Jump to content
Sign in to follow this  
SELES

Prawo wyłączne

Recommended Posts

Klient podesłał mi umowę, w której jest paragraf dotyczący prawa wyłącznego.

Brzmi tak:

1.Przedmiotem niniejszej umowy jest domena internetowa xxxxx.pl zwana dalej domeną.

2.Przenoszący zapewnia, iż posiada uprawnienia do wyłącznego wykorzystywania Domeny w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.

3.Beneficjent zamierza nabyć wyłączne prawa do wykorzystywania Domeny w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.

 

Nie jestem prawnikiem. Jak to się ma do tego, że w regulaminie NASK jest zapis, że NASK może rozwiązać umowę w dowolnym momencie. Co z tymi prawami wyłącznymi? Zostawić te punkty?

 

Nie ma TM, roszczeń osób trzecich, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

możesz dodać w nawiasie (z uwzględnieniem regulaminu NASK) ...ponieważ jako tako wyłączne prawo nie obowiązuje w przypadku odsprzedaży usług utrzymywanych przez osoby trzecie.

 

Warto zapłacić parę złotych aby umowę spisał jakiś prawnik. Będziesz miał template na przyszłosć

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwna umowa. Przede wszystkim przedmiotem umowy nie jest domena, tylko przeniesienie praw do jej użytkowania. Te wyłączne prawa też dziwne, jakby umowa przerobiona z jakiejś umowy kupna-sprzedaży rzeczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sprzedaż domeny czy dzierżawa ?

Uzyskanie ochrony prawnej oznacza przyznanie osobie lub osobom uprawnionym praw wyłącznych, których długość trwania może być nieograniczona...

źródło

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaz domeny. Prawo wylaczne kojazy mi sie ze znakiem towarowym, a nie z domena, ktorej jest sie jedynie abonentem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedaz domeny. Prawo wylaczne kojazy mi sie ze znakiem towarowym, a nie z domena, ktorej jest sie jedynie abonentem.

 

Jemu prawdopodobnie chodziło właśnie o prawa osób trzecich do domeny i nazwy.

Ale zapytaj dokładnie.

Poza tym prawo wyłączne dotyczy praw autorskich ( np. wymyślenie nazwy domeny) i znaków ochronnych..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedać domeny nie możesz, bo nie jest ona Twoją własnością. :)

To jest jasne, wkleilem caly paragraf, ale chodzi mi o te prawa wylaczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest jasne, wkleilem caly paragraf, ale chodzi mi o te prawa wylaczne.

 

 

Gosc troche przesadzil i uwaza nie wiem na jakiej podstwie ze posiadasz ochrone znaku dot tej domeny !

Czyli ze masz prawo wylaczne do nazyw .Nie wiem moze masz bo nie wiem o jaka domene chodzi ale jesli nie to podpisujac cos takiego cedujesz cos czego nie posiadasz :)

Czyli nie majac numeru ochrony a rozumiem ze nie masz ten zapis jest bledny .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jemu prawdopodobnie chodziło właśnie o prawa osób trzecich do domeny i nazwy.[...]

To jest w kolejnym paragrafie, dlatego nie jest to dla mnie jasne. W dwoch paragrafach nie moze przeciez chodzic o to samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numeru ochronnego nie ma. Ok, dzieki bede w takim razie pracowal nad usunieciem tego paragrafu.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znaku nie ma. Ok, dzieki bede w takim razie pracowal nad usunieciem tego paragrafu.

 

Dlatego piszę żebyś skonsultował to z kupujacym...

Może jakiś wałek kolo szykuje...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już jestem po lekturze, dzięki.

Motyw prawa wyłącznego został usunięty z umowy, moje poprawki zostały zaakcpetowane.

Dzięki wszystkim za zaangażowanie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już jestem po lekturze, dzięki.

Motyw prawa wyłącznego został usunięty z umowy, moje poprawki zostały zaakcpetowane.

Dzięki wszystkim za zaangażowanie. :D

 

nie ma za co,

zawsze... wszyscy, chetnie bedziemy pracowac na twoj sukces :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie ma za co,

zawsze... wszyscy, chetnie bedziemy pracowac na twoj sukces :)

Hehe, dzięki. :D

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×