Jump to content
Sign in to follow this  
Orsay

opłacalność stron

Recommended Posts

Chciałam się zapytać, czy opłaca się mieć stronę www... Czy można utrzymywać się tylko z tego. Czy sukces strony zależy od pomysłu, treści, czy też może być wynikiem np. dobrego wypozycjonowania. To znaczy czy np. jeśli chciałabym założyć kolejną stronę o kawie (takich stron jest dużo) ale dobrze by została wypozycjonowania, to czy może liczyć na jakiś sukces? To znaczy nie duży ale jakiś. Czy zakładając stronę zawsze szukacie jakiejś niszy, czy może stawiacie tylko stronę pod domenę? Jestem ciekawa, ile taki webbiznesmen ma przeciętnie stron i czy je aktualizuje. Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o ludziach, którzy utrzymują się z posiadania stron, ale mało jest takich informacji w internecie. Może ktoś chce się zakolegować (trochę śmieszne słowo) i wymienić swoje doświadczenia? Chociaż ja mam niewielkie.

Edited by Orsay

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

Bardzo trudne pytania zadajesz, zwłaszcza jeżeli ktoś nie ma podstawowej wiedzy (nie chcę Cię obrazić).

Na to czy strona/serwis odniesie sukces czy nie składa się bardzo dużo czynników.

 

Może na początek poczytaj sobie to:

 

Spryciarze.pl, czyli tak się robi e-biznes

Tak się robi e-biznes, czyli Photoblog.pl

Tak się robi e-biznes, czyli Goldenline.pl

Tak się robi e-biznes, czyli Niania.pl

Tak się robi e-biznes, czyli Wykop.pl

 

Wszystko pochodzi z serwisu MamBiznes.pl, który należy do jednej osoby z naszego forum.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witaj,

 

Bardzo trudne pytania zadajesz, zwłaszcza jeżeli ktoś nie ma podstawowej wiedzy (nie chcę Cię obrazić).

Na to czy strona/serwis odniesie sukces czy nie składa się bardzo dużo czynników.

 

Może na początek poczytaj sobie to:

 

Spryciarze.pl, czyli tak się robi e-biznes

Tak się robi e-biznes, czyli Photoblog.pl

Tak się robi e-biznes, czyli Goldenline.pl

Tak się robi e-biznes, czyli Niania.pl

Tak się robi e-biznes, czyli Wykop.pl

 

Wszystko pochodzi z serwisu MamBiznes.pl, który należy do jednej osoby z naszego forum.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno sukces strony zależy od pomysłu szczególnie w tych czasach.

A odpowiedzi na wątpliwości są w temacie: na sukces strony składa się łącznie jej treść, temat i pozycjonowanie (promocja).

 

Aktualnie jako, że zajmuje się domenami staram się serwisy tworzyć pod wybrane domeny, aby nie kisiły się na parkingu,

więcej wszystkich moich pomysłów jest w powijakach, niż zrealizowanych więc nie utrzymał bym się z serwisów na pewno :)

To znaczy czy np. jeśli chciałabym założyć kolejną stronę o kawie (takich stron jest dużo) ale dobrze by została wypozycjonowania, to czy może liczyć na jakiś sukces?
- na jakiś oczywiście, konkurencja może być duża, ale może właśnie Twoja strona będzie ciekawsza od innych.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
... czy np. jeśli chciałabym założyć kolejną stronę o kawie (takich stron jest dużo) ale dobrze by została wypozycjonowania, to czy może liczyć na jakiś sukces? ...

Jeśli masz domenę kawa.pl, to śmiało zakładaj na niej stronę i możesz wtedy liczyć na sukces.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałam się zapytać, czy opłaca się mieć stronę www... Czy można utrzymywać się tylko z tego. Czy sukces strony zależy od pomysłu, treści, czy też może być wynikiem np. dobrego wypozycjonowania. To znaczy czy np. jeśli chciałabym założyć kolejną stronę o kawie (takich stron jest dużo) ale dobrze by została wypozycjonowania, to czy może liczyć na jakiś sukces? To znaczy nie duży ale jakiś. Czy zakładając stronę zawsze szukacie jakiejś niszy, czy może stawiacie tylko stronę pod domenę? Jestem ciekawa, ile taki webbiznesmen ma przeciętnie stron i czy je aktualizuje. Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o ludziach, którzy utrzymują się z posiadania stron, ale mało jest takich informacji w internecie. Może ktoś chce się zakolegować (trochę śmieszne słowo) i wymienić swoje doświadczenia? Chociaż ja mam niewielkie.

Opłaca się. Gdyby było inaczej, to nie istniały by miliony stron w internecie :)

Postawienie strony i poświęcenie jej trochę czasu i serca przyniesie na pewno rezultat - większy lub miejszy. Nic tak nie zachęca do dalszej pracy nas stroną, jak rosnąca z miesiąca na miesiąc liczba odwiedzających.

Polecam postawienie strony o tematyce, która jest Ci znana i bliska. Wtedy szanse na sukces są znacznie większe.

 

No ja już to czytałam, ale nie chodzi mi o jakieś spektakularne sukcesy, tylko takie przeciętne.

 

A nie lepiej mierzyć w życiu wysoko? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy opłaca się mieć stronę www... Czy można utrzymywać się tylko z tego.

 

Opłaca się, można.

 

Czy sukces strony zależy od pomysłu, treści, czy też może być wynikiem np. dobrego wypozycjonowania.

 

Od treści. Bez treści podejmowanie jakichkolwiek działań marketingowych to strata pieniędzy.

 

To znaczy czy np. jeśli chciałabym założyć kolejną stronę o kawie (takich stron jest dużo) ale dobrze by została wypozycjonowania, to czy może liczyć na jakiś sukces?

 

Jak ta strona to ma być <20 podstron, bez możliwości dodawania komentarzy przez użytkowników, całość aktualizowana raz na 5-10 lat to nie.

 

Czy zakładając stronę zawsze szukacie jakiejś niszy

 

Najczęściej tak, ale nie zawsze.

 

Jestem ciekawa, ile taki webbiznesmen ma przeciętnie stron i czy je aktualizuje.

 

Ja mam około 40 stron.

 

ale mało jest takich informacji w internecie

 

Bo to jest Polska, a w tym kraju o swoich sukcesach się nie pisze.

Edited by michkol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie stawiam na treść. :)

 

A jaki dochód przynosi wam przeciętnie jedna strona?

Edited by Orsay

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jaki dochód przynosi wam przeciętnie jedna strona?

nie da się odpowiedzieć na to pytanie, sama się przekonaj

Share this post


Link to post
Share on other sites
No ja już to czytałam, ale nie chodzi mi o jakieś spektakularne sukcesy, tylko takie przeciętne.
Przeciętne sukcesy? :)

 

Przypomniał mi się taki dowcip:

- Co to jest połowa sukcesu?

- Trójka w Dużym Lotku.

 

Wracając do pytania postawionego w pierwszym poście - najważniejsza jest treść. Mając ciekawą, oryginalną, świeżą treść twoja strona sama ściągnie użytkowników, którzy polecą stronę następnym (reklama). Ludzie będą również naturalnie linkować Twoją stronę (pozycjonowanie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy zbyt duża ilość linków wpływa żle na optymalizację serwisu? To znaczy czy jak będę w każdym artykule umieszczała link do księgarni to to jest złe? Do tego jeszcze w menu mam przekierowanie do księgarni. Na tej stronie - http://psychoszminka.pl/

Edited by Orsay

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ma się ciekawą stronę i dobrze wypozycjonowaną z dobrze dobranymi reklamami to pewnie, że się opłaca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×