Jump to content
vectra74

wyslodki.pl

Recommended Posts

Jak by ktoś nie wiedział-

 

Wysłodki są to pokrojone buraki cukrowe poddane procesowi dyfuzji podczas którego następuje wypłukanie cukru. Otrzymana masa jest następnie prasowana. W ten sposób otrzymuje się wysłodki mokre o zawartości suchej masy ok. 20%. Wysłodki można również wysuszyć i zbrykietować. Wysłodki stanowią cenną paszę dla bydła mlecznego i opasowego, trzody chlewnej oraz koni.

 

Jakaś cukrownia może się zainteresuje, co myślicie?

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak by ktoś nie wiedział-

 

Wysłodki są to pokrojone buraki cukrowe poddane procesowi dyfuzji podczas którego następuje wypłukanie cukru. Otrzymana masa jest następnie prasowana. W ten sposób otrzymuje się wysłodki mokre o zawartości suchej masy ok. 20%. Wysłodki można również wysuszyć i zbrykietować. Wysłodki stanowią cenną paszę dla bydła mlecznego i opasowego, trzody chlewnej oraz koni.

 

Jakaś cukrownia może się zainteresuje, co myślicie?

 

:D

 

szczerze? znajdziesz o wiele wiecej lepszych domen .pl, ktore moglbys zarejestrowac ;)

reg fee.

Share this post


Link to post
Share on other sites

obornik* w kilku TLD zajęte.

 

weź sobie do kompletu kiszonka.pl - może będzie łatwiej sprzedać w pakiecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak by ktoś nie wiedział-

 

Wysłodki są to pokrojone buraki cukrowe poddane procesowi dyfuzji podczas którego następuje wypłukanie cukru. Otrzymana masa jest następnie prasowana. W ten sposób otrzymuje się wysłodki mokre o zawartości suchej masy ok. 20%. Wysłodki można również wysuszyć i zbrykietować. Wysłodki stanowią cenną paszę dla bydła mlecznego i opasowego, trzody chlewnej oraz koni.

 

Jakaś cukrownia może się zainteresuje, co myślicie?

 

:D

 

Skoro tak się rozpisałeś to pewnie nie zadowala Ciebie odpowiedź typu "reg fee".

 

Odkąd pracuję - mieszkam w 3mieście, ale co weekend jestem na wsi i nie słyszałem o wysłodkach...

Rozumiem, że jest to dość wąski rynek i nie każdy odbiorca, a w zasadzie większość rolników

nie korzysta z sieci i nie wejdzie na stronę o wysłodkach.

 

Rolnictwo w Polsce jest specyficzne, żeby nie powiedzieć zacofane, więc jak na razie nie zdobędziesz

zbyt wielu zainteresowanych tą domeną, oczywiście warto spróbować złożyć zapytanie do cukierni

lub zakładów zajmujących się przetwórstwem i produkcją pasz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro tak się rozpisałeś to pewnie nie zadowala Ciebie odpowiedź typu "reg fee".

 

Odkąd pracuję - mieszkam w 3mieście, ale co weekend jestem na wsi i nie słyszałem o wysłodkach...

Rozumiem, że jest to dość wąski rynek i nie każdy odbiorca, a w zasadzie większość rolników

nie korzysta z sieci i nie wejdzie na stronę o wysłodkach.

 

Rolnictwo w Polsce jest specyficzne, żeby nie powiedzieć zacofane, więc jak na razie nie zdobędziesz

zbyt wielu zainteresowanych tą domeną, oczywiście warto spróbować złożyć zapytanie do cukierni

lub zakładów zajmujących się przetwórstwem i produkcją pasz.

Niestety będzie OT.

Oj mylisz się kolego, strasznie się mylisz. Zacofane pod jakim względem?

Od urodzenia mieszkam na wsi. Rolnicy mają obecnie takie technologie w oborach, że przeciętny człowiek nie potrafiłby tego obsłużyć.

 

Niektórzy z nich operują kwotami idącymi w miliony złotych. Rolnictwo w Polsce jest bardzo rozwinięte.

 

Chyba, że piszesz o starszych osobach trzymających kilka kurek i krówkę w ramach rozrywki oraz dla własnych potrzeb. No ale to nie są rolnicy.

 

 

Domena jak najbardziej może mieć zastosowanie. Jakby nie patrzeć jest to nazwa typu generic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Niestety będzie OT.

Oj mylisz się kolego, strasznie się mylisz. Zacofane pod jakim względem?

Od urodzenia mieszkam na wsi. Rolnicy mają obecnie takie technologie w oborach, że przeciętny człowiek nie potrafiłby tego obsłużyć.

 

Niektórzy z nich operują kwotami idącymi w miliony złotych. Rolnictwo w Polsce jest bardzo rozwinięte.

 

Chyba, że piszesz o starszych osobach trzymających kilka kurek i krówkę w ramach rozrywki oraz dla własnych potrzeb. No ale to nie są rolnicy.

Domena jak najbardziej może mieć zastosowanie. Jakby nie patrzeć jest to nazwa typu generic.

mimo wszystko ja też myślę, że nie znajdzie się nabywca na tak specyficzną domenę, wycena : 0 zł - koszt rejestracji

 

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety będzie OT.

Oj mylisz się kolego, strasznie się mylisz. Zacofane pod jakim względem?

Od urodzenia mieszkam na wsi. Rolnicy mają obecnie takie technologie w oborach, że przeciętny człowiek nie potrafiłby tego obsłużyć.

 

Niektórzy z nich operują kwotami idącymi w miliony złotych. Rolnictwo w Polsce jest bardzo rozwinięte.

 

Chyba, że piszesz o starszych osobach trzymających kilka kurek i krówkę w ramach rozrywki oraz dla własnych potrzeb. No ale to nie są rolnicy.

Domena jak najbardziej może mieć zastosowanie. Jakby nie patrzeć jest to nazwa typu generic.

 

 

Cieszy mnie Twoje zdanie na ten temat, dobrze wiedzieć, że są wśród forumowiczów

ludzie ze wsi, którzy wiedzą co w trawie piszczy.

 

Moją wypowiedź oparłem na obserwacjach mojego mikroregionu,

więc na pewno nie była obiektywna, podobnie jak Twoja, gdzie podajesz zupełnie

inny obraz polskiej wsi.

 

Obaj wiemy, że rolnictwo w Polsce rozwija się bardzo szybko i jest duża przepaść,

pomiędzy małymi gospodarstwami, gdzie internet używają dzieci, a nie rolnicy.

I takie gdzie gospodarstwo dzięki dobremu zarządzaniu lub pozyskaniu dofinansowania

jest bardzo dobrze prosperującym przedsiębiorstwem.

 

I w tym drugim na pewno znajdą się zainteresowani taką domeną.

 

Skoro masz większe pojęcie o takich gospodarstwach, to napisz:

- ILE ICH JEST?

 

I odpowiedz na pytanie:

Czy dla takiej liczby warto tworzyć serwis o wysłodkach?

A jeśli warto to dlaczego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mało tego. Ostatnio kurier przywiózł mi paczkę i przy okazji zapytał się gdzie mieszka pewien rolnik. Więc mu wytłumaczyłem. Na drugi dzień widziałem się z synem tego rolnika i pytam się czy kurier Was znalazł. Opowiedział: Ta znalazł.. Ojciec zamówił sobie worek jakiejś nowej paszy przez internet.. Do testowania.

 

To się dopiero rozwija, jednak cały czas jest to niszowa branża. Kto wie, może za jakiś czas będą również w Google wpisywać "wysłodki"? :D

 

Ile jest takich gospodarstw? U nas wiele, praktycznie każdy rolnik ma konkretne gospodarstwo. Ale ile oni mogą mieć kredytów do spłaty to już druga strona medalu.

Czy warto tworzyć taki serwis? Nie mnie to oceniać bo nie znam rynku, ale wiem, że to idzie w tony.

 

Edit: Już szukają ;)

 

wyslodkizi4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapewne jak wiele innych osób również nie wiedziałem co to wysłodki :D ale przez tą domenę już wiem, zatem jakiś sens ona jednak ma, czyż nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0PLN teraz i za 10 lat. :D

Renek jak najbardziej szanuję Twoją osobę, ale skąd Ty masz takie informacje? A jak z /wysłodki/ (nie wiem jak to się odmienia) za kilka lat będzie się robić biopaliwo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Renek jak najbardziej szanuję Twoją osobę, ale skąd Ty masz takie informacje? A jak z /wysłodki/ (nie wiem jak to się odmienia) za kilka lat będzie się robić biopaliwo?

Wysłodków - chyba...

 

No, cóż... zawsze może znaleźć się jakiś wariat który zarejestruje jakieś google.com i postawi na tym zupełnie przyzwoitą wyszukiwarkę. Więc dlaczego nie wyslodki.pl??? A jak zaraz jakiś von Kurdduppel albo 0`Karrtoffel czy inny de Gaddejeaud wynajdzie silnik na wodę i do baków będziemy lać kranówkę zaprawioną sokiem malinowym żeby ładnie spaliny pachniały?

 

Lem był świetnym futurologiem, ale komputerów nie przewidział. Ja nie przewiduje sukcesów dla biopaliw. Oczywiście mogę się mylić. Podobno jakiś Ukrainiec wynalazł niedawno świetny silnik na bimber. Z kartofli a nie z wysłodków...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Renek jak najbardziej szanuję Twoją osobę, ale skąd Ty masz takie informacje? A jak z /wysłodki/ (nie wiem jak to się odmienia) za kilka lat będzie się robić biopaliwo?

 

Z "wysłodków". Aby przybliżyć wam temat bardziej, wysłodki to coś takiego jak "przeżuta" już guma do żucia. Tobie już nie smakuje, ale masę jednak ma. Jeżeli ma masę, można "zapchać" nią brzuch. Co też czynią posiadacze trzody ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakaś cukrownia może się zainteresuje, co myślicie?

 

tu masz do kompletu: http://www.allegro.pl/item257371756_burakicukrowe_pl.html :-)

 

ja się wychowałem na wsi i od dziecka wiem co to wysłodki (chociaż nie mieliśmy gospodarstwa :-)), ale niestety nie widzę raczej zastosowania dla Twojej domeny..

Share this post


Link to post
Share on other sites
NINJA!!!!

 

 

Widzę, że mieszkasz z dala od wioski...

Ja ich nie znałem, ale się przekonałem do nich i od dziś wiem, co ma przyszłość...

bo fantazja jest od tego... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
myslisz ze mozna by to sprzedawac w necie ? ciekawe ile wysylka na poczcie tone wyslodkow :)

Poczta Polska zasadniczo przyjmuje paczki do 30kg. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×