za złotówkę, ale kupiec (o takim nazwisku) nie opłacił, więc i ja go nie przedłużałem (nie było jeszcze promocji na przedłużenia IDN), potem miał je inny Wójtowicz, a teraz widzę że jeszcze inny (swoją drogą - ciekawe dnsy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to możliwe, opcji nie było. Złapał jakiś domainer pewnie z chęci odsprzedania firmie która ma non-idn a do której wcześniej należał ten idn... Ale widać ani tej firmy nie stać ani mnie... a woła za nią aż 3k.

 

Nie chcę nikogo straszyć ale nie zdziwiłbym się jak by ta firma pogoniła mu kota za to że niema takiego nazwiska jak ta domena.

 

I nie chodzi o wójtowicz.pl.

Edited by Mark

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×