Jump to content
yarowa

Obserwowanie przez "nielicytujących", aukcji Allegro, przy cenie minimalnej, gdy cena aktualna= 1 zł

Recommended Posts

Bardzo mnie to wkurza, kiedy sprzedaję np. domenę. Aukcja się już kończy, jest w cholerę "obserwatorów" od początku aukcji,

w dalszym ciągu 1 zł. Wszyscy patrzą [ja nie chcę podbijać sztucznie ceny :P].., nikt nie licytuje. Nikt nie zadaje nawet pozaregulaminowych pytań, jaka jest cena minimalna :).

Wszyscy "obserwatorzy" naprawdę jedynie ciekawi są wyniku aukcji, i jak się ona "potoczy"?

Jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie, jeśli [oczywiście w ogóle :lol: ] sprzedajecie/kupujecie na Allegro?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedawałem kiedyś fajną domenę (ze dwa lata temu to było) od xxx zł. Dostałem poza aukcją ofertę na kwotę 2x większą (mogłem jeszcze legalnie zakończyć aukcję, nikt nie zalicytował), ale jako że było z 10 obserwujących, to zaprosiłem człowieka do licytacji. No i jego oferta była jedyna. Jego zysk, moja strata – takie życie. Od tamtej pory wiem, że to żaden wyznacznik... :-(

 

Z drugiej strony (teraz raczej kupuję niż sprzedaję), sam składam oferty w 20% albo i mniej aukcji, które obserwuje. Wiele obserwuję z czystej ciekawości, niektóre odpuszczam gdy widzę, że ktoś już zalicytował. I znów – takie życie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dodaję aukcję do obserwujących...

 

1. Gdy domena jest ciekawa i interesuje mnie cena końcowa.

2. Gdy domena jest nieciekawa a widzę, że już ma ciekawą cenę.

3. Gdy zgłaszam naruszenie regulaminu i chcę widzieć czy już aukcja poszła.

4. Gdy mam nadzieję, że domena nie osiągnie ceny minimalnej i puszczam wtedy pytanie o nową cenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie, jeśli [oczywiście w ogóle :lol: ] sprzedajecie/kupujecie na Allegro?

 

 

doswiadczenia sa takie ze nie ma wiekszego sensu wystawianie z cena minimalna, chyba ze w ten sposob chcesz sobie napedzic odwiedzalnosc pozostalych aukcji (wielu allegrowiczow wchodzi na aukcji ktore maja juz kilku licytujacych i przy okazji zajrzy na pozostale aukcje sprzedajacego).

 

Dajesz od 1zl albo od iluśset zlotych i wio :P

 

Co do obserwujacych to oczywiscie nie ma sie co sugerowac liczba. Swoja droga powinna byc taka mozliwosc ze klikasz i cala kolumna w zakladce 'obserwuja' staje sie niewidoczna takze dla Ciebie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę mnie podciągnęły socjotechniczno - psychologicznie, Wasze wypowiedzi :).

Dzięki. Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×