Jump to content
Sign in to follow this  
maker5

Test domen na dropped.pl

Recommended Posts

Witam.

 

Dropped.pl

 

Jak wygląda sprawa z testowaniem domeny ?

 

Jeśli zamówię domenę dziś np. o godz 15-00 na 14 dni, i przy końcu tego okresu np w 13 dniu będę chciał ją znowu zamówić na kolejne 14 dni

to czy mogę tak robić w kółko zamawiając domenę zawsze minimalnie przed końcem jej testu, czy muszę poczekać aż wróci ona do puli

wolnych domen i dopiero wtedy będę mógł na nowo ją zamówić do testów ?

 

Chodzi mi o to że chce zarejestrować domenę ale nie wiem czy jest sens od razu za nią płacić 50 zł.

Dlatego wolałbym płacić przez kilka tygodni za test bo to tanio a w tym czasie przekonam się czy warto ją wykupić.

 

Czy takim sposobem mogę sobie w nieskończoność rezerwować domenę nigdy jej nie tracąc przez to że pod koniec testu na nowo będę ją rezerwował ?

 

Pozdrawiam

Edited by maker5

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 tygodnie na testy w zupełności wystarczą.

 

czy muszę poczekać aż wróci ona do puli wolnych domen

 

Może też trafić na aukcję :)

 

 

Czyli po zarobkach z okresu testowego powinieneś wiedzieć czy domenę zarejestrować...

Nigdy nie testowałem tej samej domeny x razy.

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem do końca pewien ale wydaje mi się, że po 14 dniach testów jest pięciodniowy okres w którym domeny nie można wziąć na testy, ale można ją zarejestrować. Możesz więc nie doczekać do ponownego testu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena albo musi być zarejestrowana albo spaść, jeżeli spada to czasami ktoś inny może się na nią połakomić...

 

btw. dlaczego piszesz o wydawaniu na nią 50zł? Przecież na pierwszy rok to tylko 12 zł, a po testach nie opłacasz jej za 50 tylko za 12, dlatego testowanie więcej niż 2 tygodnie jest średnio opłacalne w skali roku (patrząc na pierwszy rok) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jestem do końca pewien ale wydaje mi się, że po 14 dniach testów jest pięciodniowy okres w którym domeny nie można wziąć na testy, ale można ją zarejestrować. Możesz więc nie doczekać do ponownego testu.

 

Domena po testach jest w stanie test_block przez 3 dni - można ją wtedy zarejestrować, ale wyłącznie na kontakt przypisany w czasie testów, więc w praktyce może to zrobić tylko osoba która ją testowała. Po 3 dniach wraca do puli wolnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena albo musi być zarejestrowana albo spaść, jeżeli spada to czasami ktoś inny może się na nią połakomić...

 

btw. dlaczego piszesz o wydawaniu na nią 50zł? Przecież na pierwszy rok to tylko 12 zł, a po testach nie opłacasz jej za 50 tylko za 12, dlatego testowanie więcej niż 2 tygodnie jest średnio opłacalne w skali roku (patrząc na pierwszy rok) ...

 

 

yyy, masz rację, spojrzałem na cennik przedłużenia, moje przeoczenie, sorry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podepnę się do tematu,

 

Zamówiłem test domeny, ale nie widzę jej w panelu namedrive.... jak ustawić jej parking jak na name?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zamówiłem test domeny, ale nie widzę jej w panelu namedrive.... jak ustawić jej parking jak na name?

Poczekaj godzinę i domena pojawi się w panelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dziękuję, czyli nie ma sensu ustawianie przy zamawianiu testu? zamawiając test domeny jest możliwość ustawienia parkingu i można wybrać kilka opcji, nie ustawiać tego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
dziękuję, czyli nie ma sensu ustawianie przy zamawianiu testu? zamawiając test domeny jest możliwość ustawienia parkingu i można wybrać kilka opcji, nie ustawiać tego?

Jak chcesz.

Ja tego nigdy nie ustawiam. Dodaję domenę do ND i tam ja optymalizuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×