Jump to content
nowy

domena .DE

Recommended Posts

Witam,

 

Mam duzy problem z podpieciem domeny .DE pod serwer, odrzuca mi praktycznie kazdy DNS

informujac, ze nie spelnia warunkow, odrzucil mi m.in 2 komercyjne serwery az.pl oraz jor.pl

na ktorym mam konta. Odpadly tez awardspace.com, atspace.com, 110mb.com... itd,itp.

 

W zwiazku z tym mam do Was pytanie o hosting, najlepiej darmowy i niemiecki gdzie nie bedzie

takich problemow z podpieciem bo to sie staje powoli smieszne...

Domena jest zarejestrowana w AZ.PL, support rozklada rece mowiac ze "..niemiecki denic ma

bardzo duze wymagania co do serwerow"

 

Pomozcie Panowie, Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

.........

 

Pomozcie Panowie, Pozdrawiam.

 

Jaki konkretnie dostajesz komunikat przy podawaniu np. dnsow az ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

DENIC wymaga, aby serwery nazw były w dwóch różnych klasach C, wiele hostingów tego nie spełnia, nie spełnia tego także np. bodis.

Wyjście: użyć darmowych serwerów nazw np. xname.org lub freedns.sgh.waw.pl, a następnie domenę skierować na IP hostingu (jeśli będziesz tworzył subdomeny, to zrób też 'gwiazdkę' w pliku strefy i skieruj ją na to samo IP).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popytaj administratora (Tomasz Benert) www.tmbnet.pl Siedziba firmy w Niemczech. Tam też są ich serwery, rejestrują też domeny .de, więc powinno się udać. Serwer bardzo tani, mam u nich konto 2 lata, była w zasadzie jedna kilkugodzinna awaria

Share this post


Link to post
Share on other sites
Popytaj administratora (Tomasz Benert) www.tmbnet.pl Siedziba firmy w Niemczech. Tam też są ich serwery, rejestrują też domeny .de, więc powinno się udać. Serwer bardzo tani, mam u nich konto 2 lata, była w zasadzie jedna kilkugodzinna awaria

 

Jesli serwer ma dynamiczne IP to nie podepniesz za nic...ja mam hosting w Niemczech wykupiony i chcialem jedna domenke podpiac pod polskiego providera (moj polski hosting)...no i dowiedzialem sie, ze nici z tego beda, bo niemiecki uslugodawca ma dynamiczne IP serwerow i delegacja nic nie da...musialem transferowac domene...

 

kwestia tego,gdzie kupiles domene .de. Zakladam ze w Niemczech i chcesz zrobic tak jak opisalem wyzej. zadzwon do niemieckiego providera i zapytaj sie, czy rzeczywiscie IP jest dynamiczne. Jaki to provider?

Share this post


Link to post
Share on other sites
DENIC wymaga, aby serwery nazw były w dwóch różnych klasach C, wiele hostingów tego nie spełnia, nie spełnia tego także np. bodis.

Wyjście: użyć darmowych serwerów nazw np. xname.org lub freedns.sgh.waw.pl, a następnie domenę skierować na IP hostingu (jeśli będziesz tworzył subdomeny, to zrób też 'gwiazdkę' w pliku strefy i skieruj ją na to samo IP).

 

Dzieki za porade, miales racje, nie obeszlo sie bez uzycia freedns.sgh... , swoja droga zastanawiam sie po co polskie

firmy hostingowe oferuja rejestracje domen niemieckich skoro ich hosting nie jest w stanie ich obsluzyc?

Inna sprawa to dziwne wymagania stawiane przez DENIC, w jakim celu takie utrudnienia, nie mam pojecia...

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

radosc okazala sie przedwczesna, domena nagle przestala dzialac, @pb jak mozesz zerknij

czy ponizsza konfiguracja 'rekordow adresow A' na freedns jest poprawna

 

http://www.imagic.pl/public/pview/78391/tu.JPG

 

widoczne IP to ns1. oraz ns2. tego serwera na ktorym dodalem domene,

, dodam jeszcze ze zalezy mi na wyswietlaniu z przedroskiem WWW,

 

calosc wyglada tak: domena zarej. w AZ.PL ----> freedns ----->serwer

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
widoczne IP to ns1. oraz ns2. tego serwera na ktorym dodalem domene,

, dodam jeszcze ze zalezy mi na wyswietlaniu z przedroskiem WWW,

 

Domenę masz skierować na IP serwera, na którym masz konto i na którym jest apache, mail, czy co tam jeszcze, *nie* na IP jakiegoś serwera dns.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domenę masz skierować na IP serwera, na którym masz konto i na którym jest apache, mail, czy co tam jeszcze, *nie* na IP jakiegoś serwera dns.

 

Jasne, wiem, ale mimo wszystko IP nie chcialo "lapac"... w koncu musialem utworzyc jedynie podstrefe

'www' i wskazac nameserwery dla niej w formie NS1, NS2 bez podawania IP. Dziala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×