Jump to content
Sign in to follow this  
evolucja

Domena dla nazwiska

Recommended Posts

To, że biorę .com wiem już od pierwszej odpowiedzi w tym temacie. Nie umiem się jednak zdecydować na rejestratora.

 

Pierwsza opcja: na dwa lata w az.pl za 44zł

teraz gdy w grę wchodzi przejęcie domeny .pl zarejestrować chcę tylko na rok

a więc w az.pl była za 9,90 ale tylko formalnie, przy przechodzeniu do płatności wychodziło 19.9zł. Zjedli 1 z przodu.

 

Więc gdzie teraz rejestrować?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To, że biorę .com wiem już od pierwszej odpowiedzi w tym temacie. Nie umiem się jednak zdecydować na rejestratora.

 

Pierwsza opcja: na dwa lata w az.pl za 44zł

teraz gdy w grę wchodzi przejęcie domeny .pl zarejestrować chcę tylko na rok

a więc w az.pl była za 9,90 ale tylko formalnie, przy przechodzeniu do płatności wychodziło 19.9zł. Zjedli 1 z przodu.

 

Więc gdzie teraz rejestrować?

 

dynadot.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

8.99$ * 3.1zł = 28zł

 

A więc drożej niż w az.pl..

 

Btw. nie musisz cytować wiadomości jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod nią ;)

Edited by evolucja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jestes sknerus. Jakie ma dla Ciebie znaczenie, czy zaplacisz za domenę kilka zł mniej czy więcej w skali roku? Wybierz AZ, home czy co tam innego i rejestruj zanim ktoś o tym samym nazwisku co Ty postanowi też zarejestrować sobie .com (tyle, że wcześniej od Ciebie).

 

Jestem ciekaw, czy te domeny regnięte przez MassMedia można negocjować? Miał ktoś już jakieś doświadczenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obowiązkowo .eu i .com (nie żałuj kilkudziesięciu złotych). .com w GoDaddy.com, a .eu w Dropped.pl, Az.pl, Active24.pl - porównaj ceny i ofertę, gdzie Ci najbardziej odpowiada.

 

Opcji na swoje nazwisko nie ma co zakładać - raczej nikt nie będzie na nie czyhać, a jak założysz opcję to mogą przedłużyć.

 

Może być jeszcze tak, że domeny mass media będą przedłużane przez "łapanie".

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc gdzie teraz rejestrować?

 

Może być AZ czy OVH. A jak zagraniczna firma to NameCheap albo Moniker.

 

Natomiast zdecydowanie nie polecam dropped.pl do domen globalnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarejestrowałem w az.pl na 2 lata za 53,80 PLN z VAT.

Nie wiem co mnie pokusiło, chyba to, że za rok zapłaciłbym 23zł a za drugie tyle mam drugi roczek. Trudno. Ważne, że już jest spokój...

Dziękuję za pomoc ;)

 

A .pl będę obserwował.

 

@EDIT

no to pięknie...

Edited by evolucja

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obowiązkowo .eu i .com

Ciekawa jest kolejność z jaką podaleś koncówki. W sumie nie dziwi mnie to z Twoich ust. Ale chyba nie powiesz mi, że gdybyś miał do wyboru .eu albo .com wybrałbyś .eu? ;)

 

Opcji na swoje nazwisko nie ma co zakładać - raczej nikt nie będzie na nie czyhać, a jak założysz opcję to mogą przedłużyć.

Jestem przekonany, że domeny z opcją będą przedłużać w pierwszym rzędzie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W weekend rejestrowałem domenę dla 'firemki' o nazwie mojego nicku czyli evolucja. Były dostępne .eu, .info, .biz

Główną domeną będzie .eu, zarejestrowałem jednak wszystkie(łącznie za 3.66) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W weekend rejestrowałem domenę dla 'firemki' o nazwie mojego nicku czyli evolucja. Były dostępne .eu, .info, .biz

Główną domeną będzie .eu, zarejestrowałem jednak wszystkie(łącznie za 3.66) ;)

 

I już wiadomo o jakie nazwisko chodzi. Potwierdził się też abonent .pl ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W weekend rejestrowałem domenę dla 'firemki' o nazwie mojego nicku czyli evolucja. Były dostępne .eu, .info, .biz

Główną domeną będzie .eu, zarejestrowałem jednak wszystkie(łącznie za 3.66) ;)

To się zdziwi ta "firemka" za rok jak dostanie fakturę na przedłużenie ;)

 

Ciekawa jest kolejność z jaką podaleś koncówki. W sumie nie dziwi mnie to z Twoich ust. Ale chyba nie powiesz mi, że gdybyś miał do wyboru .eu albo .com wybrałbyś .eu? :P

Sam używam głównego emaila w domenie .com, więc może to wyglądać na hipokryzję :P Inna sprawa, że używam tego emaila już od dawien dawna - z adresu email w .com korzystałem jeszcze kiedy nie było w ogóle domeny .eu. Ale szczerze powiedziawszy to mam wrażenie, że coraz więcej osób bardzie kojarzy domenę .eu niż .com. Również w literowaniu mniej kłopotów i nie pomylą z .com.pl.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anonimowość nie istnieje ;)

 

To teraz mogę polować na .pl ;)

 

@DD

Firemka się nie zdziwi. Bo firemka nie przedłuży .biz i .info a zostawi sobie tylko .eu.

Edited by evolucja

Share this post


Link to post
Share on other sites
@DD

Firemka się nie zdziwi. Bo firemka nie przedłuży .biz i .info a zostawi sobie tylko .eu.

No chyba, że tak ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra koledzy, starczy na dzisiaj. Jutro już powinienem mieć aktywną skrzynkę od Googli dla mojej domeny...

 

Od jutra biorę się za projekt logotypu, potem strona, wizytówka... Eh ;)

 

Dzięki za pomoc, dobranoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak czekałem do tego sierpnia i chyba przegapiłem okazję. Moja domena .pl zmieniła status który obecnie wygląda tak:

DOMAIN: *.pl is in the queue for registration

 

created: 2010.08.13 16:07:18

last modified: 2010.08.13 16:07:18

 

jest jakaś szansa na odzyskanie tego? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak czekałem do tego sierpnia i chyba przegapiłem okazję. Moja domena .pl zmieniła status który obecnie wygląda tak:

 

 

jest jakaś szansa na odzyskanie tego? :)

 

Trzeba było słuchać rok1978 i założyć opcję to byś się nie martwił. :P

 

Domena zarezerwowana w nazwa.pl, więc na oko to nie ma niestety dużej szansy, że domena zwolni się po rezerwacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opcji na swoje nazwisko nie ma co zakładać - raczej nikt nie będzie na nie czyhać, a jak założysz opcję to mogą przedłużyć.

 

Może być jeszcze tak, że domeny mass media będą przedłużane przez "łapanie".

 

To mu Daniel doradziłeś – wszystkie domeny spadły, opcje się zrealizowały, a resztę (z wyjątkiem zamówionych do przechwycenia) złapali z powrotem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To mu Daniel doradziłeś – wszystkie domeny spadły, opcje się zrealizowały, a resztę (z wyjątkiem zamówionych do przechwycenia) złapali z powrotem. :P

:)

Ja polowałem tylko na jedną dla klienta, udało się złapać bez konkurencji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A właśnie nie posłuchałem i nie założyłem opcji, bo mówili że te z opcjami będą przedłużać w pierwszej kolejności! Ha. I tak jest się was słuchać ;)

 

Trudno, będę musiał zostać przy .com..

Edited by evolucja

Share this post


Link to post
Share on other sites
A właśnie nie posłuchałem i nie założyłem opcji, bo mówili że te z opcjami będą przedłużać w pierwszej kolejności! Ha. I tak jest się was słuchać ;)

 

Trudno, będę musiał zostać przy .com..

 

Dodaj domenę do przechwycenia - może nie opłacą rezerwacji (części już nie opłacili).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moja była już opłacona w momencie pisania tego postu. I ja się pytam: czy oni nie mają co robić z pieniędzmi?

 

utworzona: 2010.08.17 16:53:00

firma: MassMedia.pl Sp. z o.o.

 

Faktycznie wygląda, że Massmedia złapała ponownie czyli znowu będzie wystawiona za 5k lub więcej. Kompletnie bez sensu ich działania. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×