Jump to content
drm

Słów kilka o polszczyźnie na forum

Recommended Posts

Przepraszam za maly OT.

Mam nadzieje, ze nikt sie nie obrazi,nie chce sie czepiac, ale ostatnio nagminne jest pisanie " dla tego", "na prawde" itp.

Naprawde bola juz od tego oczeta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam za maly OT.

Mam nadzieje, ze nikt sie nie obrazi,nie chce sie czepiac, ale ostatnio nagminne jest pisanie " dla tego", "na prawde" itp.

Naprawde bola juz od tego oczeta :)

Kiedy wejdziesz miedzy domeniarzy musisz pisac tak jak oni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam za maly OT.

Mam nadzieje, ze nikt sie nie obrazi,nie chce sie czepiac, ale ostatnio nagminne jest pisanie " dla tego", "na prawde" itp.

Naprawde bola juz od tego oczeta ;)

 

Ja też tylko czekam, aż niektórzy zaczną pisać "nie bieski" i "w łaśnie". :) Oj upada nam mowa ojczysta, upada. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja też tylko czekam, aż niektórzy zaczną pisać "nie bieski" i "w łaśnie". ;) Oj upada nam mowa ojczysta, upada. :)

 

Najbardziej „podoba” mi się królujące na tym forum „za ile ją sprzedaż?”...

 

No dobra, to teraz pytanie – wydzielać off-topic, czy kasować? :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najbardziej „podoba” mi się królujące na tym forum „za ile ją sprzedaż?”...

 

No dobra, to teraz pytanie – wydzielać off-topic, czy kasować? :-P

ja bym kasował :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja też tylko czekam, aż niektórzy zaczną pisać "nie bieski" i "w łaśnie". :) Oj upada nam mowa ojczysta, upada. ;)

 

Skoro temat wydzielony, to kontynujemy.

Zeby bylo ciekawie, to slowa ktore powinny byc pisane oddzielnie np. "w ogole", " na pewno", zazwyczaj sa pisane razem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam za maly OT.

Mam nadzieje, ze nikt sie nie obrazi,nie chce sie czepiac, ale ostatnio nagminne jest pisanie " dla tego", "na prawde" itp.

Naprawde bola juz od tego oczeta ;)

O RLY? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja nie lubię jak osoby nie piszą polskich ogonków ( patrz: pierwszy post ) ;-) naprawdę.

 

Też mam kasować? :)

domeniarz i przeszkadza mu brak polskich ogonków? dziwne ;)

co do wogole to to sie pisze razem czy osobno bo ja juz nie wiem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja nie lubię jak osoby nie piszą polskich ogonków ( patrz: pierwszy post ) ;-) naprawdę.

 

Też mam kasować? :)

Bardzo długo nie pisałem polskich ogonków, ponieważ alt mi nie działał, no i się przyzwyczaiłem, nawet gdy kupiłem nowe klawisze. Dziś już mnie za bardzo razi moje pismo bez ogonków i kropek ;) Nawet na GG piszę jak trzeba.

 

Na forum jak na forum, ale u mnie w Liceum na maturze z biologii panna napisała musk, podobno kilka dni trwało dochodzenie co to znaczy, nie znaleźli żadnych sensownych odpowiedników w obcych językach. Dopiero po jakimś czasie domyślono się, że pannie chodziło o mózg. Swoją drogą nie wiem czy można było to wywnioskować z kontekstu zdania, skoro tyle czasu zajęło dojście do prawdy.

 

Drodzy Admini, czy IPB posiada autokorektę? Nie chodzi podkreślanie jak w MS WORD podczas pisania, ale o funkcję, dzięki której można zamieniać wyrazy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja nie lubię jak osoby nie piszą polskich ogonków

 

Eeee tam .... ja uzywam ogonkow od swieta .... i sobie chwale :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
@kulas: adminem nie jestem, ale Ci odpowiem: jest taka funkcja ;-)

Dzięki za odpowiedź. Można zrobić, aby wyrazy pisane łącznie automatycznie zostały oddzielone. Wtedy chociaż trochę nie będzie tak raziło :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za odpowiedź. Można zrobić, aby wyrazy pisane łącznie automatycznie zostały oddzielone. Wtedy chociaż trochę nie będzie tak raziło :)

 

No tak, ale temat zaczął się od tego, że ludzie teraz coraz częściej dzielą wyrazy, zupełnie bezsensownie. Więc chodzi tu raczej o ich łączenie. Jednak w przypadku tak skomplikowanego języka jak polski i tak nie zda to egzaminu, kolorowanie składni też nie. Co z tego, że firefox czy cokolwiek innego nie podkreśli "w cale"? Nic. I tak będzie błędnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×