Jump to content
korneliusz.com

Tani Tusk

Recommended Posts

Gadasz głupoty.. Twoim zdaniem zadłużanie państwa jest dobre? Powiedz to swoim dziecom i wnukom których śmierdzący PR PRemiera zadłużył na miliardy zł. gierek przy nim to żółtodziób

kolejny osobnik paplający i bezrefleksyjnie powtarzający szkodliwą wypowiedź... posłużę się cytatem, polecam się wczytać i już więcej nie powtarzać tej propagandowej bzdury:

 

Taką bzdurą puszczoną niefrasobliwie w obieg przez Krzysztofa Rybińskiego jest fraza o tym, że Tusk zadłuży Polskę dwa razy bardziej niż Gierek. Nikt, kto liznął ekonomii, nie weźmie jej serio, ale wielu Polaków nie liznęło, a ponadto jest sporo tych, którzy chętnie z cynizmem strzelają tą frazą do rządu. 25 mld dol. długów gierkowskich to była równowartość ponad trzech lat ówczesnego eksportu za dewizy. 70-80 mld dol. obecnego długu zagranicznego to równowartość półrocznego eksportu.

 

Dzisiejszy całkowity dług Polska obsługuje bez trudu, utrzymując sporą wiarygodność na rynkach finansowych. Obsługę ówczesnego musieliśmy na lata zawiesić, by nie płacić, plując krwią. Nasze rezerwy walutowe wynoszą (luty, dane NBP) 85 mld dol. Wtedy były zerowe. By móc zapłacić za najpilniejszy import, czekano, aż na konta wpłyną pieniądze za eksport węgla.

 

Rybiński myślał pewno, że takim sensacyjnym porównaniem naciśnie na rząd. To naiwność. Dał amunicję związkowcom żądającym lepszych płac, pewnie w celu "oddłużenia" Polski. Przysłużył się całemu populizmowi, także politycznemu.

za: http://wyborcza.pl/1,75515,8467450,Ten_sta..._nie_tonie.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
kolejny osobnik paplający i bezrefleksyjnie powtarzający szkodliwą wypowiedź... posłużę się cytatem, polecam się wczytać i już więcej nie powtarzać tej propagandowej bzdury:

 

 

za: http://wyborcza.pl/1,75515,8467450,Ten_sta..._nie_tonie.html

 

Dokładnie. To tak jakby porównując bilanse dwóch rożnych firm, zestawiać ze sobą np. koszty, a w ogóle nie patrząc na przychody.

Ale pewnym osobom z forum nie przegadasz.

Bezmyślnie powtarzają wszytko co wpisuję się w strategie krytyki rządu.

 

Zaraz Ci odpiszą, że cytat wziąłeś z wyborczej, a to żydowska gazeta, itp

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
kolejny osobnik paplający i bezrefleksyjnie powtarzający szkodliwą wypowiedź ...

 

no właśnie, i to za kim za Kuczyńskim z wyborczej, po co to powtarzać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaraz Ci odpiszą, że cytat wziąłeś z wyborczej, a to żydowska gazeta, itp

a niech sobie odpisują, co mnie to obchodzi. :) frustratów nigdy nie zabraknie w naszym pięknym kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obniżenie podatków czy też sprowadzenie ich do podatku liniowego na poziomie 19% spowodowało by lepszy efekt niż sukcesywne podnoszenie podatków. Dlaczego, a no dlatego, że wtedy szara strefa ma mniej powodów do istnienia i niższe podatki są chętniej płacone pomijając sam fakt, że takie posunięcie spowodowało by napływ inwestorów, którzy też płacili by podatki to budżet zyskałby więcej pieniędzy niż na podnoszeniu podatków, ale widać rząd i Pan Minister Rostkowski wolą koncepcję typu wyższy podatek wyższe wpływy do budżetu. Tak czy owak rozmawiamy o 23% VAT i wyżej, ale trzeba dodać, że niektóre produkty i usługi miały 0/5/7%, a ten też wzrośnie ... dla mnie jest chore, ale też możliwe, że przysporzy mi więcej klientów, którzy mają dość prowadzenia działalności gospodarczej w warunkach tak wysokiej "niesprawiedliwości" podatkowej i administracyjnej :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse
Tylu tu znawców polityki .A ilu z Was startuje w wyborach np. na radnych ?

Cofam troszkę dyskusję wstecz ale możliwe że ja będę kandydował w wyborach. Kwestia startu niestety nie jest jeszcze jasna bo zależy on głównie od programu rozwoju ekonomicznego dla gminy na nadchodzące 4 lata. Jeśli zwycięży wizja której jestem współautorem wówczas będę jej bronił i wystartuję. Jeśli moja wizja będzie mniejszościowa wewnątrz partii wówczas nie będę wkładał kija w szprychy i nie wystartuję.

Edited by radse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestetety z PSL to nie możliwe(a do tego PIS'iory podniosły by wrzask), ale zaczekajcie do nastepnych wyborów. Wszystko wskazuje na to że będzie koalicja SLD-PO a wtedy wszystko będzie możliwe.

 

Co do zapowiedzi podwyżek, to także są częścią PR rzadu. Teraz zapowiadają podwyżki jeśli zadłużenie ileś tam przekroczy, a za rok zapowiedzą że dzięki nim udało się uniknąć podwyżek.

Plan który przyjęli specjalnie jest taki konserwatywny, więc nie ma się co tak denerwować.

 

Człowieku co Ty wygadujesz! Z SLD!? Przecież to socjaliści, nie poprą nic liberalnego. Ich interesuje tylko obiecywanie gruszek na wierzbie, przywileje dla ludzi z odchyleniami i plucie na kościół :)

kolejny osobnik paplający i bezrefleksyjnie powtarzający szkodliwą wypowiedź... posłużę się cytatem, polecam się wczytać i już więcej nie powtarzać tej propagandowej bzdury:

 

Wybacz, dla mnie większym autorytetem jest Rybiński niż jakiś młotek z tego szmatławca ;)

 

a niech sobie odpisują, co mnie to obchodzi. smile.gif frustratów nigdy nie zabraknie w naszym pięknym kraju.

 

Trudno nie być sfrustrowanym żyjąc w kraju absurdu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trudno nie być sfrustrowanym żyjąc w kraju absurdu :)

 

Nikt Cię tu nie trzyma.Zawsze możesz wyjechać .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polacy się dzielą, politycy korzystają. Jeden opowie się za PiS, drugi za PO, do tego przekonanie, że na mniejsze partie nie warto głosować i mamy stagnację polityczną na dekadę co najmniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestetety z PSL to nie możliwe(a do tego PIS'iory podniosły by wrzask), ale zaczekajcie do nastepnych wyborów. Wszystko wskazuje na to że będzie koalicja SLD-PO a wtedy wszystko będzie możliwe.

 

Co do zapowiedzi podwyżek, to także są częścią PR rzadu. Teraz zapowiadają podwyżki jeśli zadłużenie ileś tam przekroczy, a za rok zapowiedzą że dzięki nim udało się uniknąć podwyżek.

Plan który przyjęli specjalnie jest taki konserwatywny, więc nie ma się co tak denerwować.

 

Wam zawsze ktos przeszkadza. Wczesniej byl to śp. prezydent, teraz PSL... Niedlugo bedziecie zwalac swoje niepowodzenia na ufoludki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polacy się dzielą, politycy korzystają. Jeden opowie się za PiS, drugi za PO, do tego przekonanie, że na mniejsze partie nie warto głosować i mamy stagnację polityczną na dekadę co najmniej.

podzialy to jest gra politykow, ludzie chcą tego samego, poprostu żyć lepiej

wystarczy krzyz na chodniku zeby polaków podzielic, a tymczasem sa wazniejsze sprawy na glowie, niestety mamy taka nature- gorace głowy

 

Najłatwiej nic nie robić a przy urnie znów skreślić tych samych ludzi którzy bawią się w polityke od 20 lat.

ja nie skreslam tych samych, a nic sie nie zmienia, z jednego bagna w drugie, chyba musze poczekac az ci co sa teraz sie wykrusza, umrą smiercią polityczną

Share this post


Link to post
Share on other sites
Człowieku co Ty wygadujesz! Z SLD!? Przecież to socjaliści, nie poprą nic liberalnego. Ich interesuje tylko obiecywanie gruszek na wierzbie, przywileje dla ludzi z odchyleniami i plucie na kościół :(

Jak na razie, w ostatnim czasie, najwięcej krzywdy kościołowi zrobiła krzyżowa polityka PiS oraz tzw. beton kościelny.

 

Wybacz, dla mnie większym autorytetem jest Rybiński niż jakiś młotek z tego szmatławca ;)

 

 

I w tej kwestii zgadzasz się z Rybińskim? Uważasz że można porównywać długi dwóch podmiotów, nie patrząc na ich przychody(zyski, majątek), tak?

Nie wiem jaką szkołę udało Ci się skończyć, ale myślę że już w liceum osoby wyrażające takie opinie można by nazwać "głąbami".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wam zawsze ktos przeszkadza. Wczesniej byl to śp. prezydent, teraz PSL... Niedlugo bedziecie zwalac swoje niepowodzenia na ufoludki.

 

Niestety, bez większości PO jest zdana na koalicjanta.

Aktualnie PSL szoruje o próg wyborczy i nie zgodzi się na żadną anty-socjalną reformę(oszczędności).

Z resztą, jeśli od czasu do czasu włączasz telewizor, pewnie słyszałeś o ostatnich propozycjach Fedak.

 

W obecnej sytuacji jedynym wyjściem jest koalicja z SLD. Może i socjaliści ale nie muszą walczyć o życie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tusk zapowiadał różne cuda, ale że po forach będą biegać agitatorzy, to z tego jest niezły cyrk :(

 

Zleca się to "Młodym Demokratom", oczywiście nic za darmo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10-latka pisze do premiera Tuska:

 

Dzień dobry. Mam na imię Natalia. Mam 10 lat. Moja mama od roku nie może znaleźć pracy. Możecie jej pomóc? Mieszkamy w Łodzi. Moja mama jest nauczycielem matematyki i uczy się, aby być nauczycielem maluchów. Mój tata od 7 lat z nami nie mieszka(...). Moja mamusia się stara szukać pracy, ale jej nie wychodzi. Może Wam coś się uda.

Natalia

 

Kancelaria premiera do 10 -latki:

 

Droga Pani!

My nie pośredniczymy w szukaniu pracy. Proszę poszukać na stronach www.praca.gov.pl.

Kancelaria Premiera

 

http://media.wp.pl/kat,1022939,wid,1276031...ml?ticaid=1b10a

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tusk zapowiadał różne cuda, ale że po forach będą biegać agitatorzy, to z tego jest niezły cyrk :(

 

Zobacz kto zakłada tego typu wątki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... krótka piłka. (...i z władzą się nie dyskutuje)

 

Zobacz kto zakłada tego typu wątki.

Tu nie chodzi o to... kto zakłada "wątki polityczne" (na każdych forach owe są... "chodliwy temat")

Tu chodzi o inną sprawę.. o sprawę o której doskonale wiesz panie dezinformatorku :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety, bez większości PO jest zdana na koalicjanta.

Aktualnie PSL szoruje o próg wyborczy i nie zgodzi się na żadną anty-socjalną reformę(oszczędności).

Z resztą, jeśli od czasu do czasu włączasz telewizor, pewnie słyszałeś o ostatnich propozycjach Fedak.

Slusznie napisales - propozycje, a nie gotowe ustawy. Propozycja to cos, co mozna rozwazac, odrzucic etc a nie gotowe ustawy, jak podwyzka VAT robiona po cichu i na sile, bez szerszych konsultacji i debaty spolecznej.

W obecnej sytuacji jedynym wyjściem jest koalicja z SLD. Może i socjaliści ale nie muszą walczyć o życie.

 

Od kilku juz wyborow zawsze ta sama propaganda innych partii, jakoby PSL mialo nie wejsc do sejmu, a pozniej mimo wszystko kazdy zabiega o koalicje z nim. To, ze sondaze pokazuja to, co pokazuja, nie oznacza ze tak musi byc, co juz niejednokrotnie wyborcy udowodnili przy urnach. PSL ma swoj twardy "beton". Malo tego - jest to najwieksza partia lokalna, czyli nawet jesli w sejmie ma 5%, to w sejmikach i samorzadach lokalnych trzeba sie z nim ukladac, a nie odwrotnie. Na Mazowszu to wlasnie PSL rzadzi ;-) I jakos za Struzika zle tam nie macie ;-P Tak Ci sie marzy SLD? A wiesz dlaczego takie parcie na SLD? Bo masa politykierow po prostu zmienila barwy na PO. Tusk zdaje sobie z tego sprawe i do takiej koalicji nie dojdzie, chyba, ze bedzie naprawde zmuszony. Aczkolwiek wtedy to by bardziej byl zadowolony z koalicji z PiS, niz z SLD, ktore ostatnimi czasy swiruje i z braku laku promuje gejow, idiotow i nagonke na kler, za to zero merytorycznych propozycji. Chcialbys takiego koalicjanta? No to zycze Wam jak najlepiej.

 

Odnosnie PSL, to na tym wlasnie polega koalicja - obopolna wspolpraca i kompromis. Nie zwalaj winy na PSL, bo sami tego chcieliscie. PO tez blokuje niektore pomysly PSL, wiec nie marudz i nie osmieszaj sie twierdzeniem, jakoby PSL byl winny. Zawsze mozecie wyjsc z koalicji i przepychac ustawy samodzielnie - rowniez zycze powodzenia! Ilez to ustaw nie przeszlo za PSL? Wspomnialem sp. Kaczynskiego - za niego tez wrzeszczeliscie, ze reformy blokowal - pozniej sie okazalo, ze nawet dobrze robil, bo buble poodrzucal. Chcialoby sie powiedziec, ze zrobil Wam dobrze. W dodatku nie odrzucal wszytkiego, jak to przedstawialiscie, tylko odrzucil raptem kilka. Podobnie teraz - zwalacie wine na PSL. Wskaz mi, jakie reformy zablokowal PSL? Reforme KRUS? Gdyby PO chcialo, to juz dawno by takowa reforme przeprowadzilo. Tyle, ze lepiej zwalic wine na PSL, a tak naprawde Tusk liczy sie ze slupkami i wie, ze powazne reformy oslabilyby jego pozycje, wiec niczego sensownego nie zrobi. Ba! Nic nie zrobi, oprocz dobrego PR. Jest za cienki na to, by podjac sie powaznych reform, tak samo jak jego poplecznicy - umiecie tylko zwalac wine na wszystkich dookola, zamiast zaproponowac zmiany w panstwie, ktore notabene sa potrzebne. Poza tym, KRUS to maly pikus i sztucznie nadmuchany problem...

 

Nawiazujac jeszcze do PSL, to dawniej konkurentami byly dla niego Samoobrona i PiS, przez ktore stracil mase wyborcow. Jednakze PiS na wsi stracil po ostatnich akcjach i jest popularny jedynie wsrod starszych ludzi, Samoobrona juz sie nie liczy. Coraz wiecej jest mlodych, przedsiebiorczych rolnikow po studiach. Jedynym problemem jest Pawlak, ktorego malo kto lubi. Aczkolwiek szykuja sie zmiany i to spore.

 

I na koniec - nawet Tusk jest zadowolony z koalicji z PSL, wiec nie rozumiem Twojej aluzji, jakoby z SLD bylo lepiej. Gdyby tak mialo byc, to Tusk juz dawno by zmienil koalicjanta.

 

Ach, zapomnialbym - doly w PSL nie sa zadowolone z koalicji z PO, przez co wlasnie takie, a nie inne obecne poparcie dla PSL. Jesli PO wezmie sobie SLD za koalicjanta, to jestem jak najbardziej ZA! Lepiej dla nas ;-) No ale zmiany, jak juz wspomnialem, sie szykuja... ;-) Totez o byt PSL sie nie martw - byl, jest i bedzie ;-) Za to PO moze podzielic los SLD, albo Samoobrony...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×