Jump to content
Sign in to follow this  
Lord Voldemort

skąd takie ceny?

Recommended Posts

Jakieś domeny to posiadałem zawsze. Czasem rejestrowałem w nazwa.pl. Potem znalazłem masternet.pl - i większość domen trzymam tam. Nie wiem co prawda jak ciężko wydobyć od nich kod authinfo, ale support mają dobry.

Dlaczego o tym mówię?

Ostatnio sprawdzam różnych rejestratorów i co się okazuje...

Co do rejestracji domeny pl - wszędzie można mięć tak samo tanio. Jednak gdy mowa o przedłużeniu, ceny kosmicznie się różnią.

Przykładowo - przedłużenie .pl w az kosztuje aż 99pln! (netto oczywiście) a przedłużenie domeny w firmie masternet.pl - jedynie 45zł netto. Przecież to dwa razy taniej.

W dodatku sprawdziłem oferty dla klientów hurtowych w ppd oraz droped, gdzie żeby przedłużyć .pl w cenie 45zł trzeba z 50domen. Przeszukałem pół internetu i taniej niż w masternet nie znalazłem.

Jednak firma bardzo mało znana.

Dlaczego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przykładowo - przedłużenie .pl w az kosztuje aż 99pln! (netto oczywiście) a przedłużenie domeny w firmie masternet.pl - jedynie 45zł netto. Przecież to dwa razy taniej.

 

To proste – w różnych firmach jest różny narzut na ceny NASK, w zależności od modelu biznesowego jaki dana firma sobie przyjęła.

Np. nertart i home wykorzystują renomę i nieświadomość klientów, dzięki czemu mogę pobierać 100 zł netto za przedłużenie.

AZ działa nieco podobnie, ale ma nieco inny profil użytkowników – tu przyznam szczerze, że polityka tego serwisu (wiele usług po cenach dumpingowych) jest dla mnie zagadką.

Dropped zarabia głównie na przechwytywaniu, dodatkowo działa poza polskim prawem podatkowym, więc może sobie pozwolić na niskie ceny.

Masternet z kolei zarabia na hostingu i widocznie postanowił przyciągnąć klientów niskimi cenami domen.

Itp. itd. Co rejestrator, to inny model.

 

W dodatku sprawdziłem oferty dla klientów hurtowych w ppd oraz droped, gdzie żeby przedłużyć .pl w cenie 45zł trzeba z 50domen. Przeszukałem pół internetu i taniej niż w masternet nie znalazłem.

 

W PPD.pl, w cenniku hurtowym (20+ domen), przedłużenie kosztuje 40 zł netto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, ale trzeba przyznać, że cena w masternet jest bardzo niska. Wiele domen tak naprawdę rejestrują ludzie, którzy się na tym znają. Mam na myśli webmasterów którzy robią strony www i bardzo często kupują domenę. Powinni więc znać się na rynku i kupować tam, gdzie najtaniej. Przynajmniej tak wynika z logiki.

Tak. W PPD jest taniej, ale tylko gdy ma się 20domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiele domen tak naprawdę rejestrują ludzie, którzy się na tym znają. Mam na myśli webmasterów którzy robią strony www i bardzo często kupują domenę. Powinni więc znać się na rynku i kupować tam, gdzie najtaniej.

 

No widać się nie znają... co i rusz spotykam informatyka z udokumentowanym wyższym wykształceniem żyjącego z pensji administratora sieci w dość dużych firmach który najczęściej opiekuje się firmową stroną (a czasami kilkoma stronami), który jest zaskoczony i zdziwiony faktem, że można rejestrować IDN-y. Rok temu jeden się o to nawet ze mną próbował kłócić.

A że można to robić już tak chyba od dziesięciu lat to im się w głowach nie mieści.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, również trzymam większość domen w masternet i naszym klientom polecam to samo:)

 

masternet.pl nie jest samodzielnym rejestratorem, tylko pośrednikiem consulting service, czyli firmy która ma witryny rejestracjadomen.pl oraz hrd.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
No widać się nie znają... co i rusz spotykam informatyka z udokumentowanym wyższym wykształceniem żyjącego z pensji administratora sieci w dość dużych firmach który najczęściej opiekuje się firmową stroną (a czasami kilkoma stronami), który jest zaskoczony i zdziwiony faktem, że można rejestrować IDN-y. Rok temu jeden się o to nawet ze mną próbował kłócić.

A że można to robić już tak chyba od dziesięciu lat to im się w głowach nie mieści.

 

Pozdrawiam!

 

Ja nawet wygrałem ostatnio zakład właśnie o IDN ;]

0.5l piechotą nie chodzi :)

Edited by Lord Voldemort

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nawet wygrałem ostatnio zakład właśnie o IDN ;]

0.5l piechotą nie chodzi :)

Po "obaleniu" z chodzeniem piechotą też są kłopoty ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cytat:

Przeszukałem pół internetu i taniej niż w masternet nie znalazłem.

 

A ja drugie pół i znalazłem Dropped.pl 50zł brutto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po "obaleniu" z chodzeniem piechotą też są kłopoty :)

No nie po 0.5l ;)

 

A wracając do tematu: szans na spadki cen u największych raczej nie widzę. Nie mają motywacji, bo stale mają duży przyrost nowych rejestracji. Po co obniżać ceny skoro ludzie chcą płacić więcej?...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×