Jump to content
apze

Temat w którym opisujemy sprzedaże poniżej 1000zł

Recommended Posts

Z cyklu: "Jak psuć rynek - Ze specjalnym udziałem Zabaco"

 

 

domen z niepożądanym znakiem i zbliżającym wygaśnięciem, była wystawiona za 40zł na giełdzie, nikt jej nie chciał. Klient piszę poprzez aukcję na allegro ale innej domeny czy nie mam jakieś krótkiej domeny za 50zł... więc wcisnąłem mu tą za 60zł...

nie widzę tu nic co by mogło popsuć rynek Panie Anubis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Urzekła mnie Twoja historia.

 

Wolałbym puścić domenę wolno niż sprzedać ja KK za 60 złotych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Urzekła mnie Twoja historia.

 

Wolałbym puścić domenę wolno niż sprzedać ja KK za 60 złotych.

 

cieszę się :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Skończ. To co poniektórzy robią z domenami jest żałosne, a ponad połowa postów w tym temacie tylko utwierdza w przekonaniu, że ten biznes nie jest dla wszystkich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wolałbym puścić domenę wolno niż sprzedać ja KK za 60 złotych.

 

Całkowicie zgadzam się z Anubisem, co innego sprzedaż d2d za takie kwoty. Wtedy domena "krąży" w środowisku i docelowo ma szanse na sprzedaż do KK. Tym bardziej, że jeśli sami nie uświadomimy klienta co do wartości domen, to tenże klient może nie mieć jakiejkolwiek wiedzy na ten temat.

Mały przykład "z życia". Klient (firma, która wydała miliony na pewną inwestycję) oznajmił mi, że kwota 1300 PLN jest przez niego nie do przyjęcia. Może dać za domenę 500 PLN, bo (uwaga! dla sprzedających domeny za 60 PLN) wie, że zarejestrowałem domenę za 200 PLN i uważa 300 PLN za zupełnie wystarczający zarobek. Chciałbym zwrócić uwagę na tę kwotę "200 PLN". Ewidentnie klient jedyny cennik domen jaki zna, to jest cennik NASK-u

dns opłaty

czyli klient nawet nie podejrzewa, że domena może byc zarejestrowana za mniej, niż te dwie stówki.

 

Ja nie jestem domenowym "rekinem". Większość moich domen sprzedawanych do KK jest w przedziale 300-800 PLN. Ale gdy widzę te sprzedaże do KK za xx, to mnie bierze jasna cholera, bo jeśli nie będziemy się sami szanować, to trudno liczyć na szacunek.

Na jednym ze szkoleń trener powiedział nam, że obok profesjonalnych metod sprzedaży są także takie dwie: "na ratlerka" (skacze wokół klienta i prosi "no niech pan kupi, no niech pan kupi, ode mnie, ode mnie, no niech pan kupi") oraz "na Rumuna" ("kuuuupi pan ode mnie, proszę, kuuuupi pan").

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na jednym ze szkoleń trener powiedział nam, że obok profesjonalnych metod sprzedaży są także takie dwie: "na ratlerka" (skacze wokół klienta i prosi "no niech pan kupi, no niech pan kupi, ode mnie, ode mnie, no niech pan kupi") oraz "na Rumuna" ("kuuuupi pan ode mnie, proszę, kuuuupi pan").

Jeszcze są pandy.

Paandaa 60 zł :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście zgodzę się z Wami, z tym, że dla mnie to tylko hobby jedno z wielu. Jako, że jestem początkujący - odbiorę to jako cenną lekcję i nie sprzedam więcej domeny za żadne xx :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest slawomir_cwirko

Nie rozumiem co komu do tego za ile sprzedales domene.

Sprzedales i tyle - Twoja sprawa.

A tekst ze "to co niektórzy robią z domenami jest załosne" jest sam w sobie załosny.

Jesli bede miał ochote to sprzedam domene nawet za 1pln i info ze psuje tym rynek jest wrecz smieszny. Rynek jest spory i taka jedna sprzedaz na pewno go nie psuje.

Anubis masz swoje ceny i nikomu nic do tego, ktos inny ma swoje i tyle.

Wolisz puszczac wolno domenę niz sprzedac za 60 pln jesli jest okazja i domena marna - Twoja sprawa, ale ekonomicznie jest to tak uzasadnione jak wczesny socjalizm hehe.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Sławku

Nie rozumiesz widzę jak działa rynek domen. Domena to nie cukinie na bazarze żeby je sprzedawać z 50% zarobkiem od 40 złotych za 10 kilo. Każda domena jest UNIKALNA i powinna mieć swoją cenę. Jeśli WY tego nie zrozumiecie to nie zrozumie tego klient końcowy i wszyscy będziemy na tym stratni.

 

Jak będziesz chciał to będziesz sprzedawał domeny po 1 PLN - powodzenia. Kolejny "hobbysta-wolontariusz".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiesz widzę jak działa rynek domen. Domena to nie cukinie na bazarze żeby je sprzedawać z 50% zarobkiem od 40 złotych za 10 kilo. Każda domena jest UNIKALNA i powinna mieć swoją cenę.

 

Z tym że niektóre z tych unikalnych domen mają cenę równą co najwyżej zgniłej cukinii, to też trzeba brać pod uwagę... Jeśli to była domena typu qxv.pl, to nawet trudno mówić o czymś takim jak "klient końcowy", to była raczej sprzedaż d2void. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Akurat Ty, Przemku, powinieneś doskonale wiedzieć, że nawet największa potwora może znaleźć swojego adoratora. Rynek już pokazał że nie takie szmiry potrafiły znaleźć klienta na kilka tysięcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O co ta dyskusja?! Przeciez napisal, ze domena z niepozadanym znakiem wisiala na gieldzie za 40zl i zaden z Was jej nie chcial. Skoro niektorzy z Was sa takimi filantropami, co nie maja co z kasa zrobic, to ja chetnie przyjme od kazdego wplate po 60zl na konto i jeszcze za to f-re VAT wystawie! Przyjme tez te spady, ktore do klopa spuszczacie, a na ktore byly zapytania nawet na 50zl. Interes to interes i liczy sie zysk, a nie strata w imie jakis wyimaginowanych zasad Kalego, ktorych i tak nikt nie przestrzega - tego nawet w gimnazjum na lekcjach przedsiebiorczosci nauczaja.

 

Przede wszystkim liczy sie fakt, ze sprzedal uczciwie, czego niektorzy tu zbulwersowani nie znaja i uczciwie nie sprzedaliby zadnej domeny nawet za 10zl...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Czy zarobił to nie wiadomo, a nawet jeśli tak to nie ma tutaj za bardzo za co gratulować. Podobnie jak w przypadku 90% innych sprzedaży tutaj (chociaż ostatnio jest trochę lepiej)

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
O co ta dyskusja?! Przeciez napisal, ze domena z niepozadanym znakiem wisiala na gieldzie za 40zl i zaden z Was jej nie chcial. Skoro niektorzy z Was sa takimi filantropami, co nie maja co z kasa zrobic, to ja chetnie przyjme od kazdego wplate po 60zl na konto i jeszcze za to f-re VAT wystawie! Przyjme tez te spady, ktore do klopa spuszczacie, a na ktore byly zapytania nawet na 50zl. Interes to interes i liczy sie zysk, a nie strata w imie jakis wyimaginowanych zasad Kalego, ktorych i tak nikt nie przestrzega - tego nawet w gimnazjum na lekcjach przedsiebiorczosci nauczaja.

 

Przede wszystkim liczy sie fakt, ze sprzedal uczciwie, czego niektorzy tu zbulwersowani nie znaja i uczciwie nie sprzedaliby zadnej domeny nawet za 10zl...

 

amen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skończ. To co poniektórzy robią z domenami jest żałosne, a ponad połowa postów w tym temacie tylko utwierdza w przekonaniu, że ten biznes nie jest dla wszystkich.

Bardziej żałosne jest to że niektórzy roszczą sobíe prawo do zaglądania w cudze kieszenie. Bo g...nas powinno obchodzić, kto, co i za ile sprzedaję skoro to nie jest nasze. Tak że daruj sobie pewne uwagi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Bardziej żałosne jest to że niektórzy roszczą sobíe prawo do zaglądania w cudze kieszenie. Bo g...nas powinno obchodzić, kto, co i za ile sprzedaję skoro to nie jest nasze. Tak że daruj sobie pewne uwagi...

 

Więc po co jest ten wątek? A no tak... zapomniałem - żeby gratulować sobie nawzajem jacy to my zajefajni jesteśmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze co niektrzy podchodza do tego zbyt osobiscie i im drozej sprzedaja domeny

tym bardziej wartosciowymi ludzmi sie czuja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy zarobił to nie wiadomo, a nawet jeśli tak to nie ma tutaj za bardzo za co gratulować. Podobnie jak w przypadku 90% innych sprzedaży tutaj (chociaż ostatnio jest trochę lepiej)

 

Zacznij publikować swoje, a będziemy bić brawa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej ten temat zamknąć bo tylko docinki tu są jak się człowiek pochwali sprzedażą domeny za niską kwotę ja to raz zrobiłem tu i więcej nie mam zamiaru choć sprzedałem parę domen za niskie xxx dla mnie ceny sprzedaży ok w porównaniu do cen zakupu ale tu ludziom co niektórym kwoty mogły by nie odpowiadać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc po co jest ten wątek? A no tak... zapomniałem - żeby gratulować sobie nawzajem jacy to my zajefajni jesteśmy.

Jak widzę, zapomniał wół jak cieleciem był...poszukaj sobie własnych gratulacji w tym temacie, potem pisz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×