Jump to content
Sign in to follow this  
kamilovsky

Hosting: Hekko vs. AZ

Recommended Posts

Witam,

 

Zastanawiam się nad Hekko: MaxPack - 341,60 PLN i AZ Personal - 109,19 PLN (brutto)

 

Powierzchnia dysku w obu jest wystarczająca (z dużą rezerwą)

Transfer: w Hekko 60GB/m-c w AZ 3000/rok (to dla mnie w tej chwili jest bardzo ważne, żeby mieć spokój)

Liczba baz SQL: Hekko - bez limitu, AZ do 10 (tu minus AZ, ale musi wystarczyć)

Awstats: dostępne w obu wariantach (też ważne, bo się przyzwyczaiłem)

Domeny i poczta: bez limitów

 

Na co jeszcze poza tym powienienem zwrócić uwagę? Są jakieś istotne "ukryte" różnice?

 

Pytanie kieruję do osób, które korzystały/ją z obu firm i mogą doradzić na podstawie własnych doświadczeń

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Zastanawiam się nad Hekko: MaxPack - 341,60 PLN i AZ Personal - 109,19 PLN (brutto)

 

Powierzchnia dysku w obu jest wystarczająca (z dużą rezerwą)

Transfer: w Hekko 60GB/m-c w AZ 3000/rok (to dla mnie w tej chwili jest bardzo ważne, żeby mieć spokój)

Liczba baz SQL: Hekko - bez limitu, AZ do 10 (tu minus AZ, ale musi wystarczyć)

Awstats: dostępne w obu wariantach (też ważne, bo się przyzwyczaiłem)

Domeny i poczta: bez limitów

 

Na co jeszcze poza tym powienienem zwrócić uwagę? Są jakieś istotne "ukryte" różnice?

 

Pytanie kieruję do osób, które korzystały/ją z obu firm i mogą doradzić na podstawie własnych doświadczeń

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam;)

 

 

 

Proponuje zapoznać się z oferta cal.pl http://www.cal.pl/ Więcej za mniej, generalnie korzystam z ich usług od dwóch lat, praktycznie nie było padów (jeśli się zdarzały to kilkuminutowe, późno w nocy) Domen nie opłaca się u nich rejestrować, ale hosting mają dobry.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś miałem hosting w Hekko. Jednak nie przedłużyłem umowy ;)

(ciągłe pady i przekraczanie zużycia procesora.. chyba 1% lub 2... nie pamiętam)

 

 

(tak między nami.. ten temat powinien być chyba w tym dziale? ;) )

http://www.di.pl/index.php?showforum=49

 

Obecnie mam Hekko. Po zmianie z S4 na S3 znacznie poprawiło się (mniej padów), ale ciąglę rośnie mi tranfer i tylko z tego względu szukam tańszej - ale nie gorszej - oferty.

 

Za inne propozycje dziękuję - przejrzę, ale raczej chciałbym coś pewnego, żeby spokojnie spać w nocy:) Najbardziej interesuje mnie w tej chwili oferta AZ i jeżeli ktoś jeszcze chciałby podzielić się uwagami, to będę wdzięczny - zwłaszcza w porównaniu z hekko.

 

PS. jeżeli zły dział, to proszę Administrację o przeniesienie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja używam Hekko już jakiś czas. Jestem zadowolony.

Pady owszem czasami się zdarzają, ale myślę, że nie częściej niż u innych firm hostingowych.

 

Ogólnie problemem może być transfer, co zauważył już kamilovsky, który rzeczywiście jest niewystarczający (obecnie mam pakiet MaxPack+).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety ani z usług az, ani z usług hekko nie korzystałem, jednak myślę że mój post coś wniesie do tematu. Często wybierając serwer zapominamy o parametrach bezpieczeństwa, które są bardzo ważne do działania naszych serwisów. Jeśli korzystasz z serwisów korzystających z baz danych (a wydaje mi się, że korzystasz, ponieważ napisałeś że 10 baz danych będzie musiało wystarczyć), ważna dla Ciebie będzie na przykład maksymalna liczba jednoczesnych połączeń do bazy danych - zbyt niska wartość może uniemożliwić korzystanie z Twoich serwisów. Dlatego wybierając nowy hosting nie sugeruj się tylko możliwą ilością posiadania baz danych, czy też ich maksymalną wielkością.

 

Z wymienionych w temacie usług mogę jedynie odradzić cal.pl - dawno temu zraziłem się do nich - szerszą argumentację możesz poznać czytając moje wcześniejsze posty.

 

Osobiście aktualnie używam hostingu z nazwa.pl za 366zł brutto - jestem z ich usług zadowolony (pomijając support, który nie zawsze chce współpracować). Jednak z tego co widzę taka cena Cię nie satysfakcjonuje.

Dlatego też uważam, że powinieneś podjąć decyzję - czy Twoje serwisy są, lub będą na tyle poważne, że wymagają lepszego hostingu, czy też serwisy są hobbistyczne, z małą ilością odwiedzin, służą do zabawy, nauki, bądź użytku osobistego - i godzisz się na gorszy hosting w zamian za bardziej satysfakcjonującą cenę.

Jak najbardziej uważam, że nie ma za co przepłacać przy porównywalnej ofercie, mamy wolny rynek i oczywiście decyzja jak najbardziej należy do klienta ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po zmianie z S4 na S3 znacznie poprawiło się (mniej padów), ale ciąglę rośnie mi tranfer

Errata: padów nie ma w ogóle, proszę nie straszyć potencjalnych klientów ;)

 

i tylko z tego względu szukam tańszej - ale nie gorszej - oferty.

Na transfer można coś poradzić zawsze, wystarczy napisać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Errata: padów nie ma w ogóle, proszę nie straszyć potencjalnych klientów ;)

Wystarczy wkleić raport uptime serwerów?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem Twojego pytania ?

Klient twierdzi: są pady.

Firma odpowiada: nie mamy padów.

 

Wklejenie raportu uptime'u serwerów: bezcenne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aaa ;)

A proszę niech wkleja tylko chociaż niech będą z tego roku ;)

... i między innymi ... również z tego powodu nie zdecydowałem się pozostać w Hekko.

(sposób "załatwiania" klienta.)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
... i między innymi ... również z tego powodu nie zdecydowałem się pozostać w Hekko.

(sposób "załatwiania" klienta.)

 

Do czego pijesz ? Jesteśmy na forum i prowadzimy swobodną rozmowę per Ty ;)

 

edit: Nasza kadra pracownicza rozrasta się, modernizujemy naszą platformę serwerów stale tak aby polepszyć jakość. Likwidujemy znane problemy o których pisano na wielu forach i inne, od kilku miesięcy prawie nie mamy sobie nic do zarzucenia, klienci jak widać mniej się skarżą.

Być może jeszcze pozostały niektórym złe wspomnienia z przeszłości kiedy bywało źle.

Edited by Hekko.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do czego pijesz ? Jesteśmy na forum i prowadzimy swobodną rozmowę per Ty ;)

Absolutnie do niczego nie piję.

@kamilovsky otworzył temat z zapytaniem

Pytanie kieruję do osób, które korzystały/ją z obu firm i mogą doradzić na podstawie własnych doświadczeń

Korzystałem z usług Hekko.. tak więc podzieliłem się swoim doświadczeniem.

 

Zmieniłem hostingodawcę na linuxpl.com i za (prawie) taką samą cenę mam naprawdę dobry hosting.

(bez padów i bez problemów z zużyciem procesora (tam tego nie ma) no i support jest cierpliwy i kompetentny)

 

 

Być może jeszcze pozostały niektórym złe wspomnienia z przeszłości kiedy bywało źle.

..pewnie tu Masz rację.

Przygodę z Hekko zakończyłem w pierwszej połowie ubiegłego roku.

I mam złe wspomnienia ;)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Errata: padów nie ma w ogóle, proszę nie straszyć potencjalnych klientów ;)

 

Na transfer można coś poradzić zawsze, wystarczy napisać ;)

 

Dziękuję za zainteresowanie temat:)

 

Co do erraty: napisałem znacznie poprawiło się (mniej padów).

 

Przyznaję, że od zmiany nie odnotowałem ani jednej przerwy w działaniu, ale ponieważ nie siedzę 24h na swoich serwisach więc nie mogłem napisać, że liczba padów = 0. Jednocześnie jeżeli nie ma w ogóle, to mieści się to w okresleniu mniej padów ;)

 

Odnośnie transferu napiszę w wolnej chwili.

 

@umberto

Jeżeli słowa "klient twierdzi są pady" nawiązywały do mnie, to powyżej doprecyzowałem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do hekko mam tam jedynie poczte, ale... Niedawno byla jakas modernizacja, przez co od tego czasu troche poczty przestalo przychodzic (widocznie zbyt agresywnie filtry antyspamowe sa ustawione). Wczesniej znowu bywaly problemy z wysylaniem pustych wiadomosci z zalacznikami - odbiorcy zglaszali "smieci". Mimo wszystko za taka cene mozna to przebolec...

 

A propos nazwa.pl to maja b. fajny panel - swietnie dopracowany i intuicyjny, czego o hekko powiedziec sie nie da - muli i straszy ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Zastanawiam się nad Hekko: MaxPack - 341,60 PLN i AZ Personal - 109,19 PLN (brutto)

 

Powierzchnia dysku w obu jest wystarczająca (z dużą rezerwą)

Transfer: w Hekko 60GB/m-c w AZ 3000/rok (to dla mnie w tej chwili jest bardzo ważne, żeby mieć spokój)

Liczba baz SQL: Hekko - bez limitu, AZ do 10 (tu minus AZ, ale musi wystarczyć)

Awstats: dostępne w obu wariantach (też ważne, bo się przyzwyczaiłem)

Domeny i poczta: bez limitów

 

Na co jeszcze poza tym powienienem zwrócić uwagę? Są jakieś istotne "ukryte" różnice?

 

Pytanie kieruję do osób, które korzystały/ją z obu firm i mogą doradzić na podstawie własnych doświadczeń

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam;)

 

www.bluehost.com bez jakichkolwiek limitow i w cenie Hekko albo innych "drogich" hosterow w Polsce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym sobie AZ darował. Hekko - ja nie narzekam ale mam najmniejszy pakiet i jest OK. Z takich w miarę tanich i dobrych mogę Ci polecić - mniej więcej wg ceny w zależności od pakietu: GłowaNET.pl, linuxpl.com, MasterNET.pl, WebH.pl. Jeśli masz ochotę, więcej piszę o tych firmach na blogu, dlaczego je polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na transfer można coś poradzić zawsze, wystarczy napisać :)

 

Napisałem PW na DI - zobaczymy co można poradzić :)

 

Dzięki wszystkim za wpisy, na dezycję mam jeszcze miesiąc, więc jeszcze na spokojnie przejrzę inne polecane adresy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×