Jump to content
Sign in to follow this  
ankon

szybkagotowka.pl

Recommended Posts

Czy moze mi ktos wyjasnić jak to jest ze domena szybkagotowka.pl sprzedana na aukcji prywatnej, ponownie jest na aukcji publicznje licytowana przez tego samego usera?

 

https://www.dropped.pl/gotoauction.php?name=szybkagotowka.pl

 

 

 

jezlei user nie oplacił domeny to dlaczego nie ma zmienionego rankingu?

 

I gdzie są te opłaty karne podobno 100% wartosci wylicytowanej kwoty - wiec mam sie domyslac ze osoba wygrała auakcje, nie opłaciła jej, zapłaciła kare w wysokosci 100% wylicytowanej kwoty i znowu licytuje?

 

czy tez znowu dropped wybiórczo stosuje swój regulamin dla poszczegolnych osób?

amoze jeszcze cos innego?

Moze mi to ktos wyjaśnic?

Share this post


Link to post
Share on other sites
jezlei user nie oplacił domeny to dlaczego nie ma zmienionego rankingu?

 

Pytanie na miejscu. Nie widac aby w rankingu użytkownika coś sie zmienilo. Nie ma info o zadnej nieoplaconej domenie. Moze to jakis systemowy podbijacz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwne, że ten użytkownik ma ukryte dane o nieopłaconych domenach - powinny być dla wszystkich odkryte, żeby były jasne zasady licytacji. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a propos - niektórzy mają pełne statystyki z datami a inni tylko:

Ogólna ocena:

Liczba domen sprzedanych na giełdzie:

Transakcje z niedotrzymanymi warunkami sprzedaży:

to samemu się ustawia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
a propos - niektórzy mają pełne statystyki z datami a inni tylko:

 

to samemu się ustawia?

 

Kiedyś była chyba taka opcja na dropped.pl, teraz chyba jej nie ma, ale widać kto ustawił, ten ustawił i może mieć i z 50% nieopłaconych i nikt się nawet o tym nie dowie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pomysł żeby uniknąć tego typu sytuacji jest prosty.

Jeśli zwycięzca aukcji nie opłaci w terminie, to proponuje się zakup domeny kolejnej osobie z listy...i szlus

Share this post


Link to post
Share on other sites
A pomysł żeby uniknąć tego typu sytuacji jest prosty.

Jeśli zwycięzca aukcji nie opłaci w terminie, to proponuje się zakup domeny kolejnej osobie z listy...i szlus

 

Dokładnie, idzie następny z listy, jednak nie jest to raczej w interesie firm przechwytujących.

A osoba która nie opłaci powinna mieć automatycznie zablokowany dostęp do aukcji tej samej domeny.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
A pomysł żeby uniknąć tego typu sytuacji jest prosty.

Jeśli zwycięzca aukcji nie opłaci w terminie, to proponuje się zakup domeny kolejnej osobie z listy...i szlus

 

To niebezpieczny pomysł - chociaż wydaje się prosty.

Wspomaga podbijanie, daje możliwość "wydobycia na światło dzienne" maksimum jakie drugi podał, podbijający może liczyć, że drugi go przebije, a jeśli nie to i tak kupi za tę niższą kwotę.

 

Generalnie - byłbym bardzo ostrożny z wprowadzaniem takich rozwiązań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie:

 

1. powinien być zawsze widoczny % nieopłaconych aukcji przez uzytkownika

2. w aukcjach domen przechwyconych, w przypadku gdy dana osoba nie opłaci wylicytowanej domeny:

a) powinna ona dostać karę i odpowiedni wpis do statystyk (widocznych) To już nie podlega dyskusji

b ) powinien przychodzić mail powiadamiający do osoby znajdującej się bezpośrednio pod zwycięzcą (o tym iż domena nie została opłacona) i teraz to ona ma możliwośc opłacenia tej aukcji (ale już bez kar), za kwotę przez siebie wylicytowaną [analogicznie po drabince do dołu się kierujemy)

c) ewentualnie powinna być możliwość zaznaczenia jakiegoś checkboxa (opłać domenę, jeśli nie zostane ona opłacona przez zwycięzcę )

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciągle brakuje odpowiedzi do sedna sprawy.

Jak to jest ze osobie opłaca sie wygrac aukcje, nie opłaci jej i tym samym zapłacić kare w wysokości 100% aukcji i poźniej znowu licytować tą samą domene?

 

Jakieś sugestie?

 

 

Teraz tego nie widać, ale w momencie kiedy temat był zakładany, osoba która wygrała pierwszą aukcje prywatna, była rownież osobą która oferowała najwyższą kwote na aukcji publicznej.

Edited by ankon

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakieś sugestie?

Może należałoby wysłać oficjalne zapytanie do dropped i poznać ich stanowisko w tej sprawie? Być może jest to błąd skryptu (i wtedy trzeba dopisać jakieś linijki kodu), być może coś innego...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko, że w interesie serwisu - tak myślę - jest wielokrotne wystawianie tej samej domeny na licytacjach i pobieranie kar od niesolidnego podbijacza. Aby wziąć udział w aukcji taki podbijacz musi karę uregulować. Kasa leci.

Co do sygnatur (te gwiazdki) - to już dawno się przekonałem, że to o kant d...y potłuc.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do sygnatur (te gwiazdki) - to już dawno się przekonałem, że to o kant d...y potłuc.

Mh, co do gwiazdek to racja. Jak dostałem 3 gwiazdki z 2 lata temu, może więcej to do dzisiaj są trzy. A o 4 to tylko pomarzyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gwiazdka nic nie znaczy, raczej mówi ile masz domen w Dropped. Natomiast pełne info o użytkowniku: od kiedy jest, ile ma nieopłaconych itp. jednak przydałoby się jawne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gwiazdka nic nie znaczy, raczej mówi ile masz domen w Dropped. Natomiast pełne info o użytkowniku: od kiedy jest, ile ma nieopłaconych itp. jednak przydałoby się jawne.

 

Wiem, że gwiazdka jest bo jest.

Tak z ciekawości zapytam, jakie są przedziały ilości domen dla poszczagólnych gwiazdek?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem, że gwiazdka jest bo jest.

Tak z ciekawości zapytam, jakie są przedziały ilości domen dla poszczagólnych gwiazdek?

 

A kto będzie be dostanie księżyc...

:)

 

To niebezpieczny pomysł - chociaż wydaje się prosty.

Wspomaga podbijanie, daje możliwość "wydobycia na światło dzienne" maksimum jakie drugi podał, podbijający może liczyć, że drugi go przebije, a jeśli nie to i tak kupi za tę niższą kwotę.

 

Generalnie - byłbym bardzo ostrożny z wprowadzaniem takich rozwiązań.

 

Nie, bo cena zakupu to cena oferty aukcyjnej. Czyli jeśli domena nie została zapłacona przez wygrywającego na kwotę powiedzmy 500 zł to drugi zapłaciłby ta kwotę...Wylicytowałeś aukcje za 500 zł, nie opłaciłeś. Ty dostajesz kare a ja jako drugi możliwość zakupienia domeny za zaoferowana przez Ciebie kwotę.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie, bo cena zakupu to cena oferty aukcyjnej. Czyli jeśli domena nie została zapłacona przez wygrywającego na kwotę powiedzmy 500 zł to drugi zapłaciłby ta kwotę...Wylicytowałeś aukcje za 500 zł, nie opłaciłeś. Ty dostajesz kare a ja jako drugi możliwość zakupienia domeny za zaoferowana przez Ciebie kwotę.

 

Coś tu nie tak...

 

Mamy trzech licytantów:

A, B, C

A -100, B-200, C-500

I mamy Podbijacza X

Załóżmy, że podbijacz postawił 600.

Dlaczego C ma kupować za 500 czy 510 - skoro gdyby nie było podbijacza - zapłaciłby 210?

Z drugiej strony dlaczego C ma kupić za 210 - skoro B może by postawił 300 (przed samym końcem aukcji), ale wmieszał się podbijacz?

 

Kwestia opłaty karnej jest sprawą między serwisem a "karanym". Serwis nie musi jej pobierać - my nie wiemy czy pobiera. Zresztą "podbijacz" może mieć puste konto. Stąd uważam, że żaden szanujący się serwis takiego rozwiązania nie wprowadzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

a ja dodałbym jeszcze możliwość blokowania userów ( z możliwością wycofania ich oferty z aukcji ) oraz czarną listę ( na wzór allegro ) - bo niby dlaczego ktoś, kto kiedyś nie opłacił u mnie domeny albo posiada wysoki procent nieopłaconych ma z automatu prawo licytować po raz kolejny ; bez czarnej listy i blokady usera ranking nie ma większego sensu ; chyba, że jest taka opcja a ja o niej nie wiem i niepotrzebnie się naprodukowałem ?

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chlopaki koniec teorii spiskowych :rolleyes: Domena z uwagi na problemy techniczne nie mogla zostac oplacona - blad Dropped. wiecej info moze zapewne udzielic support. w kazdym razie nie ma tam zadnych kombinacji. Nie ma tez zadnych ukrytych informacji na temat nieoplaconych domen, bo takich po prostu nie ma...

Edited by rekino

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chlopaki koniec teorii spiskowych :rolleyes: Domena z uwagi na problemy techniczne nie mogla zostac oplacona - blad Dropped. wiecej info moze zapewne udzielic support. w kazdym razie nie ma tam zadnych kombinacji. Nie ma tez zadnych ukrytych informacji na temat nieoplaconych domen, bo takich po prostu nie ma...

 

 

Skoro błąd techniczny Dropped to domena należy do tego który ją wygrał w poprzedniej aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie na miejscu. Nie widac aby w rankingu użytkownika coś sie zmienilo. Nie ma info o zadnej nieoplaconej domenie. Moze to jakis systemowy podbijacz?

 

Niekiedy też mam wrażenie że w dropped licytuję się z jakimś podbijaczem zwłaszcza w aukcjach gdzie jest tylko 2 licytujących

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×