Jump to content
enzo

Rozsyłanie ofert... pocztą polską

Recommended Posts

Cześć.

 

Z doświadczenia już wiem, że rozsyłanie ofert na email przynosi słabe rezultaty, chyba każdy już z góry odrzuca tego typu oferty.

Pomyślałem czy nie warto spróbować wysłać oferty pocztą tradycyjną?

Chodzi o przygotowanie oferty z opisem domeny, nazwą oraz krótkie uświadomienie dlaczego warto ją mieć, no i cena. Oferta ładnie zapakowana podstemplowana :) , z nagłówkami firmy itd.

 

Czy ktoś tego próbował?

Myślę wysłać ofertę do kilkunastu firm które potencjalnie mogą być zainteresowane moimi domenami. Szczegóły mojego badania niebawem, chciałbym również usłyszeć Wasze opinie na ten temat.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dość kosztowne rozwiązanie, tym bardziej że z 30% takiej korespondencji pewnie nie dojdzie jeśli wyślesz listem zwykłym a nie poleconym a pozostała część, która dotrze w jakimś stopniu trafi natychmiast do kosza.

 

Jeśli to kilka firm to możesz poleconym puścić ale do kilkudziesięciu to tak jak wspomniałem może okazać się nieopłacalne - więcej warta jest aukcja wypromowana :)

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy próbowałeś tego? Czy to tylko Twoje domysły?

 

 

 

Oferty chcę wysyłać poleconym lub kurierem w eleganckiej teczce (tak by szkoda było ją wyrzucić :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadaj sobie jedno pytanie:

 

Czy Twój potencjalny klient to osoba korzystająca z internetu czy raczej czytająca gazety i inne media tzw. tradycyjne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka lat temu sprzedawałem projektory multimedialne.

Wysłałem pocztą tradycyjną kilkadziesiąt (a może nawet więcej) ofert do firm.

 

Efekty:

 

10-20% zwrotów (adresat nie odebrał, firma nie istnieje pod tym adresem itp.)

 

kolejne 30-40% po telefonie (po około tygodniu czasu od wysyłki oferty) - nie kojarzyło aby dostało taką ofertę (być może w natłoku ofert poszła do kosza)

 

około 30% po telefonie kojarzyło, że otrzymało ofertę, jednak nie byli zainteresowani

 

jakieś 10% kombinowało, że zapoznali się z ofertą i być może by kupili, ale w bliżej nieokreślonym terminie (dzwoniłem potem jeszcze np. za miesiąc i przekładali decyzję na kolejne miesiące)

 

Udało mi się odbyć z tego 1 (jedną) prezentację/spotkanie (klientka w efekcie końcowym jednak się nie zdecydowała).

 

Projektory to nie domeny, jednak moim zdaniem szkoda kasy na znaczki :)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcesz promować towar, który jest najściślejszą częścią Internetu pocztą tradycyjną. Z samego założenia wygląda to dość śmiesznie.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby 1-5% ofert zakończyło się finalizacją, to w moim przypadku warto.

Spróbuję, zobaczymy co z tego będzie.

 

Myślę na początek puścić na ruszt firmy które posiadają domeny 3 literowe w com.pl, zaś ja mam .pl. Chodzi tu o większe korporacje. Na drugą falę pójdą spadłe domeny po firmach (być może stracili domenę i chcą ją odzyskac)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy próbowałeś tego? Czy to tylko Twoje domysły?

Wysyłałem 2000 listów (przesyłka reklamowa) ukierunkowane do konkretnej branży (folder, list, loginy i hasła) - portal komercyjny.

Usługa była bezpłatna przez pewien okres bez ponoszenia żadnych kosztów oraz bez żadnych konsekwencji i potrzeby wypowiadania bezpłatnego okresu próbnego więc nie powinno być nawet oporów także wyniki były jak na dłoni.

 

Oferty chcę wysyłać poleconym lub kurierem w eleganckiej teczce (tak by szkoda było ją wyrzucić :) ).

Ta forma byłaby bardzo skuteczna ( sam jakbym taką otrzymał zostawiłbym choćby na pamiątkę ;) ) ale "hiper" kosztowna :P

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę na początek puścić na ruszt firmy które posiadają domeny 3 literowe w com.pl, zaś ja mam .pl. Chodzi tu o większe korporacje. Na drugą falę pójdą spadłe domeny po firmach (być może stracili domenę i chcą ją odzyskac)

Fajny masz plan, podejrzewam że Ty również doczekasz się od nich kilku poleconych listów. :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie strata czasu i pieniędzy .Jeżeli ktoś będzie chciał kupić Twoją domenę to znajdzie Cię w internecie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie strata czasu i pieniędzy .Jeżeli ktoś będzie chciał kupić Twoją domenę to znajdzie Cię w internecie...

Dokładnie.

 

Poczta tradycyjna to narzędzie do reklamowania towaru mającego trafic do klienta masowego (ksiązki, tanie jedzenie w markecie, i inne bzdety) . Podobnie jak reklamy na NK. Trudno je skierować do konkretnych osób, a nuż się załapie ktoś i skorzysta. Jeśli z takiej masówki 10% skorzysta to sukces.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajny masz plan, podejrzewam że Ty również doczekasz się od nich kilku poleconych listów. happy.gif

Mówisz o zwrotach zainteresowanych, czy raczej pozwy o SPAM ? :)

 

 

Dla mnie strata czasu i pieniędzy .Jeżeli ktoś będzie chciał kupić Twoją domenę to znajdzie Cię w internecie...

Wychodzę z założenia że powiedzmy właściciel pewnej korporacji otrzymując broszurkę, w której pisze że taką domenę warto mieć zostaje UŚWIADOMIONY, co może skłonić go do zakupu. Znam wielu naprawdę kasowych ludzi, którzy potrafią co najwyżej emaila wysłać, a gdy wytłumaczy im się jak to ważne, zainwestują te pieniądze. Chodzi właśnie głównie o uświadomienie.

 

 

Druga sprawa, każda oferta pisana jest pod konkretną osobę. Nie sądzę by ktoś wyrzucił z miejsca ofertę która skierowana jest bezpośrednio do danego klienta/firmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mówisz o zwrotach zainteresowanych, czy raczej pozwy o SPAM ? ;)

Mówię o tym, że to, co chcesz reklamować i forma tej reklamy, mogą być powodem do odebrania domeny na drodze prawnej. :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wysyłałem 2000 listów (przesyłka reklamowa) ukierunkowane do konkretnej branży (folder, list, loginy i hasła) - portal komercyjny.

Korzystałeś tutaj z usług jakiejś zewnętrznej firmy? Czy może sam drukowałeś, naklejałeś znaczek itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Korzystałeś tutaj z usług jakiejś zewnętrznej firmy? Czy może sam drukowałeś, naklejałeś znaczek itd?

Miałem 3 wspólników w sp. z o.o., jeden z nich zajmował się organizacją, z tego co pamiętam (2006 rok) komuś to zlecił tzn. pakowanie tego wszystkiego do kopert.

Ulotki były przygotowane już do rozmiarów kopert, koperty miały nadruk (zlecone w drukarni - koperty były zbyt duże żeby przepuścić przez drukarkę) w postaci wzoru stempla pocztowego z nr umowy (nie było znaczków).

Z poczty przyjechał kurier i zabrali "makulaturę" :)

Potem PP podliczyła wszystko i wystawili fakturę.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie.

 

Zamierzam wysłać ofertę do osoby która domenę straciła (3 literowy skrót nazwy), czy jeśli w ofercie napiszę że domena jest na sprzedaż mogą mieć podstawy do jej odebrania?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepiej zadzwonić niż cokolwiek wysyłać.

 

Mnie zastanawia co innego. Mówi się o spamie, aczkolwiek sam dostaję tony makulatury, jak i niechcianych maili z debilnymi ofertami, Fakt faktem, mam firmę i mój adres (jak i pozostałe dane) jest powszechnie znany... Czy nie jest tak, że do firm wolno wysyłać, a zakazane jest jedynie do osób nie posiadających firmy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam takie pytanie.

 

Zamierzam wysłać ofertę do osoby która domenę straciła (3 literowy skrót nazwy), czy jeśli w ofercie napiszę że domena jest na sprzedaż mogą mieć podstawy do jej odebrania?

 

Moim zdaniem posiadając tego typu domenę, lepiej nie robić pierwszego kroku, ponieważ w 99 przypadkach na 100, zostanie to odebrane jako wyłudzanie pieniędzy. Pomijam kwestie prawne, ponieważ nie są one tutaj najważniejsze. Mówię o ogólnym odbiorze takiej oferty. Na pewno nie wzbudzi ona wielkiego entuzjazmu u klienta, ani pola do rzeczowych negocjacji. Wydaje mi się, że z takimi domenami lepiej spokojnie czekać na moment, kiedy klient sam odnajdzie domenę w Internecie. Następnie uprzejmie go poinformować, że domena została nabyta całkiem legalnie i bez złych intencji, a jej ewentualna odsprzedaż wiąże się z poniesieniem odpowiednich kosztów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nic, spróbować można.

 

Chciałbym Was prosić o jakieś artykuły które mógł bym zamiescić w ofercie, tzn chciałbym stworzyć swój na podstawie innych pt "dlaczego warto kupić domenę na rynku wtórnym" Jakiś artykuł który uświadomi klienta oraz zarysuje pewien obraz na ten temat.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×