Jump to content
Sign in to follow this  
Pan_Grzegorz

domena sprzedana - klient nie odpowiada

Recommended Posts

Dość częsty problem. Domena sprzedana na allegro(kup teraz), klient nagle przestaje odpowiadać, krótko mówiąc pali głupa. Jak sobie poradziliście w takiej sytuacji? Jakie kroki radzicie podjąć, również prawne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
a przekazałes mu domene (w sensie authinfo) ?

 

Przed wpłatą pieniędzy za domenę ;)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem od domeny zależy i od ceny, za którą została sprzedana. ;)

 

Na pewno nie warto sobie zawracać głowy taką sprawą, jeśli to była dobra domena i poszła za grosze (jak to często bywa na Allegro).

 

No i to nie jest "dość" częsty problem na Allegro tylko częsty.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem od domeny zależy i od ceny, za którą została sprzedana. :D

 

Na pewno nie warto sobie zawracać głowy taką sprawą, jeśli to była dobra domena i poszła za grosze (jak to często bywa na Allegro).

 

domena nie była droga (1500 PLN), ale tu chodzi o mój czas i denerwuje mnie takie niepoważne podchodzenie do zakupów, chciałbym doprowadzić sprawę do końca, nawet jeżeli będę musiał dopłacić do tego "interesu" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam chyba 6 szt. domen nadal w swoim panelu administracyjnym, aukcje zakończyły się dawno temu (przelewy dotarły do mnie), wysyłałem z dwa razy przypomnienia, ale klient/klienci nie przenieśli sobie domen do siebie (zrobiłem cesję z poziomu panelu administracyjnego na dane klientów - wtedy mieliśmy jeszcze jako taki kontakt mailowy + przekazałem kody authinfo). Niektóre z tych domen będą niedługo wygasać, bo minęło kilka miesięcy od aukcji. Moim zdaniem zrobiłem co do mnie należało. Domeny zostały sprzedane za średnie lub niskie xx PLN. Po raz 10-ty dochodzę do wniosku, że allegro nie jest miejscem do sprzedaży domen (nie mówię oczywiście o podbijaniu aukcji przez znajomych - czego nie robię), wiele osób tutaj już pisało, że za domenę wystawioną na allegro można uzyskać góra 100 PLN (oczywiście gdy się nic nie kombinuje z aukcją).

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
domena nie była droga (1500 PLN), ale tu chodzi o mój czas i denerwuje mnie takie niepoważne podchodzenie do zakupów, chciałbym doprowadzić sprawę do końca, nawet jeżeli będę musiał dopłacić do tego "interesu" ;)

Jest wiecej problemów niż napisałeś.

"Klient" z allegro nie odzywa sie przez tydzień, dwa i wiecej. Zamrożona kasa - trudno. Ale gorzej jest gdy w tym okresie trafia sie kolejny klient na tę samą domenę.

 

Warto dawać w opisie termin do opłacenia.

No i kasa dla allegro w plecy lub do dochodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest wiecej problemów niż napisałeś.

"Klient" z allegro nie odzywa sie przez tydzień, dwa i wiecej. Zamrożona kasa - trudno. Ale gorzej jest gdy w tym okresie trafia sie kolejny klient na tę samą domenę.

 

Warto dawać w opisie termin do opłacenia.

No i kasa dla allegro w plecy lub do dochodzenia.

 

Dokładnie, dlatego podejmę wszystkie możliwe kroki w celu doprowadzenia transakcji do końca. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie, dlatego podejmę wszystkie możliwe kroki w celu doprowadzenia transakcji do końca. ;)

 

 

Jest cos takiego w panelu allegro jak zwrot prowizji, odzyskacie ją bez najmniejszych kłopotów, aby się dostać do tej zakładki wchodzimy w:

 

Moja sprzedaż -> Centrum sporów -> zwroty prowizji ( 1. przypominamy kupującemu o transakcji ) a następny krok to już tylko formularz zwrotu prowizji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest cos takiego w panelu allegro jak zwrot prowizji, odzyskacie ją bez najmniejszych kłopotów, aby się dostać do tej zakładki wchodzimy w:

 

Moja sprzedaż -> Centrum sporów -> zwroty prowizji ( 1. przypominamy kupującemu o transakcji ) a następny krok to już tylko formularz zwrotu prowizji.

 

Tyle, że zwrot prowizji to ostrzeżenie dla kupującego, prowizja jest zwracana sprzedającemu, ale cała transakcja jest już unieważniania, nie będzie doprowadzona w ten sposób do końca.

 

Właściwie jeśli kupujący nie przelał pieniędzy to bardzo, bardzo ciężko będzie to doprowadzić do finalizacji, uroki Allegro. ;) Zawsze może się powołać na 10 dni odstąpienia od umowy, złożenie oferty przez pomyłkę i wiele, wiele innych rzeczy, zależnie od inwencji.

 

Dlatego napisałem, że przy niskich kwotach i rozmyśleniu się kupującego nie warto sobie czymś takim zawracać głowy i od razu pisać o zwrot prowizji. Po unieważnieniu transakcji przez Allegro kupujący nie ma już żadnych praw do przedmiotu i możesz go np. wystawić jeszcze raz, nie ten klient to inny.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właściwie jeśli kupujący nie przelał pieniędzy to bardzo, bardzo ciężko będzie to doprowadzić do finalizacji, uroki Allegro. ;) Zawsze może się powołać na 10 dni odstąpienia od umowy, złożenie oferty przez pomyłkę i wiele, wiele innych rzeczy, zależnie od inwencji.

W moim przypadku allegro miało być tylko finalnym etapem transakcji, posiadam całą korespondencję, więc mam nadzieję że w razie konieczności będzie ona przydatna. 10 dni już minęło. Tak jak piszesz nie chcę od razu zwracać się o oddanie prowizji, aby nie unieważnić transakcji. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Straszyłeś go ? ;)

Nie, to nie jest rozwiązanie, agresja rodzi agresję. Poinformowałem natomiast o krokach, które zamierzam podjąć w celu odzyskania należności, kontakt był miły a reakcja natychmiastowa. :D

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa została dzisiaj rozwiązana pomyślnie, dziękuję za wypowiedzi w temacie ;)

Gratuluje sprzedaży.

 

A ja miałem odwrotnie. Mnie jakiś spory czas temu na aukcji Allegro udało się kupić kotły.pl i to ze strony sprzedawcy nastała cisza. Szkoda, że nie widziałem że mogę dochodzić swoich praw, bo pewnie próbowałbym odzyskać domenę hm...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja miałem odwrotnie. Mnie jakiś spory czas temu na aukcji Allegro udało się kupić kotły.pl i to ze strony sprzedawcy nastała cisza. Szkoda, że nie widziałem że mogę dochodzić swoich praw, bo pewnie próbowałbym odzyskać domenę hm...

Kotły*pl - świetna domena, widać że trafiła do KK, szkoda że odpuściłeś taki zakup. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa została dzisiaj rozwiązana pomyślnie, dziękuję za wypowiedzi w temacie ;)

Nie ma za co :D

A tak BTW zapytam bom ciekaw.

Wystawiałeś z ceną kup teraz czy licytacja?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Wystawiałeś z ceną kup teraz czy licytacja?

Napisał w pierwszym poście - kup teraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam chyba 6 szt. domen nadal w swoim panelu administracyjnym, aukcje zakończyły się dawno temu (przelewy dotarły do mnie), wysyłałem z dwa razy przypomnienia, ale klient/klienci nie przenieśli sobie domen do siebie (zrobiłem cesję z poziomu panelu administracyjnego na dane klientów - wtedy mieliśmy jeszcze jako taki kontakt mailowy + przekazałem kody authinfo). Niektóre z tych domen będą niedługo wygasać, bo minęło kilka miesięcy od aukcji. Moim zdaniem zrobiłem co do mnie należało. Domeny zostały sprzedane za średnie lub niskie xx PLN. Po raz 10-ty dochodzę do wniosku, że allegro nie jest miejscem do sprzedaży domen (nie mówię oczywiście o podbijaniu aukcji przez znajomych - czego nie robię), wiele osób tutaj już pisało, że za domenę wystawioną na allegro można uzyskać góra 100 PLN (oczywiście gdy się nic nie kombinuje z aukcją).

 

Sebastian

alpine5

 

To widzę, że nie tylko mi się taki klient zdarzył, ale jest to już reguła. Ja sprzedałem kiedyś domenę za 300zł i pieniądze dostałem po 4 dniach, a potem przez kilka miesięcy nie mogłem się doprosić żeby gościu ta domenę ode mnie zabrał. W końcu dokonaliśmy transferu, ale do tej pory domena przekierowuje na dropped.pl, wiec już się szykuje aby ponownie wejść w jej posiadanie :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×