Jump to content
Sign in to follow this  
bugielush86

Błąd domen .eu

Recommended Posts

mam taki problem z dropped.pl

zakupiłem domenę, dokładnie : universitas.eu dla firmy mojego kolegi

prawidłowo opłaciłem koszt abonamentu za rok + wytransferowałem koledze domenę na jego konto w dropped.pl

koszt transferu 20 zł został opłacony.

 

domena widnieje w jego ( kolegi ) panelu zarządzania w dropped

po wpisaniu adresu w przeglądarce wyświetlana jest reklama home.pl

mimo że nikt nie wykupywał tam hostingu ani nie robił przekierowania

 

cytuję :

 

Obsługę techniczną domeny universitas.eu zapewnia home.pl - największy w Polsce

rejestrator domen i dostawca profesjonalnych rozwiązań hostingowych.

a domena wisi sobie w dropped.pl

 

po telefonie do home.pl okazało się ze domenę ktoś KUPIŁ JUŻ WCZEŚNIEJ (!)

dodatkowo po wpisaniu we WHOISie:

Informacje WHOIS dla domeny universitas.eu są następujące:

 

Status domeny: Błędna nazwa domeny

Status opcji: Domena nie istnieje

Rejestrator: Błąd połączenia z NASK

 

proszę o pomoc

Edited by bugielush86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ten whois sprawdzasz, NASK-owy jest tylko do domen .pl. :blink:

 

Do .eu jest http://www.whois.eu

 

Domena universitas.eu jest zajęta - zarejestrowana 5 sierpnia w home.pl i raczej z tym nic nie zrobisz - poza domenami .pl nie istnieją rezerwacje tylko realne "kto pierwszy ten lepszy" i takie sytuacje się czasem zdarzają, że dwie osoby próbują w tym samym czasie rejestrować tę samą domenę, możesz tylko napisać do dropped.pl o zwrot poniesionych kosztów na skutek nieudanej rejestracji i / lub błędu.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

whois.eu nie działa bez www. (zauważyłem i już poprawiłem, ale dla mnie to i tak dziwne). :blink:

 

Przyznam, że nie zauważyłem tego "www." tylko dlatego, że wpisuję zawsze w Google "whois pl", "whois eu" i "whois sc" tak się już przyzwyczaiłem, nie mogę tego wykorzenić. :blink:

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ten whois sprawdzasz, NASK-owy jest tylko do domen .pl. :blink:

 

Do .eu jest http://www.whois.eu

 

Domena universitas.eu jest zajęta - zarejestrowana 5 sierpnia w home.pl i raczej z tym nic nie zrobisz - poza domenami .pl nie istnieją rezerwacje tylko realne "kto pierwszy ten lepszy" i takie sytuacje się czasem zdarzają, że dwie osoby próbują w tym samym czasie rejestrować tę samą domenę, możesz tylko napisać do dropped.pl o zwrot poniesionych kosztów na skutek nieudanej rejestracji i / lub błędu.

 

dzięki serdeczne za pomoc,

problem mam taki że domenę od razu kupiłem

w nazwa.pl była wolna

w dropped.pl też byłą wolna-zdecydowałem się na dropped.pl

 

czyli możliwe jest że ciągle figurowała jako wolna mimo że miała już właściciela ?

czy takie sytuacje zdarzają się z domenami .pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

w przypadku .pl masz możliwość rezerwacji, w .eu natomiast liczy się kto pierwszy zapłaci i jak szybki w owej rejestracji będzie rejestrator.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w przypadku .pl masz możliwość rezerwacji, w .eu natomiast liczy się kto pierwszy zapłaci i jak szybki w owej rejestracji będzie rejestrator.

 

 

tak tak rozumiem

ale problem w tym że była wolna

 

wolna wiec oplacilem

a tu patrze kto inny jest wlascicielem mimo ze u mni w panelu dropped.pl jest !

Share this post


Link to post
Share on other sites
wolna wiec oplacilem

Istotne jest to w jaki sposób ją opłaciłeś ?

Miałeś na swoim koncie przedpłatę ( pre-paid ), zapłaciłeś kartą czy wysłałeś przelew, który dotarł po 2-3 dniach ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Istotne jest to w jaki sposób ją opłaciłeś ?

Miałeś na swoim koncie przedpłatę ( pre-paid ), zapłaciłeś kartą czy wysłałeś przelew, który dotarł po 2-3 dniach ?

 

miałem pieniążki na koncie dropped.pl, domenę opłaciłem od razu

za chwilę była już w moim panelu zarządzania

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz pewnie nie masz szans wejścia w posiadanie tej domeny, ale ciekawe, gdzie leżał błąd. Powinieneś mieć w zakładce Zarządzaj domenami -> Historia operacji w dropped.pl dokładną datę zakupu domeny z minutami i sekundami. Domena universitas.eu była zarejestrowana w home.pl:

 

2010-08-05 07:36:00

 

I od tego, czy kupiłeś domenę wcześniej czy później od tej daty (nawet w minutach czy sekundach) może być zależne, co naprawdę się stało. :blink:

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ważne czyj to błąd ale dropped tego typu akcjami zniechęca do korzystania z ich usług maksymalnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ważne czyj to błąd ale dropped tego typu akcjami zniechęca do korzystania z ich usług maksymalnie.

 

to pierwszy i jak na razie jedyny błąd w mojej historii dropped.pl, mam nadzieję, że dla mnie ostatni

może mnie on jednak drogo kosztowac :blink:

 

ogólnie z poziomu pomocy dropped.pl jestem bardzo zadowolony bo mnóstwo razy mi pomogli i szybko,

niemniej w tej sprawie nie mam pojęcia kto zawinił

Edited by bugielush86

Share this post


Link to post
Share on other sites
whois.eu nie działa bez www. (zauważyłem i już poprawiłem, ale dla mnie to i tak dziwne). :blink:

 

Przyznam, że nie zauważyłem tego "www." tylko dlatego, że wpisuję zawsze w Google "whois pl", "whois eu" i "whois sc" tak się już przyzwyczaiłem, nie mogę tego wykorzenić. :blink:

 

To trzeba sobie bookmarki zrobić. ;) Zamiast wstukiwać kilka liter, dwa kliki i już jest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×