Jump to content
Sign in to follow this  
evolucja

Domena dla nazwiska

Recommended Posts

Cześć

chciałbym założyć własną domenkę dla mojego nazwiska. Wszystkie prócz .pl są wolne.

Jaką wy byście wybrali?

 

Osobiście jestem za .com, ale może inni inaczej na to patrzą.

 

I jeśli .com, to gdzie? Tak myślałem, żeby w az.pl na 2 lata za 44zł zarejestrować..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak *.pl zajęta, to brałbym tylko *.com

 

Wizerunkowo bardzo mi pasuje pod nazwiska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra, dzięki wam ;) Macie szybkość. Tydzień czekałem, żeby mi konto aktywowali i abym zadał to pytanie.

 

Wybór oczywisty: nazwisko.com

 

Teraz szybkie również pytanie: gdzie? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobra, dzięki wam ;) Macie szybkość. Tydzień czekałem, żeby mi konto aktywowali i abym zadał to pytanie.

 

Wybór oczywisty: nazwisko.com

 

Teraz szybkie również pytanie: gdzie? ;)

Jeśli ma to być Twoja osobista domena - polecam nazwa.pl (chyba najbezpieczniej i nie patrzyłbym na koszty), ewentualnie Domeny.TV lub AZ.pl

W wypadku tej domeny (.com) odradzam Dropped.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz spotykam się z tym, że ktoś poleca nazwa.pl;)

?

Mam zakodowane żeby omijać tą firmę szerokim łukiem

Edited by Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również. I co jak co, ale to nie moja pierwsza domenka ;)

domeny.tv - rejestracja: 24,70zł przedłużenie: 50zł

nazwa.pl - rejestracja: 29,90zł przedłużenie: 50zł

az.pl - rejestracja: 9.90zł/rok 44.1zł/2 lata przedłużenie: 49zł

ovh.pl - rejestracja: 18.99zł przedłużenie: 19.99zł

 

Jeśli chodzi o przedłużenie, to najlepiej wypada ovh.pl. Nie wiem tylko czy za rok taka cena się utrzyma, tzn. czy nie wskoczy na te ~50zł jak gdzie indziej...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja również. I co jak co, ale to nie moja pierwsza domenka ;)

domeny.tv - rejestracja: 24,70zł przedłużenie: 50zł

nazwa.pl - rejestracja: 29,90zł przedłużenie: 50zł

az.pl - rejestracja: 9.90zł/rok 44.1zł/2 lata przedłużenie: 49zł

ovh.pl - rejestracja: 18.99zł przedłużenie: 19.99zł

 

Jeśli chodzi o przedłużenie, to najlepiej wypada ovh.pl. Nie wiem tylko czy za rok taka cena się utrzyma, tzn. czy nie wskoczy na te ~50zł jak gdzie indziej...

Taki jesteś mądrala - podałeś ceny netto. W Dropped masz jeszcze taniej tylko potem nie dziw się jak domena "wyparuje" Ci z panelu - nie zostanie dopilnowana. Rozumiem, że domena z Twoim nazwiskiem nie jest dla Ciebie ważna. Następnym razem nie zakładaj głupich tematów.

Zależy Ci na cenie - rejestruj tam gdzie tanio, jak dobrze poszukasz znajdziesz jeszcze tańszych rejestratorów/krzaki.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, że netto. Ale podałem takie same ceny dla wszystkich rejetratorów a nie dla jednych brutto dla drugich netto.

 

Dlaczego uważasz, że .ovh.pl czy az.pl to krzaki? W az miałem już kilkanaście domen i nigdy żadnych problemów, o ovh.pl tak jak pisałem nic nie wiem. DLATEGO ZRESZTĄ SIĘ PYTAM :P Nie uważasz, że gdyby zależało mi na najniższej cenie to po prostu bym szukał wszędzie?

 

A ja chcę zarejestrować tanio i nie mieć jednocześnie problemów w przyszłości. ;)

 

I jeszcze jedno- nie musisz cytować postu jak odpowiadasz bezpośrednio pod nim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczytaj sobie moje wcześniejsze posty i zobacz jakich rejestratorów poleciłem. Nigdzie nie napisałem, że Az to firma krzak.

Może ktoś inny poleci OVH, ja nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa domeny: nazwisko.pl

Cena: 5 000 zł

Data wygaśnięcia oferty: 2010-05-28 07:55:18

Data wygaśnięcia domeny: 2010-07-29

Kategoria: Imiona i nazwiska

 

Co jak co, ale 5k za nią nie dam ;) Ogólnie już na 99% biorę domenę .com w az.pl na 2 lata za 50zł.

 

btw. do dzisiaj pluję sobie w twarz, że przepuściłiem taką okazję. Na moich oczach wygasała domena nr3.pl.. czekałem, czekałem aż będzie wolna do rejestracji. I po kilku tygodniach patrzę- a ona jest zarejestrowana.

Edited by evolucja

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepiej doczytaj czy aby na pewno w az.pl masz za 50zl na 2 lata. Moze wolisz jakiegos zagranicznego rejestratora? Np. Dynadot, Namecheap, Godaddy.

 

btw. do dzisiaj pluję sobie w twarz, że przepuściłiem taką okazję. Na moich oczach wygasała domena nr3.pl.. czekałem, czekałem aż będzie wolna do rejestracji. I po kilku tygodniach patrzę- a ona jest zarejestrowana.

tez mi sie podoba ;-)

#nr3.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nazwa domeny: nazwisko.pl

Cena: 5 000 zł

Data wygaśnięcia oferty: 2010-05-28 07:55:18

Data wygaśnięcia domeny: 2010-07-29

Kategoria: Imiona i nazwiska

 

Jeśli abonentem jest massmedia sp. z o.o. (lub dane ukryte, chyba to zmienili jakiś czas temu) i domena jest na giełdzie domen nazwa.pl, to masz 99,9% że w sierpniu spadnie.

A ja jestem na 99,9% pewny że tak właśnie jest (co do abonenta). ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli abonentem jest massmedia sp. z o.o. (lub dane ukryte, chyba to zmienili jakiś czas temu) i domena jest na giełdzie domen nazwa.pl, to masz 99,9% że w sierpniu spadnie.

A ja jestem na 99,9% pewny że tak właśnie jest (co do abonenta). ;-)

jesli tak rzeczywiscie jest to pozostaje Ci zalozyc opcje na ta domene.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesli tak rzeczywiscie jest to pozostaje Ci zalozyc opcje na ta domene.

 

Wtedy mogą przedłużyć. ;) Zresztą nie jest powiedziane że netart nie będzie dalej brnął w tę farsę, skoro narejestrowali domen za parę milionów, to może przyjdzie im do głowy wszystkie przedłużać... ;) Obstawiając że spadnie, kieruję się wyłącznie zdrowym rozsądkiem, ale ten bywa zawodny w przepowiadaniu przyszłości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem co jest. Gdy już doszedłem do płacenia za .com w az.pl na 1 rok wyszła taka cena:

Suma: 19.90

 

jakim cudem? Sprawdzałem na różnych kontach, niemożliwe, żebym miał wykorzystany jakiś limit... Co teraz robić?

 

A nad peelką się zastanowię. W końcu do końca sierpnia troche czasu jest... do tego czasu już chciałbym zrobić stronę i wydrukować wizytówki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też zauważyłem pełno domen z nazwiskami zarejestrowanych na Massmedia. Czemu to w ogóle ma służyć?

 

Tych domen jest naprawdę ogrom. Tu: http://nazwa.pl/Imiona-i-nazwiska-GieldaDomen,c5.html ogromna większość jest na Massmedia, praktycznie wszystkie za 2000 zł, 5000 zł i 10000 zł, na oko jakieś 7 tys. sztuk. ;)

 

Kompletnie nierealne, żeby ktoś to przedłużył, za 7 tys. domen byłby rachunek na 854 tys. zł (wg cennika nazwa.pl). ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurde, oni nie mieli na co kasy wydawać? Wątpię, że jakikolwiek kolwalski kupi domenkę .pl za 5000zł skoro równie dobra .com może mieć za 20 ;)

 

No a teraz mi powiedźcie, skoro az.pl odpada- nie wiem czy to jakiś błąd czy coś - to gdzie teraz rejestrować?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kurde, oni nie mieli na co kasy wydawać? Wątpię, że jakikolwiek kolwalski kupi domenkę .pl za 5000zł skoro równie dobra .com może mieć za 20 ;)

 

Jestem pewien że niejeden Kowalski wykupiłby swoje nazwisko za 5k z pocałowaniem ręki. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kowalski Kowalskiemu nie równy ;)

 

No ale koledzy, konkrety, bo ja już chciałbym się brać za ustawianie poczty a tu nawet nie mam jeszcze zarejestrowanej domeny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
kowalski Kowalskiemu nie równy ;)

 

No ale koledzy, konkrety, bo ja już chciałbym się brać za ustawianie poczty a tu nawet nie mam jeszcze zarejestrowanej domeny ;)

 

Bierz .com i .eu, a .pl dodaj do przechwycenia lub załóż opcję – żeby nie zapomnieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×