Jump to content
Sign in to follow this  
Tobi

Zmiana hostingu

Recommended Posts

Poszukuję następcy dla obecnie używanego kei.pl

KEI.pl jest świetny i niezawodny ale 366 zł rocznie, podczas gdy nie wykorzystuję nawet 10% potencjału - to mi się nie opłaca. Poszukuję hostingu dla wielu ministron, a zatem pojemność i ilość transferu nie jest dla mnie zbyt istotna, ważniejsze są:

- nielimitowana ilość podpiętych domen

- nielimitowana ilość kont pocztowych / aliasów

- minimum 20 baz MySQL (a najlepiej nielimitowana)

Całość nie obciąża zbytnio serwera ani nie generuje wielkiego transferu. Miło byłoby również, gdyby było ciut więcej adresów IP do wykorzystania, ale to nie jest konieczne. Konieczny jest natomiast wysoki uptime - przerwy w działaniu po 2-3 dni są niedopuszczalne!

Może możecie coś polecić? :rolleyes:

Edited by Tobi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zmieniłem niedawno hosting kei.pl na linuxpl.com i jak na razie jestem zadowolony. Właśnie wczoraj dzwonili do mnie z kei z pytaniem o powód rezygnacji.

Jeśli dobrze się orientuję to linuxpl.com ma w swojej ofercie pakiet dodatkowych adresów IP, ale sam z tej opcji nie korzystam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I z tego co pamietam, to po roku byla spora znizka :ph34r: Nie wiem, jak tera, ale mysle, ze sie to nie zmienilo...

Są elastyczni. Jak zamawiasz na 2 lata z góry to też jest zniżka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcę zmniejszyć koszty (obecne 366 zł rocznie), bo mój biznes poszedł na razie bardziej w kierunku domen i SEO i ledwo wykorzystuję ułamek hostingu (głównie pod ministrony, zaplecze SEO).

Ile chciałbym płacić? Jak najmniej rzecz jasna, myślę, że dobrze byłoby zmniejszyć dotychczasowe koszty co najmniej o połowę, ważne żeby ta oszczędność nie odbyła się kosztem jakości. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

używam od 2 lat linuxpl.com , żadnych awarii, bez problemowy kontakt z doradcami/obsługą.

opłacam konto za 122zl/rok siedzi na nim około 12 domen + na każdej jakiś serwis, niektóre dosyć duże i wykorzystuje 40% zasobów hostingu :blink:

Tobie spokojnie starczy konto za niecałe 50zł/rok:

- 2000 MB pojemności

- 20 GB transferu / miesiąc

- 7-dniowy okres testowy

- MySQL 4.1/5.1, PHP 4/5.2,

CGI

- Tanie rozmowy tel. (VoIP)

- Panel administracyjny,SSH

- Installatron, SiteBuilder

- Domena .info gratis!

 

ilość domen, subdomen, maili itp itd masz bez ograniczeń, a gdy braknie ci miejsca lub transferu możesz tanio go dokupić (chodź zapewniam że takiej sytuacji nie będzie :blink:)

Edited by CombatCode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój błąd...

 

Post do usunięcia - przepraszam, sam nie potrafię usunąć.

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy wyborze hostingu powininieneś również zwrócić uwagę, czy w razie konieczności dostaniesz zaświadczenie bezpieczeństwa oraz wszelkie inne dokumenty potrzebne do rejestracji baz w Giodo. Ja ostatnio musiałem przenosić stronę z tego właśnie powodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisałem do linuxpl.com w sprawie promocji, o której piszą na swojej głównej stronie (przeniesienie serwera).

Jeśli przeniesie się choć jedną stronę z innego serwera do nich, to płacąc za 12 miesięcy otrzymujemy hosting na 15 miesięcy. Mnie również niedługo czeka konieczność wniesienie opłaty w kei i chyba zdecyduję się na przenosiny do linuxpl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×