Jump to content
DD

MeetDomainers 2010 w Sopocie

Recommended Posts

Finalna lista domen na aukcję, na razie jeszcze bez cen, ale uszeregowana od najdroższej do najtańszej:

A co Ty te ceny tak w tajemnicy trzymasz ?

Czyżby niektóre były tak szokująco wysokie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co Ty te ceny tak w tajemnicy trzymasz ?

Czyżby niektóre były tak szokująco wysokie ?

Wszystko w swoim czasie :) Domeny są uszeregowane, więc cen można się mniej więcej domyślić, szczególnie, że dodałem pięć domen, dla których ceny były jawne ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładne domeny.

 

Ciekaw jestem domeny biżuteria.pl, bo cena chyba będzie dość wysoka. I także interesuje mnie jak się rozwinie aukcja startup.pl...

 

Czy na aukcje online trzeba się rejestrować? Jeśli tak, to gdzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ładne domeny.

 

Ciekaw jestem domeny biżuteria.pl, bo cena chyba będzie dość wysoka. I także interesuje mnie jak się rozwinie aukcja startup.pl...

 

Czy na aukcje online trzeba się rejestrować? Jeśli tak, to gdzie?

 

Ciekaw jestem domeny biżuteria.pl, bo cena chyba będzie dość wysoka

Tez jetem ciekawy ceny tej domeny ..chciałbym osobiście poznać kogoś kto zapłaci za nia więcej niz 10 tys i postawi pod nia serwis z prawdziwego zdarzenia chyba tylko po to zeby kierować traffc na nonIDNA. Teraz na parkinku ta domena zarabia jakis max 10 euro miesięcznie i to przy dobrych wiatrach .A cena jej na MD startowa bedzie ile 80 czy 100 tys ? Bo rozumiem ze najbardziej wartościowa domena w Polsce czyli pr*pl startuje od 300 tys ?:) Z ciekawości sa wartościowe serwisy takie z trafficem na samym IDNie ? Prosze o przyklady .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Tez jetem ciekawy ceny tej domeny ..chciałbym osobiście poznać kogoś kto zapłaci za nia więcej niz 10 tys i postawi pod nia serwis z prawdziwego zdarzenia chyba tylko po to zeby kierować traffc na nonIDNA. Teraz na parkinku ta domena zarabia jakis max 10 euro miesięcznie i to przy dobrych wiatrach .A cena jej na MD startowa bedzie ile 80 czy 100 tys ? Bo rozumiem ze najbardziej wartościowa domena w Polsce czyli pr*pl startuje od 300 tys ?:) Z ciekawości sa wartościowe serwisy takie z trafficem na samym IDNie ? Prosze o przyklady .

Od ręki biorę biżuteria.pl za 15k PLN netto.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od ręki biorę biżuteria.pl za 15k PLN netto.

 

 

zaleca sie czytanie ze zrozumieniem :)

napisałem "i postawi pod nia serwis z prawdziwego zdarzenia" a nie ze zmieni sie "parkingowy" !

Share this post


Link to post
Share on other sites
zaleca sie czytanie ze zrozumieniem :)

napisałem "i postawi pod nia serwis z prawdziwego zdarzenia" a nie ze zmieni sie "parkingowy" !

ale aukcja MD przeznaczona jest dla domainerów, a nie kk, więc ciężko oczekiwać "serwisów z prawdziwego zdarzenia", czy to na IDN-ach, czy na nieIDN-ach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od ręki biorę biżuteria.pl za 15k PLN netto.

I jak byś ją wykorzystał ?

Podobnie jak tłumacz.pl czy planujesz dokupić do kompletu nonIDN'a ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
zaleca sie czytanie ze zrozumieniem :)

napisałem "i postawi pod nia serwis z prawdziwego zdarzenia" a nie ze zmieni sie "parkingowy" !

 

 

I jak byś ją wykorzystał ?

Podobnie jak tłumacz.pl czy planujesz dokupić do kompletu nonIDN'a ?

 

Przeczytałem ze zrozumieniem ;) Aczkolwiek wiadomo, że odpowiedniego projektu się nie stworzy w ciągu paru dni.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

cholerka, moze te IDN-y jednak coś warte skoro na bizuteria.pl w stopce jak wół:

 

© 2009 Biżuteria.pl All Rights Reserved.

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
cholerka, moze te IDN-y jednak coś warte skoro na bizuteria.pl w stopce jak wół:

 

© 2009 Biżuteria.pl All Rights Reserved.

 

;)

 

oj nagrabisz sobie, nagrabisz :))

Share this post


Link to post
Share on other sites
...uszeregowana od najdroższej do najtańszej:

 

pr.pl

bar.pl

broker.pl

rynek.pl

fitness.pl

biżuteria.pl (IDN)

...

 

Wybacz mi Daniel, ze zahacze, ale wlasnie w tym miejscu widac juz pierwsze objawy sytuacji, w ktorej wlasciciel portfolio domen wycenia swoje i cudze domeny. Czy to jest przypadek ze na liscie posortowanej wg. "wartosci" na pozycji 1. i 3. znajduja sie Twoje domeny? Czy tylko mnie dziwi pozycja domeny broker.pl? Czy Twoje wyceny w przyszlosci beda odbywaly sie wg. podobnego schematu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to jest przypadek ze na liscie posortowanej wg. "wartosci" na pozycji 1. i 3. znajduja sie Twoje domeny?

 

Z tego co pamiętam to broker.pl nie należy do Daniela .Alexis chyba Ci się pomyliło z brokerdomen.pl .

 

Czy tylko mnie dziwi pozycja domeny broker.pl?

 

Mnie pozycja domeny broker.pl nie dziwi .

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co pamiętam to broker.pl nie należy do Daniela .

 

Należy do Rafała jeśli się nie mylę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tez jetem ciekawy ceny tej domeny ..chciałbym osobiście poznać kogoś kto zapłaci za nia więcej niz 10 tys.

Widzę, że biżuteria.pl nie daje Ci spokoju, ale możesz już odpuścić sobie ten czarny PR ;-) Myślę, że większość zdążyła już zorientować się jaki potencjał drzemie w IDNach. Zresztą to widać po ofertach - bynajmniej nie na 10k :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę, że biżuteria.pl nie daje Ci spokoju, ale możesz już odpuścić sobie ten czarny PR ;-) Myślę, że większość zdążyła już zorientować się jaki potencjał drzemie w IDNach. Zresztą to widać po ofertach - bynajmniej nie na 10k :-)

 

 

Mnie rzeczywiście domeny od wielu lat nie dają spokoju ....to fakt .

to nie żaden czarny PR ani nawet nie fioletowy , a ten drzemiący potencjał pokaże rynek i tyle w temacie .

Jakbyśmy mieli tu wszyscy to sam o zdanie to nie byłoby o czym gadać. Ja wiem ze są tacy co uważają IDNy za bardziej wartościowe od non ale wolno im tylko żeby miało to jeszcze jakieś potwierdzenie w faktach .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wybacz mi Daniel, ze zahacze, ale wlasnie w tym miejscu widac juz pierwsze objawy sytuacji, w ktorej wlasciciel portfolio domen wycenia swoje i cudze domeny. Czy to jest przypadek ze na liscie posortowanej wg. "wartosci" na pozycji 1. i 3. znajduja sie Twoje domeny? Czy tylko mnie dziwi pozycja domeny broker.pl? Czy Twoje wyceny w przyszlosci beda odbywaly sie wg. podobnego schematu?

Już zostało to napisane, ale potwierdzę - domena broker.pl nie jest moja, a ceny startowe domen nie muszą być odzwierciedleniem ich wartości. Nie muszą, ale mogą. Cena startowa to strategia sprzedającego domenę oraz minimalna kwota jaką akceptują przy sprzedaży na aukcji.

 

Co do IDNów - parę lat temu nikt o nich nie słyszał, dwa lata temu nikt ich nie używał, rok temu ich ceny wzrosły, obecnie rosną dalej. Coraz więcej serwisów zaczyna je promować w reklamach jako podstawowy adres. Za parę lat... no właśnie - kto umie przewidzieć co będzie za parę lat ten wygrywa :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

IDN-y już wygrały z nonIDNami tylko, że niektórzy tego jeszcze nie wiedzą. Ale tak jest na tym świecie, że starzy muszą zacząć się mylić, aby młodszym zrobić miejsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
IDN-y już wygrały z nonIDNami tylko, że niektórzy tego jeszcze nie wiedzą.

Piszesz o całym rynku czy o swoim portfolio ?

Wrzucisz jakieś uzasadnienie tej ciekawej tezy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tylko teraz nie zacznijcie wymyślac nowych wersji słów, które dotychczas nie miały opcji idn

 

nawozy -> nawózy

hotele -> hotełe

motory -> motóry

kobieta ->kóbieta

 

etc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Piszesz o całym rynku czy o swoim portfolio ?

Wrzucisz jakieś uzasadnienie tej ciekawej tezy ?

Przepraszam, ale nie mam zamiaru jej udowadniać, bo w nie inwestuję, a poza tym wolę być oceniany historycznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam, ale nie mam zamiaru jej udowadniać, bo w nie inwestuję, a poza tym wolę być oceniany historycznie.

Żeby powiedzieć, że IDNy wygrały z nonIDN'ami nie wystarczy drogo sprzedać jednej czy dwóch domen ze znakami diaktrycznymi.

Powinno się przez to rozumieć trend pokazujący, że wszystkie lub chociaż większość IDN'ów uzyskuje lepsze kwoty od ich bezogonkowych odpowiedników i są częściej od nich wykorzystywane.

A to raczej s-f.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×