Jump to content
heden.pl

Ile byłbys skłonny zapłacić za domenę ze swoim nazwiskiem?

Byłbym skłonny zapłacić:  

101 members have voted

  1. 1. Byłbym skłonny zapłacić:

    • 0 - reg fee
      16
    • reg fee - 500 zł
      36
    • 500 - 1000 zł
      17
    • 1000 - 2000 zł
      13
    • 2000 - 3000 zł
      4
    • 3000 - 5000 zł
      7
    • > 5000 zł
      8


Recommended Posts

Ja za swoje szczurek*pl zapłaciłem 150€ netto, jakieś 2 lata temu chyba... Tyle zaproponowałem i od razu moja oferta została zaakceptowana (w euro, bo poprzedni abonent był Holendrem).

Uważam, że był to jeden z moich najlepszych zakupów domenowych. Teraz to nie wahałbym się nawet i 5k zł dać (łatwo mi się pisze, jak już ją mam, co nie? ;-)). Nie ma jak to mail w domenie z własnym nazwiskiem :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie.

Mnie pozostał jedynie IDN bo nIDN od dawna zajęty ;)

załóż opcję i licz na odrobinę szczęścia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko niech ktoś nie przekłada wyników ankiety na resztę społeczeństwa. ;) Domainer to najczęściej taki typ, co odczuwa przyjemność z samego obcowania z domenami i ich posiadania. Reszta społeczeństwa traktuje domeny instrumentalnie, tak jak my znaczki, monety itd. a domena z ich nazwiskiem może być co najwyżej gadżetem.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

...zaznaczyłem 5K w górę. Mam bardzo popularne nazwisko (zajęte prawie z wszystkimi końcówkami według az.pl) jest mnóstwo firm o takiej nazwie no i "nosicieli" owego nazwiska.. Jest nas jak mrówków. ;)

Niestety... (raczej) nigdy nie będę właścicielem mojego nazwiska ;) (ale gdyby coś.. 10K od ręki bym dał)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie.

Mnie pozostał jedynie IDN bo nIDN od dawna zajęty ;)

 

Pociesz sie, ze masz przynajmniej IDN ;-) A co maja zrobic osoby, ktore maja nazwisko bez polskich liter? ;-)

 

Ja swoje mialem bodajze w 2005r i puscilem... Lezalo sobie wolne pozniej jeszcze jakis czas, az ktos je zajal... i dobrze zagospodarowal. Nie widze potrzeby posiadania domeny z nazwiskiem. Chyba ze moja firma mialaby nazwe od nazwiska, to wtedy jakis sens jest, ew. gdybym stal sie nagle slawny, a tak... Maila moge wyslac ze swojego firmowego. Malo kto na to zwraca uwage. Znam "powazne" firmy, ktore maja poczte na wp.pl, a zarabiaja tyle na mies. co niektorzy przez rok nie zarobia.

 

Jakby jednak nie marudzic, to ksywke sobie zarejestrowalem ;-) Sluzy mi do okazjonalnych maili ze znajomymi, lecz na nich to wrazenia jakos nie zrobilo.

 

Zaglosowalem do 500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaraz jeszcze wyniknie z tego akcja: Biegiem do Urzędu stanu cywilnego i zmieniajmy nazwiska - koszt ok 40zł + rejestracja wolnej domenki = 5 dyszek + dwa tygodnie załatwiania i życie jak w Madrycie.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

do 500 pln max .pl zaregałem z palca, co ciekawe .com i .net były już zajęte od dawna ( i używane przez pl w pl ) , dla dziewczyny nawet z 5k ( tyle wystarczyłoby pewnie ) ale też udało mi się zgarnąć .pl za regfee a potem się posypały rejestracje teraz żałuję, że nie wziąłem .com i .eu, mój księgowy za to nie jest zainteresowany chociaż leży wolna .pl, generalnie chyba jednak ludzie się tym za bardzo nie podniecają

Share this post


Link to post
Share on other sites

Którą wersję ?

-cki

-cka

-ccy

IDN czy nIDN ?

;)

Edited by Luke4U

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja dałbym maksymalnie 2-3k jakby była taka okazja, na zrazie jestem przyczajony z opcją na Idn i nIdn i może coś wpadnie w tym roku a jaki nie to mam czas, mogę poczekać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakoś tak niedawno miałem w rezerwacji swoje nazwisko w com.pl, ale nie zarejestrowałem i od razu ktoś wciągnął. W sumie może i powinienem regnąć. Ostatecznie mogę jeszcze regnąć .tv lub IDN w .com ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mam swoje w .pl, eu i info... com i net zajete, biz lezy wolna

 

a tak szczerze to az tak bardzo nie jest potrzebna, uzywam meila w innej domenie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja za swoje nazwisko zapłacę 32 zł, jak mi wpadnie kiedyś z opcji ;)

Na razie zaspokajam się końcówką .eu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście 0zł. Jeśli chciałbym mieć domenę ze swoim nazwiskiem założyułbym sprawę w sądzie i pokazał wszystkim jak kończą cwaniaki ;)

 

A tak serio to 500 - 1000 PLN. Większego parcia nie mam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za swoje nazwisko byłem skłonny zapłacić 30 PLN za przechwycenie w Dropped, jednak byłem szybszy od Dropped i zarejestrowałem za 12,20 z palca ;)

Było to jednak w zamierzchłych czasach, prawie 2 lata temu, kiedy Dropped nie miało konkurencji i nie łapało wszystkiego co leci mikrosekundy po zwolnieniu.

Gdyby to było dzisiaj, a domena byłaby dostępna na rynku wtórnym to może do 500 zł bym wysupłał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście za domenę ze swoim nazwiskiem dałbym kilka tysięcy zł ponieważ jest ono bardzo charakterystycznym generykiem. Niestety osoba posiadająca ów adres nie odpowiada na zapytania co do możliwosci jej odkupienia więc nawet nie miałem szansy na przeprowadzenie jakichkolwiek negocjacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez wachania kilkanaście kilo, mam w eu (również dla zony) ale plki są nie na sprzedaż.

Mam co prawda opcję ale jakoś nie liczę na jej realizację.

 

 

Pozdrawiam

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×