Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Błąd na klawiaturze, czyli sposób na reklamę

Recommended Posts

Błąd na klawiaturze, czyli sposób na reklamę:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4614999.html

 

"PRZEGLĄD PRASY: Sąd polubowny przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji informuje, że rośnie liczba sporów o domeny. Coraz więcej przedsiębiorców wykupuje popularne adresy internetowe z błędem (np. wwwgazeta.pl). Korzystają z tego, że internauci często mylnie wpisują adresy. Domeny z błędem przekierowują tak, że surfujący w sieci trafia na ich własną stronę. Mają w ten sposób darmową reklamę w sieci, pisze "Dziennik Łódzki".

- Co piąty internauta z pośpiechu błędnie wpisuje adres w przeglądarkę internetową. Nakłady poniesione na opłaty domen (rocznie od 1 do 10 zł za każdą) zwracają się z nawiązką. Kilkaset tysięcy osób w miesiącu jest z nich przekierowywanych na adres mojej firmy, mówi Wiktor Zajkiewicz, właściciel firmy sprzedającej opony z podłódzkiego Ksawerowa. Ma już 4 tys. adresów. Nie ukrywa, że sprzedał wiele kompletów opon dzięki domenom z błędem.

 

Zjawisko typosquatingu, czyli wykorzystywania popularnych domen do promocji szerzy się niczym epidemia. - Jeżeli ktoś chce zarejestrować domenę z brakującą kropką w nazwie, literą dodaną do danej nazwy, to nie możemy mu tego zabronić, mówi Maria Ziółkowska, kierownik działu prawnego Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej i wiceprzewodnicząca Sądu Polubownego przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji.

 

Równie często refleks internautów decyduje o tym, kto pierwszy zarejestruje domenę ze znaną nazwą, zanim to uczyni rozpoznawalna na rynku firma. Zjawisko to jest określane mianem cybersquatingu. Z takim problemem spotkała się ogólnopolska gazeta sportowa, której procesowała się w sądzie o nazwę domeny "przegladsportowy.pl", do której prawa miała firma z Dobrzynia Dużego. Sąd powództwo gazety oddalił."

 

Cytat z artykułu: "Nakłady poniesione na opłaty domen (rocznie od 1 do 10 zł za każdą) zwracają się z nawiązką."

Chciałbym, żeby tak było :P Autor tekstu nie był na tyle wnikliwy, żeby sprawdzić cenniki firm domenowych i NASKu i przyjął cenę z promocji. No ale to kolejny artykuł o domenach a w szczególności o typosquatingu i cybersquatingu - trochę powierzchownie opisane tematy, ale w sumie nie tak najgorzej. Grunt, że tematyka domen jest coraz bardziej powszechna w polskich mediach :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytat z artykułu: "Nakłady poniesione na opłaty domen (rocznie od 1 do 10 zł za każdą) zwracają się z nawiązką."

Chciałbym, żeby tak było :) Autor tekstu nie był na tyle wnikliwy, żeby sprawdzić cenniki firm domenowych i NASKu i przyjął cenę z promocji.

 

Też zwróciłem na to uwagę, przyjmijmy to jako dobrą wróżbę. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzieki!

 

Wg mnie kiepski artykuł :)

 

Wiesz - to nawet nie był artykuł tylko bardziej wzmianka :P No ale tak jak napisałem - im więcej wiadomości o domenach w prasie ogólnotematycznej tym lepiej :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiesz - to nawet nie był artykuł tylko bardziej wzmianka :) No ale tak jak napisałem - im więcej wiadomości o domenach w prasie ogólnotematycznej tym lepiej :P

 

DD

 

lepiej dla tych, ktorzy na parkingach chowaja perelki.gorzej dla tych, ktorzy wydaja krocie na opcje, albo rejestruja resztki z domenowego stolu :/

 

No coz, jak ktos sie urodzil pod pechowa gwiazda, to bedzie go ona parzyc w dupe nawet jak siedzi :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
"PRZEGLĄD PRASY:

 

Równie często refleks internautów decyduje o tym, kto pierwszy zarejestruje domenę ze znaną nazwą, zanim to uczyni rozpoznawalna na rynku firma. Zjawisko to jest określane mianem cybersquatingu. Z takim problemem spotkała się ogólnopolska gazeta sportowa, której procesowała się w sądzie o nazwę domeny "przegladsportowy.pl", do której prawa miała firma z Dobrzynia Dużego. Sąd powództwo gazety oddalił."

 

DD

 

brawo dla Dobrzynia Dużego :)

PS: dobrzyńduży.pl - wolne :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
lepiej dla tych, ktorzy na parkingach chowaja perelki.gorzej dla tych, ktorzy wydaja krocie na opcje, albo rejestruja resztki z domenowego stolu :/

 

Rozwój rynku jest dobry dla wszystkich zajmujących się domenami - niezależnie czy rejestrują opcje, IDNy, perełki czy też "średnie" domeny. Zawsze będę to powtarzał i tego będę się trzymał :) Rozwój rynku domen jest w naszym wspólnym interesie!

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozwój rynku jest dobry dla wszystkich zajmujących się domenami - niezależnie czy rejestrują opcje, IDNy, perełki czy też "średnie" domeny. Zawsze będę to powtarzał i tego będę się trzymał :) Rozwój rynku domen jest w naszym wspólnym interesie!

 

DD

 

z naciskiem na rejestratorow oczywiscie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozwój rynku jest dobry dla wszystkich zajmujących się domenami - niezależnie czy rejestrują opcje, IDNy, perełki czy też "średnie" domeny. Zawsze będę to powtarzał i tego będę się trzymał :) Rozwój rynku domen jest w naszym wspólnym interesie!

 

DD

mhm;)

zapraszam na PM lub info@rename.pl do POWAŻNEJ dyskusji na temat:

1. SWDI;) (Stowarzyszenie Właścicieli Domen Internetowych)

2. Giełdy;)

 

dla chętnych czipsy w ilosciach hurtowych :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe :-)

 

Przed chwila mialem prawie zawal serca.

Sprawdzam sobie /wi zabytki.pl

 

Wynik poszukiwań

 

Brak informacji o domenie zabytki.pl w bazie Registry NASK. dane aktualne z dnia: 2007.10.27

No to mysle zloty strzal mi sie trafil, a tu przy probie rejestracji w NASKU pojawil sie komunikat ...

 

Rejestracja niemożliwa - zgłoszono spór dotyczący nazwy domeny zabytki.pl.

 

Ide zapalic!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa zabytki.pl i zabytki.com.pl ciągnie się już od roku, jak nie dłużej. Moim zdaniem arbitraż w tej sprawie jest absurdalny i pozew powinien być z miejsca oddalony – dlaczego więc trwa to tak długo? No ale to chyba off-topic...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehe :-)

 

Przed chwila mialem prawie zawal serca.

Sprawdzam sobie /wi zabytki.pl

Domena zabytki.pl to nie jedyny taki przypadek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa zabytki.pl i zabytki.com.pl ciągnie się już od roku, jak nie dłużej. Moim zdaniem arbitraż w tej sprawie jest absurdalny i pozew powinien być z miejsca oddalony – dlaczego więc trwa to tak długo? No ale to chyba off-topic...

 

Dluzej ;-)

Myslalem, ze udalo mi sie wcisnac, wg zasady gdzie dwoch sie bije tam trzeci korzysta ;-)

 

Gazeta.pl cytuje wypowiedź Grzeszka: "Firma Internet Solutions z Wołomina, z którą miałem podpisaną umowę, nie przysłała faktur do zapłaty abonamentu i od dwóch miesięcy jest nieuchwytna. A w międzyczasie bez mojej wiedzy domenę zabytki.pl przejął ktoś inny i już wystawił na sprzedaż. Podobnie jak drugą z moich domen zabytki.com.pl".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dluzej ;-)

Myslalem, ze udalo mi sie wcisnac, wg zasady gdzie dwoch sie bije tam trzeci korzysta ;-)

Skorzystala osoba, ktora sprzedala bylemu wlascicielowi zabytki.pl domene zabytki.eu za calkiem pokazna sume.

 

Jesli chodzi o domeny zabytki.pl to wg mnie byly wlasciciel ma niewielkie szanse na odzyskanie domen, tymbardziej, ze "walczy" z baaaardzo mocnym graczem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
z naciskiem na rejestratorow oczywiscie ;-)

 

Nie, bez nacisku. Każdy skorzysta. Zresztą nikt nikomu nie broni zostać rejestratorem :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojawiła się właśnie oferta "sprzedaży" domen zabytki.pl i zabytki.com.pl. Sprawa jest skomplikowana, gdyż relacje na rynku domen są dość zawiłe. Wobec braku polskich regulacji prawnych dotyczących wprost tej sfery aktywności w internecie należy oceniać je na gruncie prawa kontraktów.

 

(czesc tekstu)

 

ciesze sie , ze poruszyles ten temat dogłębniej :)

daje nura do wanny, zaraz wracam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zresztą nikt nikomu nie broni zostać rejestratorem :)

weź nie pisz an forum takich rzeczy bo ktoś sobie jeszcze poyśli, że zostanie rejestratorem to jak pójście po bułki do sklepu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
weź nie pisz an forum takich rzeczy bo ktoś sobie jeszcze poyśli, że zostanie rejestratorem to jak pójście po bułki do sklepu :)

 

Nie całkiem o takie odczytanie mojego posta mi chodziło :P Oczywiście, że nie jest to aż takie proste. Chodziło mi bardziej o to, że Rejestratorzy tworzą ten rynek tak samo jak inwestorzy domenowi, firmy, które wykorzystują domeny na własny użytek, osoby prywatne kupujące domeny do celów hobbystycznych itd.

 

Natomiast nie ma szczególnie dużych barier, żeby zostać Rejestratorem (ani finansowych ani innych) - oczywiście konkurencja jest bardzo duża i na pewno każda nowa firma nie ma łatwo, no ale tutaj dochodzimy do meritum całej kwestii - tak naprawdę Rejestratorzy w Polsce nie mają lekkiego życia i moim zdaniem wszyscy razem wykonują całkiem niezłą pracę na rzecz rozwoju rynku domen w Polsce. Rejestratorzy wydają dużo na promocje, dotowanie rejestracji domen, przygotowywanie ciekawych ofert - i chwała im za to.

 

Ja każdego nowego gracza na tym rynku powitam z otwartymi ramionami :P Bo wiem, że każda taka nowa firma działa też na rzeczy rozwoju rynku domen, co znów jest dobre dla wszystkich działających w tej branży.

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl/dnt - testuj domeny .pl przez 14 dni - tylko 1.60 PLN

http://domenytanio.pl - domeny .pl IDN tylko 9.00 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
ani finansowych ani innych

no sory ale 10k zł "zamrożonej" gotówki to mała bariera? to jednak jest dosyć spora bariera, bo nie dosyć że 10k nie jest tak łatwo uzbierać to potem nic z tą forsą zrobić nie możesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10k to nieduzo... wystarczy, ze zdobedziesz jednego dobrego klienta i zarobisz tyle w przeciagu kilku miesiecy. Albo zlapiesz jedna dobra domene...

 

EDIT:

Poza tym uwierz mi, ze w porownaniu z innymi wydatkami registrarow, te 10k to kropla w morzu. Jedna z czolowych firm na sama reklame wydaje miesiecznie okolo 40-50 tys zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wiem że w porównaniu z całym budżetem registrara to jest nic, ale z pkt widzenia kogoś kto niedawno zaczał zajmować sie domenami to kupa kasy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×