Jump to content
Sign in to follow this  
elempl

Ile wołać za domene od KK?

Recommended Posts

Witam,

jakoś tak się stało że pewien pub ma swoją stronę internetową lecz ich domena jest bez polskich znaków,

jakimś dziwnym trafem kupilem domene taka sama z polskimi znakami (dodam ze to zestawienie generyczne)

domena z polskimi znakami to idealnie nazwa ich pubu z końcówką .pl

 

Wysłałem im ofertę i chcieliby żebym określił ile chce za tą domenę z polskimi znakami dodatkowo mam także

domenę ktora ich również interesuje mianowicie nazwa ich pubu po angielsku.

 

Ile powiennem zaproponować za jedną i obie razem?

 

Pozdrawiam

Edited by elempl

Share this post


Link to post
Share on other sites
chętnie bym tyle zawołał :) ale prosze o jakieś rozsądne opinie :)

 

Myślę że milion to przesada. Ja bym napisał sto tysięcy do negocjacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jakimś dziwnym trafem kupilem domene taka sama z polskimi znakami (dodam ze to zestawienie generyczne)

 

Co to za dziwny traf ? Czyzby rejestracja w zlej wierze ? Jezeli pierwszy napisales z oferta to ciesz sie ze nie potraktowali jak SPAMu i nie podali Cie do sadu ;-) Podaj nazwe domeny bo bez tego to troszke wrozenie z fusow ;-) Mozesz zawolac 100zł i 10000000zł - w kazdym przypadku bedziesz na plusie.. w koncu przypadkiem zarejestrowales te domene jako wolna ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co to za dziwny traf ? Czyzby rejestracja w zlej wierze ? Jezeli pierwszy napisales z oferta to ciesz sie ze nie potraktowali jak SPAMu i nie podali Cie do sadu ;-) Podaj nazwe domeny bo bez tego to troszke wrozenie z fusow ;-) Mozesz zawolac 100zł i 10000000zł - w kazdym przypadku bedziesz na plusie.. w koncu przypadkiem zarejestrowales te domene jako wolna ;-)

 

nazwy nie chcę podawać ze względu na szacunek do kontrahenta :)

 

rejestracja tej domeny to czysty przypadek a pozniej sprawdzenia co kryje sie pod ta bez polskiego fonta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak tak.. przypadkiem.. kurcze jakos naprawde nie wierze w takie rzeczy ;-)

 

Tak jak napisalem bierz milion dolarow w znakowanych 10$ banknotach ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje że pb dobrze napisał - 100tysięcy jeśli naprawdę są zainteresowani nie powinno być problemem. Dowiedz się czy mają pozwolenie na alkohol - jeśli tak to wołaj te 100tys. Jeśli nie to poproś o jakieś 70-80k - intuicja.

 

Czasami zdarza się zarejestrować jakąś domenę przez przypadek więc dziwie się co niektórym oskarżeniom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Czasami zdarza się zarejestrować jakąś domenę przez przypadek więc dziwie się co niektórym oskarżeniom.

Mnie też dziwią te oskarżenia i wydumana "zła wiara" - nadużywanie tego słowa tylko szkodzi branży (nie tylko tej) bo czytając takie teksty zewnętrzny klient potem sobie zbyt pozwala biadoląc takie głupoty, że coś mu się za darmo należy.

 

W końcu napisane jest "zestawienie generyczne", a oferowanie adresu tej firmie a nie konkurencyjnej to raczej w dobrej wierze a umieszczanie pod tym adresem treści godzących w reputację firmy to jest w złej wierze.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

myślę coś w okolicach 3-4k za tą z polskimi znakami i 1-2k za angielską wersję :)

 

i jest dokladnie tak jak napisalem i podkreslam jest to zestawienia generyczne :) i ciekawosc spowodowała że sprawdzilem domene bez znaków,

widze ze maja bardzo ladna rozwinieta strone www. wiec zajmuja sie tematem dosc profesjonalnie itp itd stad tez moja oferta do nich skierowana

jestem uczciwy i wole zeby oni mieli ta domene a nie np. konkurencja

Edited by elempl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg tego co napisałeś, cieszyłbym się z 500zł i tyle bym krzyknął. Krzykniesz więcej- stracisz jedynego klienta. IMO.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wg tego co napisałeś, cieszyłbym się z 500zł i tyle bym krzyknął. Krzykniesz więcej- stracisz jedynego klienta. IMO.

 

za 500 zł to nawet nie chce mi sie pod kod authinfo sięgnąc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
za 500 zł to nawet nie chce mi sie pod kod authinfo sięgnąc :)

heh, masz fantazję ułańską i polot bo żeś boss...

Share this post


Link to post
Share on other sites
heh, masz fantazję ułańską i polot bo żeś boss...

 

nie poprostu uważam że jak na KK to 500zł za kluczową dla ich firmy domenę to baaardzo mało...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zawołaj 10k, a jak się nie zgodzą to powiedz, że sprzedasz domeny konkurencji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
zawołaj 10k, a jak się nie zgodzą to powiedz, że sprzedasz domeny konkurencji :)

]

 

tak nie mogę zrobić bo wtedy podchodzi to pod działanie w złej wierze i moga spokojnie wygrać sprawę w sądzie arbitrażowym.

Natomiast mogę uświadomić im że nie wiem kto je odemnie zakupi...

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak naprawdę to pub ma gdzieś twoje polskie znaki w domenie.

 

Czy ten IDN przyciągnie im więcej klientów? Nie sądzę, kto chce się napić to trafi tam nawet gdy zdemontują wszystkie szyldy reklamowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyjmij zasadę, że do ceny domeny (minimum 10.000) za każdy polski znak w niej zawarty dokładasz do ceny startowej 1.500.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak naprawdę to pub ma gdzieś twoje polskie znaki w domenie.

 

Czy ten IDN przyciągnie im więcej klientów? Nie sądzę, kto chce się napić to trafi tam nawet gdy zdemontują wszystkie szyldy reklamowe.

 

widzisz zmienił byś zdanie gdybym Ci powiedział o jaki dokładnie chodzi lecz niestety tego nie zrobię a co za tym idzie masz prawo do takich opinii.

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego ty napisz klientowi cene,bo to twoja domena.

 

A tak pozatym temat powinieneś zadac w dziale wycena i opinia.

 

chciałem ale jest blokada 1440 minut :)

 

i chyba tak własnie zrobię ;) jak doradzasz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ten IDN przyciągnie im więcej klientów? Nie sądzę, kto chce się napić to trafi tam nawet gdy zdemontują wszystkie szyldy reklamowe.

 

Mógłbym coś na ten temat powiedzieć....Ja idę na węch nie na szyld...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×