Jump to content
2xD

home.pl - freewolne domeny

Recommended Posts

Witam,

Kupiłem na allegro pewną domenę. Nie dopatrzyłem i się wkopałem bo domena była rejestrowana w home.pl (10 miesięcy temu).

I teraz aby dostać od nich authinfo musiałbym przedłużyć domenę o rok.

 

A powiem szczerze, że 122 zł za domenę to zbyt dużo (tym bardziej, że miałem u nich hosting i wrażenia mam takie, że wolę stracić niż dać im zarobić).

 

 

Więc teraz mam pytanie: domena nie ma opcji.

Czy numer z opcją i nie przedłużeniem domeny przejdzie??

 

Czy home.pl nie wpadnie na głupi pomysł przedłużenia domeny za własną kasę i np. wystawienia ją na sedo??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście mowa o domenie .pl

Zakładaj opcję... home.pl nie przedłuży owej domeny i nie wystawi na sedo :lol:

(pomijając to, że obecny abonent jej nie przedłuży)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe pytanie, nie sądzę, aby którekolwiek z domen które home.pl przekieruje na Sedo zostały przedłużone - chyba, że te zarabiające i generujące ruch.

 

Ja zaryzykowałbym numer z opcją.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka treść jest w piśmie od home ( koniec okresu abonamentowego za domenę z promocji Freewolne...) :

 

"Jeżeli zdecydujesz się na dalsze korzystanie z zamówionych usług, wnieś w dowolnym banku stosowną opłatę do dnia xxxx-xx-xx.

Po tym terminie domena zostanie automatycznie zablokowana, a następnie skasowana przez właściwego operatora (np. NASK) "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałem napisać, ale około miesiąc temu złapałem swoją domenę na opcję bez najmniejszych problemów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja zakładam na swoje promocyjne domeny z home opcje - 100% skuteczności i jakieś 60 zł oszczędności:))

Najwyższa skuteczność opcji jaką znam :P

Home powinno zmienić hasło reklamowe na jakieś związane ze skutecznością łapania swoich domen na opcje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie odnosicie wrażenia, że home.pl zaczyna coraz bardziej przypominać domeny.pl? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

home ma dobrą reklamę (fajna laska jako twarz firmy czyni cuda :) ) więc wielu daje się naciąć... a poważniej... z rok temu gdybym wiedział nieco więcej w temacie domen, ominąłbym tę firmę szerokim łukiem... niestety też złapałem się, głównie na duże transfery w serwerach wirtualnych... na ceny domen nie zwróciłem uwagi i teraz przyjdzie mi nieźle zabulić przy paru domenkach... z opcją numer w sumie nie bardzo przejdzie, bo przez pewien okres domeny byłyby nieczynne... a to odpada... tak czy owak, za rok żegnam się z firmą na dobre :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×