Jump to content
Sign in to follow this  
xyz

Ogromna konkurencja czy szpiegowanie :-)

Recommended Posts

Witam ,

 

Wpadłem na pomysł kilka ciekawych nazw domen, sprawdzam na telefonie czy są wolne. Tak są !

Po godzinie uradowany wracam do domu by je zarejestrować, niestety jednej już nie mogę.

Okazuje się że ktoś 30 min temu ją zarezerwował :-)

Ciekawy jestem czy zdarzają się wam sytuacje tego typu.

 

Dzisiaj podobna sytuacja o 1-2 w nocy, ktoś wyprzedził mnie o 10 minut :-) i jak tutaj nie stawiać na spiskową teorię :)

 

Jeśli komuś zdarzyła się podobna sytuacja to zachęcam do wpisu i pochwalenia się jaka domena to była ;-)

 

Pozdrawiam,

xyz

Edited by xyz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziesięć minut, to w internecie wieczność :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Był już kiedys temat o teorii spiskowej :) Myślę, że "oni" czytają logi i nie można nikomu ufać... masz możliwość to rezerwuj pierwszy... Nie czekaj do rana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wpadłem na pomysł kilka ciekawych nazw domen, sprawdzam na telefonie czy są wolne. Tak są !

Po godzinie uradowany wracam do domu by je zarejestrować, niestety jednej już nie mogę.

 

Trzeba było zarejestrować lub zarezerwować jak sprawdzałeś w telefonie.Jeśli chodzi o domeny to czasami sekundy są ważne :)

 

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba było zarejestrować lub zarezerwować jak sprawdzałeś w telefonie.Jeśli chodzi o domeny to czasami sekundy są ważne :)

Dokładnie, nie sprawdza się domen po to aby się przekonać czy wolna czy zajęta. Tu jest system zero-jedynkowy: rejestrujesz/rezerwujesz albo nie dziw się później...

10 minut to bardzo długi okres czasu.... i dotyczy setek domen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jak znajdę coś ciekawego to od razu rezerwuję. W końcu mam potem jeszcze 14 dni na podjęcie ostatecznej decyzji o rejestracji.

Skoro jest możliwość rezerwacji, nie widzę tutaj podstaw do teorii spiskowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam ,

 

Wpadłem na pomysł kilka ciekawych nazw domen, sprawdzam na telefonie czy są wolne. Tak są !

Po godzinie uradowany wracam do domu by je zarejestrować, niestety jednej już nie mogę.

Okazuje się że ktoś 30 min temu ją zarezerwował :-)

Ciekawy jestem czy zdarzają się wam sytuacje tego typu.

 

Dzisiaj podobna sytuacja o 1-2 w nocy, ktoś wyprzedził mnie o 10 minut :-) i jak tutaj nie stawiać na spiskową teorię :)

 

Jeśli komuś zdarzyła się podobna sytuacja to zachęcam do wpisu i pochwalenia się jaka domena to była ;-)

 

Pozdrawiam,

xyz

 

 

 

...wiesz jak ja robię ?...jeśli jest to kilka domen, najlepiej nie sprawdzać czy są wolne tylko od razu rezerwować lub rejestrować,najwyżej, jeśli nie będzie wolna to nie zarejestrujesz,...Ty piszesz o godzinie zwłoki a ja tutaj czytałem o takich przypadkach gdzie, chętny na domenę sprawdza dostępność,....i jest wolna, więc rejestruje okazuje się, że jest zajęta :-).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ty piszesz o godzinie zwłoki a ja tutaj czytałem o takich przypadkach gdzie, chętny na domenę sprawdza dostępność,....i jest wolna, więc rejestruje okazuje się, że jest zajęta :-).

 

Taki przypadek miałem niedawno z literówką - wykp.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są i gorsze przypadki - np. kiedy domenka po spadzie leży sobie wolna np. kilkadziesiąt minut czy kilka godzin, podchodzisz do komputera i ktoś kilkanaście sekund przed Tobą ją rezerwuje/rejestruje :)

 

To dopiero można wścieklizny dostać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Są i gorsze przypadki - np. kiedy domenka po spadzie leży sobie wolna np. kilkadziesiąt minut czy kilka godzin, podchodzisz do komputera i ktoś kilkanaście sekund przed Tobą ją rezerwuje/rejestruje :P

 

To dopiero można wścieklizny dostać :P

 

Trzeba do komputera podchodzić tak, by światło mieć z przodu. Jeśli światło pada na plecy, to Twój cień jest przy klawiaturze pierwszy i możesz zapomnieć o tej domenie! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba do komputera podchodzić tak, by światło mieć z przodu. Jeśli światło pada na plecy, to Twój cień jest przy klawiaturze pierwszy i możesz zapomnieć o tej domenie! :)

 

hehehehe - to mnie ubawiłeś :P

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba do komputera podchodzić tak, by światło mieć z przodu. Jeśli światło pada na plecy, to Twój cień jest przy klawiaturze pierwszy i możesz zapomnieć o tej domenie! :)

 

Z naukowego punktu widzenia tak właśnie jest, nie można ufać nikomu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Są i gorsze przypadki - np. kiedy domenka po spadzie leży sobie wolna np. kilkadziesiąt minut czy kilka godzin, podchodzisz do komputera i ktoś kilkanaście sekund przed Tobą ją rezerwuje/rejestruje :)

 

To dopiero można wścieklizny dostać :P

 

 

To jest bardzo niebezpieczne, niby są szczepionki na wścieklizne, ale kto ją ma w szufladzie o północy?

A co jeśli np. komputer przestanie działać?

 

http://www.youtube.com/watch?v=OMZaS7VnT9M

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest bardzo niebezpieczne, niby są szczepionki na wścieklizne, ale kto ją ma w szufladzie o północy?

A co jeśli np. komputer przestanie działać?

 

http://www.youtube.com/watch?v=OMZaS7VnT9M

Przy swoim biurku mam włączone dwa więc któryś zawsze działa, w kieszeni torby od laptopa przewala się jakiś Blue Connect w razie awarii łącza ale jeśli chodzi tutaj o sekundy to wiele się nie da zrobić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Haha dobre ;)

 

Ja nie rozumiem kogoś takiego i pewnie nie zrozumiem.

Przecież rezerwacja to jest taka prosta sprawa. ;)

Nie wiem czy dobrze przeczytaliście/zrozumieliście mój pierwszy post w temacie bo nie piszę o domenie, którą ja zostawiłem na parę godzin i dopiero potem postanowiłem zarejestrować ( nigdy tak nie robię ) a ktoś mnie ubiegł tylko po fakcie dowiedziałem się, że leżała dłuższą "chwilę" wolna ( a ktoś mnie ubiegł w ciągu kilku/kilkunastu sekund podczas chęci rezerwacji ) także nie porównujcie przedstawionego przeze mnie przykładu do postu autora tematu ( to dwie zupełnie inne sytuacje :) ) bo tak to odebrałem ;)

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie już nudzi czytanie takich postów, już DD "kradł" domeny w DomenyTanio.pl

Ja po tytule zrozumiałem. :)

Nie wiem o czym kolego piszesz ale autorem tytułu nie jestem ja a to co ja opisałem to tylko czysty zbieg okoliczności a nie jakiś spisek (autor po prostu odniósł takie wrażenie) - kieruj swoje uwagi w odpowiedni adres.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, tylko jedno Ci chciałem napisać.

Ja jestem Bartosz Wiciński z Opola i będę sobie pisał co mi się podoba.

 

Nie kojarzyć z "Miro". ;)

A pisz sobie co chcesz ale z sensem, bo usilnie chcesz coś wyjaśnić ale mylisz adresata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×