Jump to content
DD

Które domeny na aukcję MeetDomainers w Sopocie?

Które domeny na aukcję MeetDomainers w Sopocie?  

114 members have voted

  1. 1. Które domeny na aukcję MeetDomainers w Sopocie?

    • analizowanie.pl - 1 PLN
      3
    • audytpersonalny.pl - 1 PLN
      2
    • aukcjasztuki.pl - 1 PLN
      8
    • autobusy.biz - 1 PLN
      6
    • dobremleko.pl - 1 PLN
      8
    • domenalia.pl - 1 PLN
      1
    • doradztwokadrowe.pl - 1 PLN
      6
    • dotacjeunijne.biz - 1 PLN
      4
    • endoprotezy.pl - 1 PLN
      16
    • farby.biz - 1 PLN
      9
    • gadżety.pl (IDN) - 1 PLN
      23
    • grzesiek.pl - 1 PLN
      30
    • herbatki.pl - 1 PLN
      10
    • hurtowniapiwa.pl - 1 PLN
      8
    • jubiler24.pl - 1 PLN
      14
    • kawunia.pl - 1 PLN
      1
    • leczysz.pl - 1 PLN
      1
    • lekarze.biz - 1 PLN
      10
    • maszynyogrodnicze.pl - 1 PLN
      7
    • miami.pl - 1 PLN
      17
    • och.pl - 1 PLN
      43
    • payonline.pl - 1 PLN
      13
    • portugalia.biz - 1 PLN
      3
    • pozyczasz.pl + IDN - 1 PLN
      4
    • prawo.biz - 1 PLN
      18
    • prawosławie.pl (IDN) - 1 PLN
      3
    • prestiż.pl (IDN) - 1 PLN
      7
    • rodzisz.pl - 1 PLN
      4
    • sabrina.pl - 1 PLN
      12
    • swiatlowody.pl + IDN - 1 PLN
      19
    • szycie.pl - 1 PLN
      14
    • ubezpieczasz.pl - 1 PLN
      3
    • ubiory.pl - 1 PLN
      15
    • muzulmanizm.pl + IDN - 100 PLN
      1
    • wlochy24.pl + IDN - 1.000 PLN
      8
    • streetball.pl - 1.000 PLN
      11
    • cyc.pl - 1.500 PLN
      24
    • palestyna.pl - 4.000 PLN
      5
    • znajomi.com - 4.300 PLN
      7
    • kredytyratalne.pl - 4.500 PLN
      8
    • krakowianka.pl - 5.000 PLN
      3
    • tanieubezpieczenia.pl - 5.000 PLN
      17
    • notatki.pl - 6.000 PLN
      29
    • dotacja.pl - 9.000 PLN
      32
    • tenis.com.pl - 9.000 PLN
      10
    • lala.pl - 10.000 PLN
      24
    • toskania.pl - 10.000 PLN
      11
    • trance.pl - 12.000 PLN
      14
    • wyprzedaż.pl (IDN) - 35.000 PLN
      7


Recommended Posts

Wydaje mi się jednak, że nie bierzesz pod uwagę 1 dość istotnej właściwości mleka jako produktu (...) domenę dobremleko.pl uważam za jedną z lepszych alternatyw.

Ja po prostu mam prawo nie znać się na tym ale na szczęście Daniel dobiera domeny na aukcję i jak widać wychwycił to od razu bezbłędnie :)

Dobrze jest posiedzieć przy Danielu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze jest posiedzieć przy Danielu :)

A Daniel to kto?, przepraszam. Domeniarz jakiś :)

 

Czasem warto mieć odmienne a przede wszystkim swoje zdanie.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że przybyło głosów (jest już 82) - dziękuję za wzięcie udziału w sondzie! :) Powoli wyłania się też kilka domen, które najprawdopodobniej wezmą udział w aukcji na żywo. Ale poczekajmy jeszcze do końca dnia - parę osób na pewno jeszcze zagłosuje.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze jest posiedzieć przy Danielu :)

Jeszcze lepiej posiedzieć przy Żubrze :)

 

Sorry za OT

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajne domeny wymyśliłeś - znając życie paru chętnych na nie na tym forum się znajdzie! :)

 

Wydaje mi się jednak, że nie bierzesz pod uwagę 1 dość istotnej właściwości mleka jako produktu - ciężko wyróżnić 1 markę na tle konkurencji, z uwagi na dość prosty skład oraz brak wyraźnych cech odróżniających mleko A od mleka B. To nie samochód, który może być szybki, oszczędny, nowoczesny, luksusowy, hybrydowy, czy nie wiadomo jaki jeszcze.

To jest MLEKO - może być dobre, zdrowe (przyznać się kto ma zdrowemleko.pl :D ), świeże (swiezemleko.pl zajęte; IDN jeszcze wolny) i co najwyżej jeszcze ZIMNE. Nawet polskiemleko.pl jest od niedawna w nie byle jakich rękach... :)

 

Zanim zasypiesz mnie pozostałymi epitetami ze słownika, zastanów się nad możliwością ich komercyjnego zastosowania w celu utrwalenia w umyśle Konsumenta prostego związku "MLEKO XXX = np. DOBRE MLEKO". Bo właśnie to na celu mają te wszystkie reklamy i łaciate opakowania: wyróżnić z tłumu i utrwalić pozytywne skojarzenia. Ile czasu poświęcasz w sklepie na wybór mleka? Obstawiam że są to raczej pojedyncze sekundy, niż minuty spędzone na zapoznawaniu się z etykietami poszczególnych producentów. Więc albo już jesteś wiernym konsumentem jakiejś konkretnej marki, albo podejmujesz tą decyzję w dużej mierze podświadomie.

 

Poza tym zajętych domen 2-członowych, zaczynających się od dobra/dobre/dobry jest mnóstwo. Poniżej kilka wyszukanych na szybko przykładów:

 

SPOŻYWKA:

dobrewina.pl (OPCJA)

dobrewino.pl (OPCJA)

dobrepiwo.pl

dobremieso.pl

dobrewedliny.pl

dobreprzyprawy.pl

dobrelody.pl

dobrysok.pl

dobresoki.pl

 

POZOSTAŁE:

dobrapozyczka.pl - SKOK

dobrapozyczka.com.pl

dobreprogramy.pl

dobrewnetrze.pl

dobreksiazki.pl

dobresklepyrowerowe.pl

dobreuczynki.pl

dobredomy.pl

dobrewiadomosci.pl

dobre-przedszkole.pl

dobreinwestowanie.pl

dobremiejsce.pl

dobremiejsce.com.pl

dobreprojekty.com

dobreprojekty.pl

dobrehaslo.pl

 

Biorąc pod uwagę że mleko.pl jest pewnie za jakąś niebotyczną kwotę, domenę dobremleko.pl uważam za jedną z lepszych alternatyw.

 

argumentacja czegoś co argumentować trudno:) Wymieniłeś tyle domen dwuczłonowych z przedrostkiem dobre a zapomniałeś o dobredomeny.pl ;) Ale wracając do tego co napisałeś to w przeciwieństwie do wina, sokow, przypraw, piwa itd to mleko jako produkt nie charakteryzuje sie wielka gama smaków i odmian a stereotyp myślenia w większości społeczeństw jest taki ze jak mleko to dobre .

To tak jak mokra woda czy "spadać w dól", czyli taka oczywista oczywistość .To "dotyk" można podzielić jak wiadomo na dobry i zły ale mleko ? Mleko tylko na zsiadłe i od krowy

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Wymieniłeś tyle domen dwuczłonowych z przedrostkiem dobre a zapomniałeś o dobredomeny.pl :)...

Faktycznie dobredomeny.pl czy dobradomena.pl to też adekwatne przykłady, ale pod latarnią jest zawsze najciemniej. :)

 

...mleko jako produkt nie charakteryzuje sie wielka gama smaków i odmian a stereotyp myślenia w większości społeczeństw jest taki ze jak mleko to dobre...

Zgadzam się z Tobą w 100%.

 

...To tak jak mokra woda czy "spadać w dól", czyli taka oczywista oczywistość .To "dotyk" można podzielić jak wiadomo na dobry i zły ale mleko ? Mleko tylko na zsiadłe i od krowy

Tu już niestety poziom zgodności nieco spada :D

"Dobre Mleko" to z pewnością nie "Masło Maślane"... jak już pisałem wcześniej, dla polskiego konsumenta istotne/przekonywujące/zachęcające przy wyborze mleka w sklepie mogą być takie epitety jak: zdrowe/eko/świeże/smaczne przy czym "dobre" może w domyśle połączyć w sobie te wszystkie pozytywne cechy mleka, które każdy z nas najchętniej trzymałby w swojej lodówce. "Dobre" ma po prostu najszerszy zasięg i najlepszą skuteczność, gdyż pozostawia spory margines na indywidualny odbiór i interpretację przez każdego Konsumenta.

 

Widzę jednak że domena i tak nie ma już większych szans na udział w aukcji, biorąc pod uwagę liczbę oddanych na nią głosów.

Może skupmy się na tych, które będzie można wylicytować w Sopocie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i tak ma malo głosów i raczej nie wejdzie na aukcje wiec po co sie spierać, a nawet gdyby to startuje od 1pln a nie 10k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przeczytałem wszystkich wypowiedzi dotyczących jakości domen zgłaszanych na aukcję MD i prezentowanych w wątkach forum

http://www.di.pl/index.php?showtopic=52337&st=80 oraz w niniejszej sondzie, tak więc nie będę odnosił się do każdej opinii z osobna. Niemniej jednak chciałbym zwrócić uwagę na poniższe:

 

Kilofek, http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=339629

Lewho85, http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=339958

Networker, http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=339935

 

Moje odczucia dotyczące jakości domen są następujące:

- proponowanie i poddawanie pod jakąkolwiek dyskusję domen typu domenalia.pl, kawunia.pl czy czasowników typu leczysz.pl to kpina z inwestycji w domeny internetowe i konferencji MeetDomainers, która jak sądzę ma uchodzić za prestiżowe wydarzenie w branży domen

- podtrzymuję swoją opinię z poprzednich lat, że celem aukcji premium nie powinno być dostarczenie na aukcję jak najwięcej domen z ceną wywoławczą 1 PLN - to nie promocja w Home*pl. Wartością, która gwarantuje sprzedaż, pozytywną atmosferę na aukcji oraz jednocześnie dostarcza komunikatu dla mediów, że "coś musi być na rzeczy w kontekście inwestycji premium", byłaby wartość 1,000 PLN. Jeśli ktoś miałby obawy, czy przypadkiem 1k to zbyt wysoka cena wywoławcza dla danej domeny, taka domena w ogóle nie powinna być poddawana pod uwagę w kontekście wydarzenia pokroju MD

- /tym komentarzem nie zjednuję sobie zwolenników na tym forum, ale nie brak mi "cywilnej odwagi" by napisać/ - z całym szacunkiem dla osób głosujących w sondzie, ale jeśli domenami cieszącymi się istotnym zainteresowaniem spośród zaproponowanych cieszą się takie nazwy jak cyc.pl, grzesiek.pl czy och.pl, to sonda ta nie powinna mieć większej wartości dla organizatorów decydujących o ostatecznym wyborze domen do aukcji. Dlaczego? Wypowiadałem się wielokrotnie - aby domena naprawdę była dobra, nie wystarczy, że dobrze brzmi. Czy grzesiek.pl to biznes? Owszem - dla jednego odbiorcy - dla producenta wafelków. Lepiej zawrzeć porozumienie z owym producentem, zamiast sugerować szerszej społeczności, że domena dedykowana (chyba) dla facetów o imieniu Grzegorz jest dobrym adresem. A cyc.pl? Mimo, że jest to rzecznownik, 3-literowy, to nie oznacza, że powinien być klasyfikowany jako premium. Wątpię, aby jakaś firma zdecydowała się użyć takiego adresu komercyjnie, chyba, że w kategorii planowanego "kontrolowanego szoku marketingowego". Taka domena na aukcji to czyste aktywo spekulacyjne, które oczywiście może zmieniać właściciela, ale ostatecznie ten końcowy prawdopodobnie zakończy na minusie.

 

Mając na względzie realia organizacji aukcji domen m.in. zorganizowanie wydarzenia ciekawego, zapewnienie jak najwyższego wskaźnika sprzedaży (co wiąże się z atrakcyjnymi czyt. niskimi cenami wywoławczymi) itd. kto w mojej ocenie zgłasza domeny do aukcję live:

- abonenci, którzy mają tyle domen "prawdziwych premium", że sprzedaż jednej za np. 50% wartości możliwej do uzyskania od klienta końcowego, nie stanowi żadnego problemu i jest naturalnym obrotem finansowym

- abonenci, którzy nie są pewni wartości swojej domeny średniej jakości, nie potrafią nawiązać porozumienia z odbiorcą końcowym i na dobrą sprawę będą zawodowoleni ze niemal każdej sprzedaży (w domyśle, ponieważ poza aukcją trudno o sprzedaż)

- abonenci, którzy nabyli domeny chyba w przekonaniu o istnieniu jakiegoś trendu i spodziewają się teraz kokosów (mam tu na myśli jednowyrazowe nazwy domen, które może w mniemaniu ich właścicieli są 'premium' w porównaniu z niejedną domeną 2-wyrazową - faktycznie jest odwrotnie).

 

Sporo krytyki? - Nikt nie powiedział, że organizacji aukcji live jest łatwym zadaniem :) Nikt też nie powiedział, że sprzedaż na aukcjach live jest najlepszym sposobem na atrakcyjne sprzedaże lub zakupy (choć o te chyba łatwiej, bazując na zeszłorocznej polskiej konferencji MD ;) W mojej ocenie istnieją lepsze kanały transakcyjne.

Ale imprezy typu MD mają inną wartość, dla której warto brać w nich udział. Jaką? - zostawię to dla siebie.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich zwolenników i przeciwników moich opinii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
takie nazwy jak cyc.pl, grzesiek.pl czy och.pl, .... Czy grzesiek.pl to biznes? .... A cyc.pl?

 

a to ja poproszę jeszcze o argumenty przeciw och.pl

 

bo co do grzesiek i cyc się zgadzam, ale skoro wymieniłeś 3 domeny, to brakuje jeszcze argumentów przeciw och.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie przeczytałem wszystkich wypowiedzi dotyczących jakości domen zgłaszanych na aukcję MD i prezentowanych w wątkach forum

http://www.di.pl/index.php?showtopic=52337&st=80 oraz w niniejszej sondzie, tak więc nie będę odnosił się do każdej opinii z osobna. Niemniej jednak chciałbym zwrócić uwagę na poniższe:

 

Kilofek, http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=339629

Lewho85, http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=339958

Networker, http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=339935

 

Moje odczucia dotyczące jakości domen są następujące:

- proponowanie i poddawanie pod jakąkolwiek dyskusję domen typu domenalia.pl, kawunia.pl czy czasowników typu leczysz.pl to kpina z inwestycji w domeny internetowe i konferencji MeetDomainers, która jak sądzę ma uchodzić za prestiżowe wydarzenie w branży domen

- podtrzymuję swoją opinię z poprzednich lat, że celem aukcji premium nie powinno być dostarczenie na aukcję jak najwięcej domen z ceną wywoławczą 1 PLN - to nie promocja w Home*pl. Wartością, która gwarantuje sprzedaż, pozytywną atmosferę na aukcji oraz jednocześnie dostarcza komunikatu dla mediów, że "coś musi być na rzeczy w kontekście inwestycji premium", byłaby wartość 1,000 PLN. Jeśli ktoś miałby obawy, czy przypadkiem 1k to zbyt wysoka cena wywoławcza dla danej domeny, taka domena w ogóle nie powinna być poddawana pod uwagę w kontekście wydarzenia pokroju MD

- /tym komentarzem nie zjednuję sobie zwolenników na tym forum, ale nie brak mi "cywilnej odwagi" by napisać/ - z całym szacunkiem dla osób głosujących w sondzie, ale jeśli domenami cieszącymi się istotnym zainteresowaniem spośród zaproponowanych cieszą się takie nazwy jak cyc.pl, grzesiek.pl czy och.pl, to sonda ta nie powinna mieć większej wartości dla organizatorów decydujących o ostatecznym wyborze domen do aukcji. Dlaczego? Wypowiadałem się wielokrotnie - aby domena naprawdę była dobra, nie wystarczy, że dobrze brzmi. Czy grzesiek.pl to biznes? Owszem - dla jednego odbiorcy - dla producenta wafelków. Lepiej zawrzeć porozumienie z owym producentem, zamiast sugerować szerszej społeczności, że domena dedykowana (chyba) dla facetów o imieniu Grzegorz jest dobrym adresem. A cyc.pl? Mimo, że jest to rzecznownik, 3-literowy, to nie oznacza, że powinien być klasyfikowany jako premium. Wątpię, aby jakaś firma zdecydowała się użyć takiego adresu komercyjnie, chyba, że w kategorii planowanego "kontrolowanego szoku marketingowego". Taka domena na aukcji to czyste aktywo spekulacyjne, które oczywiście może zmieniać właściciela, ale ostatecznie ten końcowy prawdopodobnie zakończy na minusie.

 

Mając na względzie realia organizacji aukcji domen m.in. zorganizowanie wydarzenia ciekawego, zapewnienie jak najwyższego wskaźnika sprzedaży (co wiąże się z atrakcyjnymi czyt. niskimi cenami wywoławczymi) itd. kto w mojej ocenie zgłasza domeny do aukcję live:

- abonenci, którzy mają tyle domen "prawdziwych premium", że sprzedaż jednej za np. 50% wartości możliwej do uzyskania od klienta końcowego, nie stanowi żadnego problemu i jest naturalnym obrotem finansowym

- abonenci, którzy nie są pewni wartości swojej domeny średniej jakości, nie potrafią nawiązać porozumienia z odbiorcą końcowym i na dobrą sprawę będą zawodowoleni ze niemal każdej sprzedaży (w domyśle, ponieważ poza aukcją trudno o sprzedaż)

- abonenci, którzy nabyli domeny chyba w przekonaniu o istnieniu jakiegoś trendu i spodziewają się teraz kokosów (mam tu na myśli jednowyrazowe nazwy domen, które może w mniemaniu ich właścicieli są 'premium' w porównaniu z niejedną domeną 2-wyrazową - faktycznie jest odwrotnie).

 

Sporo krytyki? - Nikt nie powiedział, że organizacji aukcji live jest łatwym zadaniem ;) Nikt też nie powiedział, że sprzedaż na aukcjach live jest najlepszym sposobem na atrakcyjne sprzedaże lub zakupy (choć o te chyba łatwiej, bazując na zeszłorocznej polskiej konferencji MD ;) W mojej ocenie istnieją lepsze kanały transakcyjne.

Ale imprezy typu MD mają inną wartość, dla której warto brać w nich udział. Jaką? - zostawię to dla siebie.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich zwolenników i przeciwników moich opinii.

Trudno się nie zgodzić, ale nie oszukujmy się że ankietowani będą głosować na najlepsze ich zdaniem domeny do kupienia. Większość głosuje tak, aby domeny którymi są zainteresowani nie znalazły się na aukcji i nie cieszyły się dużym poparciem bo jaki w tym interes, żeby zwrócić uwagę konkurencji? :) Jeżeli ktoś jest poważnie zainteresowany to najczęściej próbuje kupić poza aukcją. Po co bić się z innymi, jak można kupić po cichu, za ułamek ceny jaką domena może osiągnąć na aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale imprezy typu MD mają inną wartość, dla której warto brać w nich udział. Jaką? - zostawię to dla siebie.

Byłem przekonany, że tyko ja doceniłem wartość rozmów zakulisowych podczas poprzednich MD ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
a to ja poproszę jeszcze o argumenty przeciw och.pl

 

bo co do grzesiek i cyc się zgadzam, ale skoro wymieniłeś 3 domeny, to brakuje jeszcze argumentów przeciw och.pl ;)

 

Widzę, że trafiłem na Twoją domenę :) Twoje zarówno domeny jak i opinie prezentuję zazwyczaj topowy poziom w mojej ocenie.

Odpowiadając precyzyjnie na Twoje pytanie - zdaje się, że ktoś z polskich aktorów stworzył pod koniec roku 2009 "Och Teatr" w Warszawie. Zatem argumentacja analogiczna jak dla grzesiek.pl. Jeśli odbiorcą nie będzie ów teatr, to och.pl, ach.pl czy jeszcze coś innego traci dla mnie ten pierwiastek oryginalności i szczególnej przydatności.

Natomiast nie zaprzeczam też, że och.pl to jeszcze dość dobra domena, w porównaniu z "grzeskiem" i "cyc'em". Ale zgodzisz się sam zapewne, że to jednak inna liga niż nawozy.pl, które reprezentują jakość adekwatną do honoru aukcji live.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oczywiscie, że inna liga niż nawozy, stąd i bardziej byłem skłonny do niskiej startowej (just for fun), a i Daniel nie przyjał jej na aukcje bez "konsultacji" i nie wiadomo czy wogóle przyjmie

 

natomiast w przeciwieństwie do grześka czy cyca - och.pl ma moim skromnym zdaniem wieksze mozliwości i zastosowanie. podobnie o wiele bardziej widziałbym sens zainwestowania w domenę streetball.pl ( nie moja) niż cyc.pl ( też nie moja ), a ankieta mówi coś zgoła odmiennego. ot życie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje odczucia dotyczące jakości domen są następujące:

- proponowanie i poddawanie pod jakąkolwiek dyskusję domen typu domenalia.pl, kawunia.pl czy czasowników typu leczysz.pl to kpina z inwestycji w domeny internetowe i konferencji MeetDomainers, która jak sądzę ma uchodzić za prestiżowe wydarzenie w branży domen

- podtrzymuję swoją opinię z poprzednich lat, że celem aukcji premium nie powinno być dostarczenie na aukcję jak najwięcej domen z ceną wywoławczą 1 PLN - to nie promocja w Home*pl. Wartością, która gwarantuje sprzedaż, pozytywną atmosferę na aukcji oraz jednocześnie dostarcza komunikatu dla mediów, że "coś musi być na rzeczy w kontekście inwestycji premium", byłaby wartość 1,000 PLN. Jeśli ktoś miałby obawy, czy przypadkiem 1k to zbyt wysoka cena wywoławcza dla danej domeny, taka domena w ogóle nie powinna być poddawana pod uwagę w kontekście wydarzenia pokroju MD

 

Nic dodać, nic ująć. Swoją drogą chciałbym zobaczyć minę jakiegoś zagranicznego inwestora w momencie tłumaczenia owemu co to jest kawunia albo leczysz:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

no cóż...powiem tak...co do rynku pierwotnego domen, Daniel wielokrotnie wypowiadał się negatywnie na swoim forum na temat promocji za 0 zł dla rejestracji domen- że psuje rynek, że sztucznie nadmuchuje bańkę, no i że nie pomaga rynkowi wtórnemu.

 

Dziwi mnie więc osobiście promowanie na siłe idei domen za 1 zł na rynku wtórnym...czym to się róźni od takich promocji? pytanie czy to są aukcje domen premium?? punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, więc Adam i Daniel mają swoje racje.... ja jednak uważam że jakość domen na MD powinna być na tym samym poziomie co sama konfernecja, a to co dobre kosztuje...domena tez...

 

Daniel przykłada dużą wagę do jakości wydarzenia ; lokalizacja, atrakjce, program itp. Wstęp kosztuje niemało - więc jeśli ktoś zapłaci te 1000 zł za konferencje to pewnie będzie go stać wydac drugie tyle na dobrą domenę.

 

Tak sobie więc głośno myślę... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic dodać, nic ująć. Swoją drogą chciałbym zobaczyć minę jakiegoś zagranicznego inwestora w momencie tłumaczenia owemu co to jest kawunia albo leczysz;)

 

Nie musiałbyś mu dużo tłumaczyć, wystarczyłoby, żebyś wytłumaczył mu znaczenie słowa ninja w kontekście domen. ;)

 

Też tak sobie głośno myślę, bo abstrahując od "kawunii" i "leczyszów" kilka innych domen jest naprawdę dobrych. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwi mnie więc osobiście promowanie na siłe idei domen za 1 zł na rynku wtórnym...czym to się róźni od takich promocji? pytanie czy to są aukcje domen premium?? punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, więc Adam i Daniel mają swoje racje.... ja jednak uważam że jakość domen na MD powinna być na tym samym poziomie co sama konfernecja, a to co dobre kosztuje...domena tez...

Gdyby jeszcze cena wywoławcza od 1 PLN miał coś wspólnego z wartością domeny albo jej finalną ceną sprzedaży ;) No proszę Cię Marcin - naprawdę nie widzisz różnicy między wystawianiem aukcji domen na rynku wtórnym od 1 PLN a sprzedawaniem domen po 0 czy 1 PLN na rynku pierwotnym?

 

To tylko taka dygresja, nie chcę z nikim wchodzić w polemikę - nie mam szans, bo nie mam na to teraz czasu ;) Ale pomyślałem, że tylko do tej uwagi na szybko się odniosę. Zresztą po co miałbym zdradzać tajniki organizacji aukcji domen na żywo? I tak już za dużo powiedziałem... :)

 

I na koniec dla dociekliwych - wystarczy popatrzeć na historyczne wyniki aukcji MeetDomainers:

 

http://meetdomainers.eu/2009/aukcja/

http://meetdomainers.pl/aukcja

 

Podam tylko najbardziej jaskrawe przykłady z Krakowa - domena fotografie.pl od 1 PLN, sprzedana za 26.000 PLN, czy wagary.pl od 1 PLN - cena sprzedaży 11.000 PLN. W Warszawie graficy.pl też była wystawiona od 1 PLN, sprzedana za 7,800 PLN.

 

Co roku jest aukcja i co roku są kontrowersje. I dobrze, inaczej byłoby nudno ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maszynyrolnicze.pl kojarzę z jakiegoś artykułu o domainerach w Pulsie Biznesu. Jeśli dobrze pamiętam, właściciel stwierdził, że to jego najcenniejsza domena. Ciekawe, jaką osiągnie cenę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podam tylko najbardziej jaskrawe przykłady z Krakowa - domena fotografie.pl od 1 PLN, sprzedana za 26.000 PLN, czy wagary.pl od 1 PLN - cena sprzedaży 11.000 PLN. W Warszawie graficy.pl też była wystawiona od 1 PLN, sprzedana za 7,800 PLN.

 

śliczne zestawienie, ale pamiętajmy też o przegranych z poprzednich aukcjach, czyli świetnych domenach które poszły za bezcen :) Daniel, wogóle nie ma sensu porównywać rynku pierwotnego i wtórnego, bo to dwa inne światy. Aukcje domen bliższe są grom hazardowym - ktoś wygrywa, ktoś przegrywa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
śliczne zestawienie, ale pamiętajmy też o przegranych z poprzednich aukcjach, czyli świetnych domenach które poszły za bezcen :) Daniel, wogóle nie ma sensu porównywać rynku pierwotnego i wtórnego, bo to dwa inne światy. Aukcje domen bliższe są grom hazardowym - ktoś wygrywa, ktoś przegrywa ;)

Sam zacząłeś ;)

 

W aukcji biorą udział dorośli ludzie, którzy akceptują ryzyko, które licytacja za sobą niesie - zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Jest ryzyko, jest zabawa - i mniejszy lub większy zarobek, a czasami strata.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam zacząłeś :)

 

W aukcji biorą udział dorośli ludzie, którzy akceptują ryzyko, które licytacja za sobą niesie - zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Jest ryzyko, jest zabawa - i mniejszy lub większy zarobek, a czasami strata.

 

DD

 

Toż to prawie definicje hazardu podałeś ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Toż to prawie definicje hazardu podałeś :)

Trochę tak ;)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tyle że w hazardzie zawsze przegrywasz, a domaining choć uzależnia, to w słowniku jego definicja powinna się pojawić obok słowa "wygrana lub zwycięstwo" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×