Jump to content
maike777

e-państwo.pl coś dziwnego na AM

Recommended Posts

nie wiem czy zauważyliście, ale na aukcjach First Minute można zauważyć pełno domeny typu np.: e-dania.pl dania24.pl e-polska.pl itd.... gdzie prawie każda z nich ma ofertę na ok 50 zł i zarowno podbijajacym jak i wystawiajacym jest ta sama osoba....X wystawia Y kupuje :wub: Czyżby te domeny miały branie? Jeśli tak to, dlaczego tylko dwie osoby są tym zainteresowane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"dwie osoby" czy raczej "dwie osoba" ? :P

ale jeśli Cię zainteresowały to zawsze możesz być "drugą osobą trzecią" (lub "trzecią osobą drugą":P )

 

tylko "sprzedakupującego" trochę żaaaaal... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokładnie :wub: chodzi tylko o stworzenie drugiego konta, które będzie miało status ze sprzedażą wielu domen?

Edited by maike777

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu ja bym był powściągliwy w osądach, bo raz, że gdyby aukcje były totalnie ustawione to konto kupującego byłoby już dawno zawieszone, a dwa - wystarczy spojrzeć, że to po prostu klient końcowy licytuje:

 

e-dania.pl:

 

ABONENT: firma

Dolomity.PL - Michał Kalisz

 

Mają portal dolomity.pl i turysta.pl, sam kiedyś sprzedałem im jedną domenę - może chcą po prostu rozbudować bazę portali o e- + państwo i skupują takie, za 50 zł to sam bym chętnie kupował domeny jako kk :wub: ale to raczej nie jest powód do zawieszenia konta, że ktoś chce kupić kilka tanich domen. Nie można popadać w skrajność, że wszystko co jest dziwną sprzedażą jest zaraz podbite i ustawione.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

możliwe, że tak jest ja nikogo nie osądzam:) ale czy nie łatwiej byłoby im samemu próbować zarejestrować takie domeny...bo jest ich sporo wolnych...:wub:

Edited by maike777

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może potrzebują wyższych faktur niż na 10 zł, żeby w koszty wpisać, może nie chce im się szukać, może nie wiedzą jak wyszukać takie domeny, wolą kupić, powodów może być wiele...

 

A to czy coś łączy sprzedającego i kupującego to na pewno może stwierdzić AM bez problemu choćby śledząc całą historię sprzedającego, która widząc po ok. 300 sprzedażach na pewno nie ogranicza się do tych ostatnich kilkunastu / kilkudziesięciu sprzedanych dla mkalisz-a.

 

EDIT: W sumie to nie dział wycena i opinia, ale moim zdaniem e-państwo.pl to całkiem w porządku domeny pod serwisy, dziwne nawet jest, że tyle jeszcze leży / leżało wolnych.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może koszt czasu jaki trzeba poświęcić na wyszukanie domen jest nie adekwatny do gotowego rozwiązania.

Czyli taniej wychodzi kupić niż samemu szukać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no tak... zatem przedstawienie czas zaczac - cel domainera osiagniety - rzucmy sie teraz wszyscy na te "panstwową niszę"

 

swoja droga najbardziej racjonalnym argumentem jaki tu zobaczylem byl ten z nakrecaniem kosztow faktur przy zakupie - rzeczywiscie dla kupca - niezaleznie czy jest bliską czy nie aż tak bliską sprzedawcy firmą :P korzystnie będzie w listopadzie przyjąć trochę faktur po 50 zł (wiadomo, że odprowadzanie w grudniu podwójnych podatków nie sprawia firmom przyjemności innej niż włożenie głowy do lodówki). Z drugiej strony to naprawdę fenomenalne, że zachwycamy się nad KK, który rzuca się na domenę będącą w jego kręgu zainteresowania - z okazji że właśnie ktoś ją zarejestrował :P Boskie ! szczególnie w kontekście multiplikacji tego zbiegu okoliczności o którym pisze maike777 w pierwszym poście.

 

Może szkoda czasu na to - kto chętny niech idzie kupować te domenki zanim się skończą :wub: , a reszte zapraszam na halołin.pl :P - już pora

(swoją drogą dlaczego nikt jej jeszcze nie zarejestrował - wszak łikend.pl poszedł już dawno

Edited by artycjusz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mają ... turysta.pl

A tak ładnie domena ta niedawno na liście spadów rozpalała niektórych wyobraźnię :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak ładnie domena ta niedawno na liście spadów rozpalała niektórych wyobraźnię :wub:

 

sprzedałem opcję na nią, bo wiem że nie spadnie :P

poza tym rok temu chciałem kupić tę domenę i nikt nie odpowiedział na moje maile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena nie jest na razie na sprzedaż. A mail mógł po prostu trafić do SPAM folderu i zostać niezauważony.

 

sprzedałem opcję na nią, bo wiem że nie spadnie :lol:

poza tym rok temu chciałem kupić tę domenę i nikt nie odpowiedział na moje maile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×