Jump to content
biedroneczka

jakie macie laptopy?

Recommended Posts

myślę nad zakupem laptopa, lecz po dłuższym zastanowieniu się zawsze dochodzę do wniosku, że nie jest mi on potrzebny, bo wygodniej pracuje mi się na klasycznym pececie, do którego dostęp mam praktycznie cały czas

 

Ditto. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A własnie... może mi pomożecie?

Lepiej 2,00 GHz i 15.4in

czy lepiej 1,68 Ghz i 17.in?

Zastanów się czy notebook 17" nie jest dla Ciebie za duży. Przejdź się do jakiegoś sklepu dla idiotów i pooglądaj na żywo. Jeśli chcesz podróżować nie brałbym 17" - za duży. Weź pod uwagę jaką będziesz mieć zalecaną rozdzielczość. Jeśli nie używałeś nigdy LCD to powinieneś wiedzieć, że będziesz musiał pracować w zalecanej rozdzielczości, ponieważ inaczej obraz będzie się rozmywał. Ja na 15.4" pracuje na 1280x800 + dodatkowy monitor 20.1" 1680x1050.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanów się czy notebook 17" nie jest dla Ciebie za duży. Przejdź się do jakiegoś sklepu dla idiotów i pooglądaj na żywo. Jeśli chcesz podróżować nie brałbym 17" - za duży. Weź pod uwagę jaką będziesz mieć zalecaną rozdzielczość. Jeśli nie używałeś nigdy LCD to powinieneś wiedzieć, że będziesz musiał pracować w zalecanej rozdzielczości, ponieważ inaczej obraz będzie się rozmywał. Ja na 15.4" pracuje na 1280x800 + dodatkowy monitor 20.1" 1680x1050.

 

Od pewnego czasu chodzi mi po glowie malutka 10'' matryca w laptopie. Korzysta ktos z takiego malenstwa?

W podrozach wydaje sie byc swietnym rozwiazaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie będzie za duża, to pewne.

Dużo pracuje na grafice. I generalnie nie nudze sie. Nad mobilnością jakoś bardzo mi nie zależy.

 

Generalnie waham sie pomiedzy dwoma modelami rózniącymi się mniej więcej tylko tymi cechami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
wacham sie

 

Co się robisz? :-P

 

Jak dla mnie – monitor im większy, tym lepszy – z racji tego co na nim robię. Poza tym nie znoszę laptopowych klawiatur. No i bez myszki nie da się żyć – touchpad i ta łechtaczka w klawiaturze są dla mnie nieużywalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oj czepiasz się ;p

 

Dokładnie, tak jak i dla mnie, wielkosc monitora jest dośc istotna. Na pc siedze na 19 i zaczyna byc malo...

 

Owa 17 ma dodatkowo pelnowymiarową klawiature, wiec już chyba wiem na co sie skuszę ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od pewnego czasu chodzi mi po glowie malutka 10'' matryca w laptopie. Korzysta ktos z takiego malenstwa?

W podrozach wydaje sie byc swietnym rozwiazaniem.

 

Gdy kupowalem swoje 15" kolega kupil rowniez ThinkPada 13". Piekne malenstwo ... ale na 13" nie da sie swobodnie programowac ani tym bardziej rozmawiac z klientem o projekcie.

 

Wiec jak zawsze ... wszystko zalezy od tego, do czego uzywasz komputera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdy kupowalem swoje 15" kolega kupil rowniez ThinkPada 13". Piekne malenstwo ... ale na 13" nie da sie swobodnie programowac ani tym bardziej rozmawiac z klientem o projekcie.

 

Wiec jak zawsze ... wszystko zalezy od tego, do czego uzywasz komputera.

 

13'', to za duże. :rolleyes:

Głównie służył by mi w podróży. Nie programuję, nie zajmuję się grafiką, także do przeglądania poczty, www i worda spokojnie wystarczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×