Jump to content
DD

MeetDomainers 2010 w Sopocie

Recommended Posts

Vox populi, vox Dei.. W ramach zadośćuczynienia literówka od nazwy utworu wykonanego w szybkim tempie przekierowana na Pajacyka.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wybiera sie ktos moze w czwartek do sopotu z wawy, krk, opola, wroclawia + ogolnie srodkowej polski?

 

Mogę kogoś zabrać na trasie Wrocław - Sopot czyli Ostrów Wlkp, Kalisz, Konin, Bydgoszcz (3 miejsca). PW

Share this post


Link to post
Share on other sites
swoją drogą ciekawe czy którakolwiek z najdroższych 15 domen osiągnie chociaż cenę minimalną ;) bo widzę że te ceny startowe to raczej lista marzeń

 

Nie wiem ale brakuje mi informacji o trafficu przy każdej domenie z listy .Wiadomo ze sa narzędzia zeby próbować to sprawdzić ale myślę ze to jest dość istotna informacja i powinna każda domena byc zaopatrzona w ten parametr

Share this post


Link to post
Share on other sites

przydałby się też informacje,c zy na domenie jest chocby zalążek serwisu i jaki jest ruch

 

np nawozy.pl i drinki.pl są odpowiednio dla haseł "nawozy" i "drinki" na miejscach 5 i 15 oraz generaują w zwiazku z tym pewien ruch i dochody z reklam

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kilofek @networker

 

Dodatkowe informacje mogłyby być pomocne dla potencjalnych kupców. Jest tylko problem z weryfikacją danych np. jaki ruch generuje domena, jakie osiąga przychody, jaką ma pozycję w Google na dane słowa.

 

Organizator aukcji musiałby wziąć odpowiedzialność za dodatkowe informacje, których nie mógłby do końca zweryfikować - łatwo przecież nimi manipulować.

 

Temat jest na pewno do przemyślenia na przyszłość, na pewno da się znaleźć jakieś kompromisowe rozwiązanie.

 

Temat zresztą nie jest nowy, bo poruszany jest już zagranicą od dawna. Problem ten jak dotąd nie został jednak jakoś przyzwoicie rozwiązany z tego co mi wiadomo, chociaż próby są podejmowane.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
@kilofek @networker

 

Dodatkowe informacje mogłyby być pomocne dla potencjalnych kupców. Jest tylko problem z weryfikacją danych np. jaki ruch generuje domena, jakie osiąga przychody, jaką ma pozycję w Google na dane słowa.

 

Organizator aukcji musiałby wziąć odpowiedzialność za dodatkowe informacje, których nie mógłby do końca zweryfikować - łatwo przecież nimi manipulować.

 

Temat jest na pewno do przemyślenia na przyszłość, na pewno da się znaleźć jakieś kompromisowe rozwiązanie.

 

Temat zresztą nie jest nowy, bo poruszany jest już zagranicą od dawna. Problem ten jak dotąd nie został jednak jakoś przyzwoicie rozwiązany z tego co mi wiadomo, chociaż próby są podejmowane.

 

DD

https://www.dnwstats.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem ale brakuje mi informacji o trafficu przy każdej domenie z listy
przydałby się też informacje, czy na domenie jest chocby zalążek serwisu i jaki jest ruch

Sprawdzenie czy na domenie jest chociażby zalążek serwisu to zadanie dla przeciętnego dzieciaka i podawanie tego wydaje mi się zbędne.

Jeżeli ktoś jest poważnie zainteresowany domeną, to chyba potrafi wpisać lub wkleić adres do paska adresu ;)

 

Pozycja w Google może mieć jakieś znaczenie przy jej stabilizacji w dłuższej perspektywie czasowej.

Chociażby po to by ktoś nie robił cudów przed aukcją a krótko po niej aby lądowała do filtra lub 'separatki'.

Ostatecznie jednak jest to aukcja domen a nie serwisów.

 

Ruch może mieć większe znaczenie ale przynajmniej dla tych najdroższych domen raczej nie decydujące.

Zwłaszcza w sytuacji gdy ktoś planuje budować na niej serwis.

Bo nawet jeśli na rynek.pl , fitness.pl czy innej, byłoby np. 30 tysięcy odwiedzin miesięcznie, to po uruchomieniu serwisu

i tak trzeba się będzie postarać się o zwielokrotnienie tej liczby.

Z kolei wraz z podaniem ilości ruchu, należałoby dołożyć źródło jego pochodzenia żeby i tu uniknąć cudów.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do MeetDomainers pozostało już tylko 8 godzin! ;)

 

Jest szansa na ładną pogodę ;) Dziś niebieskie niebo i trochę niegroźnych chmurek nad Sopotem :P

 

Przy okazji zapraszam na Facebook - nareszcie dodałem przyjazny URL dla Spotkania: facebook.com/MeetDomainers

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i jak smakował powitalny koktajl? Widać po ilości uczestników, że branża się rozwija? Liczymy na garść newsów ;)

 

Oprócz streamingu z aukcji domen przydałaby się chociaż transmisja głosowa z jutrzejszych prelekcji (tu ukłon w kierunku uczestników, którzy mieliby ochotę i możliwości by coś takiego zorganizować), aby mieć chociaż namiastkę uczestnictwa w ważnej imprezie domenowej.

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Oprócz streamingu z aukcji domen przydałaby się chociaż transmisja głosowa z jutrzejszych prelekcji (tu ukłon w kierunku uczestników, którzy mieliby ochotę i możliwości by coś takiego zorganizować), aby mieć chociaż namiastkę uczestnictwa w ważnej imprezie domenowej.

Nie wiem, czy uczestnicy posiadają prawo do opublikowania takiego materiału ;) Swoją drogą zastanawiam się, co w tym wydarzeniu jest aż tak ważnego? ;) O tym chyba tylko zdecyduje wynik aukcji na żywo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co roku to samo ...

Ach ci niepoprawni marzyciele ;)

 

Pozdrowienia z zupełnie innego niż przed laty Sopotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video to chyba nie to samo niż pobyt na spotkaniu. ;) Moim zdaniem na pewno warto przyjechać na MD, ciekawie poznać kilka interesujących osób związanych z domenami - z forum lub takich, które nawet się nie udzielają - zresztą to samo wiem od osób, które też są pierwszy raz na MD. ;)

 

Takie oczywiście wrażenia po pierwszym dniu - aukcja i prelekcje też na pewno będą interesujące. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

a wie ktos czy na zywo bedzie streaming dostepny ? chociaz na aukcje ? ;) tak jak rok temu ?

 

na stronie widze link jest ale narazie nic nie leci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wybiera sie ktos moze w czwartek do sopotu z wawy, krk, opola, wroclawia + ogolnie srodkowej polski?

Nie chce mi sie samemu jechac wiec z checia sie z kims zabiore.

 

Odezwij się na priv ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
CYTAT(survi @ pon, 16 sie 10)

Wybiera sie ktos moze w czwartek do sopotu z wawy, krk, opola, wroclawia + ogolnie srodkowej polski?

Nie chce mi sie samemu jechac wiec z checia sie z kims zabiore.

 

Odezwij się na priv ;)

... chyba już za późno?

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo fajnie ;) No to czekamy

Dołączam się do ekipy i również czekam. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie do uczestników spotkania - czy takie prawie godzinne opóźnienie aukcji na miejscu w Sopocie też wygląda nieprofesjonalnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×