Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Proszę o możliwość dodawania domen na giełdę w cenach netto (system sam dolicza brutto), męczące jest ręczne przeliczanie każdej kwoty na brutto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podajcie numer podkładowy pod tę 0801xxxxxx - jeżeli nie znacie poproście operatora o numer bazowy dla tej 0801

Jeśli to VoIP to nie musi być numeru podkładowego, ale można dodać dodatkowy numer (problem jest nie tylko z komórek, ale też z zagranicy czy betamax'a i innych zagranicznych VoIPów).

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę o możliwość dodawania domen na giełdę w cenach netto (system sam dolicza brutto), męczące jest ręczne przeliczanie każdej kwoty na brutto.

 

 

Wkrótce planujemy pewne zmiany, które ułatwią sprawę. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklama na wykopie ;-) Dobre posunięcie!

 

Ciekaw jestem statystyk, ale nie będę nalegał ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieopłacenie domeny przez kupującego: premium.pl <

 

Witam,

 

postanowiłem napisać tutaj ponieważ po kontakcie z supportem premium w sprawie nieopłacenia przez kupującego jednej z moich domen, do którego zwróciłem się w celu otrzymania danych kupca domeny otrzymałem lakoniczną odpowiedz:

 

"Uprzejmie informujemy iz w tym przypadku konsekwencja braku platnosci jest blokada konta w premium.pl . Dane osobowe moga byc udostepnione jedynie na wniosek odpowiednich organów."

 

jak to się ma do regulaminu premium: OPCJE "KUP TERAZ" ORAZ "ZŁÓŻ OFERTĘ" punkt 5, cytuje:

 

"Niezwłocznie po oświadczeniu przez Nabywcę skorzystania z Opcji "kup teraz", Nabywca i Zbywca otrzymują informacje o drugiej stronie: imię, nazwisko, adres e-mail: Imię, Nazwisko lub nazwa firmy, adres zamieszkania lub adres siedziby firmy oraz NIP. Jeśli w wyniku przeprowadzeniu Aukcji dochodzi do zmiany Abonenta Nazwy Domeny, Zbywca oraz Nabywca otrzymują wiadomość od automat@dns.pl zawierającą dane wpisane do Rejestru Nazw Domen, chyba że transakcja odbyła się za pośrednictwem Usługodawcy."

 

Chciałbym wyciągnąć konsekwencje prawne w stosunku do kupującego, który nie wywiązał się z umowy kupna i uważam, że powinienem otrzymać dane kupującego.

 

Piszę o tym bo niedawno zachęcony promocją przeniosłem kilka moich domen z AfterMarket.pl i wystawiłem je na Premium.pl ale sposób rozwiązania sytuacji nieopłacenia przez kupującego domeny zakrawa na żart...i skutecznie zniechęcił mnie do korzystania z tej giełdy...

 

Co mi radzicie, czy uważacie, że dane kupującego w kontekście regulaminu powinny zostać mi udostępnione? Mieliście podobna sprawę, jak sobie w takiej sytuacji poradziliście?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli w transakcji fakturę wystawiało premium.pl - dane kupującego nie są udostępniane. Jeśli jednak fakturę miałeś wystawić Ty, dane znajdziesz w szczegółach transakcji (link w historii sprzedaży oraz w wiadomości e-mail informującej o sprzedaży).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli w transakcji fakturę wystawiało premium.pl - dane kupującego nie są udostępniane. Jeśli jednak fakturę miałeś wystawić Ty, dane znajdziesz w szczegółach transakcji (link w historii sprzedaży oraz w wiadomości e-mail informującej o sprzedaży).

 

 

fakturę miałem wystawić ja, danych brak

Share this post


Link to post
Share on other sites
postanowiłem napisać tutaj ponieważ po kontakcie z supportem premium w sprawie nieopłacenia przez kupującego jednej z moich domen, do którego zwróciłem się w celu otrzymania danych kupca domeny otrzymałem lakoniczną odpowiedz:

 

"Uprzejmie informujemy iz w tym przypadku konsekwencja braku platnosci jest blokada konta w premium.pl . Dane osobowe moga byc udostepnione jedynie na wniosek odpowiednich organów."

 

jak to się ma do regulaminu premium: OPCJE "KUP TERAZ" ORAZ "ZŁÓŻ OFERTĘ" punkt 5, cytuje:

 

"Niezwłocznie po oświadczeniu przez Nabywcę skorzystania z Opcji "kup teraz", Nabywca i Zbywca otrzymują informacje o drugiej stronie: imię, nazwisko, adres e-mail: Imię, Nazwisko lub nazwa firmy, adres zamieszkania lub adres siedziby firmy oraz NIP. Jeśli w wyniku przeprowadzeniu Aukcji dochodzi do zmiany Abonenta Nazwy Domeny, Zbywca oraz Nabywca otrzymują wiadomość od automat@dns.pl zawierającą dane wpisane do Rejestru Nazw Domen, chyba że transakcja odbyła się za pośrednictwem Usługodawcy."

 

Chciałbym wyciągnąć konsekwencje prawne w stosunku do kupującego, który nie wywiązał się z umowy kupna i uważam, że powinienem otrzymać dane kupującego.

 

Piszę o tym bo niedawno zachęcony promocją przeniosłem kilka moich domen z AfterMarket.pl i wystawiłem je na Premium.pl ale sposób rozwiązania sytuacji nieopłacenia przez kupującego domeny zakrawa na żart...i skutecznie zniechęcił mnie do korzystania z tej giełdy...

 

Co mi radzicie, czy uważacie, że dane kupującego w kontekście regulaminu powinny zostać mi udostępnione? Mieliście podobna sprawę, jak sobie w takiej sytuacji poradziliście?

 

 

Pisałeś do mnie wczoraj PM, wczoraj też Ci odpisałem - czytałeś odpowiedź? Podałem Ci w niej link gdzie znajdziesz dane kupującego (które zgodnie z regulaminem zostały Ci udostępnione niezwłocznie po zainicjowaniu przez niego transakcji), jak również zasugerowałem abyś przedłużył termin oczekiwania na płatności, również podając gdzie możesz to zrobić. Nie bardzo więc rozumiem w czym leży problem.

 

//edit: a czy domenę sprzedawałeś z fakturą od premium.pl czy własną? bo jeśli z fakturą od premium to faktycznie danych nie ma

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisałeś do mnie wczoraj PM, wczoraj też Ci odpisałem - czytałeś odpowiedź? Podałem Ci w niej link gdzie znajdziesz dane kupującego (które zgodnie z regulaminem zostały Ci udostępnione niezwłocznie po zainicjowaniu przez niego transakcji), jak również zasugerowałem abyś przedłużył termin oczekiwania na płatności, również podając gdzie możesz to zrobić. Nie bardzo więc rozumiem w czym leży problem.

 

 

oprócz nick-a, żadnych innych danych nie ma, dlatego postanowiłem napisać tego posta...

Share this post


Link to post
Share on other sites
oprócz nick-a, żadnych innych danych nie ma, dlatego postanowiłem napisać tego posta...

 

Sprawdziłem i masz rację - a powinny być. Sprawdzamy gdzie jest błąd i zaraz powinieneś mieć w szczegółach wszystkie dane. Przepraszam za zamieszanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawdziłem i masz rację - a powinny być. Sprawdzamy gdzie jest błąd i zaraz powinieneś mieć w szczegółach wszystkie dane. Przepraszam za zamieszanie.

 

 

postanowiłem napisać tutaj bo pisałem o tym problemie i do supportu i do Ciebie na prv jak pisałeś a mimo to nikt nie sprawdził dokładnie mojego zgłoszenia...w tym leży problem

Share this post


Link to post
Share on other sites
postanowiłem napisać tutaj bo pisałem o tym problemie i do supportu i do Ciebie na prv jak pisałeś a mimo to nikt nie sprawdził dokładnie mojego zgłoszenia...w tym leży problem

 

No ale nie odpisałeś, że nie masz danych tam, gdzie wskazałem że masz - w tym też leży problem. ;-)

Tak czy siak dane już są w szczegółach transakcji, błąd naprawiony też na przyszłość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie teoretyczne pytanie:

Jeśli dzisiaj o godzinie 22:00 zamówię promocje domeny z giełdy (1 dzień), to promocja skończy się:

1) dzisiaj o północy

2) jutro o 22:00

3) jutro o północy?

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem ustawić na nowo "prenumeratę" bo poprzednio newslettery przychodziły zdublowane i...

coś u mnie jest nie tak:

Zaznaczam:

Przechwytywanie / Polecane domeny,

potem

Aukcje / Kończące się aukcje

i pierwsza opcja się odznacza.

 

Jak zaznaczę:

Aukcje / Kończące się aukcje

a potem:

Nowe aukcje / Wszystkie

to opcja:

Aukcje / Kończące się aukcje także się odznacza.

W sumie nie mogę ustawić interesujących mnie opcji.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troszkę bawię się panelem Premium po przeniesieniu domen :lol: i zastanawia mnie na jakiej zasadzie ustalany jest wiek domeny z widoku https://premium.pl/domain.html

Jestem zdania że lepiej nie podawać żadnych informacji niż podawać je błędne bądź niepełne a tak niestety jest w przypadku tej funkcjonalności.

Archive pokazuje pierwszą indeksację witryny przez ich crawlery, ale co to na dobrą sprawę ma wspólnego z pierwszym wystąpieniem domeny w rejestrze? Nawet jeżeli archive pokaże pierwszy "wpis" jako 2001r. to i tak domena musiała być backlinkowana/istnieć wcześniej żeby w końcu na nią trafił i zapisał, mniej niż procent z podanych dat (zaokrąglonych do roku) jest tak naprawdę prawdziwy i spełnia swoją rolę, a to narzędzie i wiedza jest bardzo istotna dla domainera, i nie chodzi tu tylko o "kto ma starszego" :lol:

Sugerowałbym na chwilę wrócić do starych dobrych pl.output i Interson już wie co dalej :lol: Ustalić pierwsze unikalne wystąpienie danej domeny, albo pójść dalej i stworzyć historię danego adresu (idealnie gdyby przypominało to choć trochę Domain name history z whois eurid)... niekoniecznie z uwzględnieniem handler który był marnym pomysłem NASK, oczywiście lista domen w tej formie przestała być publikowana 2006-09-02 10:20 (?), do 2008-05-16 gdy zaczęto publikację deleted_domains.txt jest pusty okres ale na pewno da się to jakość ugryźć.

Myślę że nie tylko ja bardzo chętnie bym się dowiedział ile poszczególne adresy naprawdę mają lat, wiele osób na pewno było by mile zaskoczonych :lol:

 

EDIT:

Oczywisty przykład:

Onet.pl - whois: 1996-06-22 01:00:00 archive: luty 20, 1997, różnica 8 miesięcy a bywa zdecydowanie gorzej, wliczając w to sytuacje gdy domena w ogóle nie występuje w archive a istnieje zarejestrowana od 2000 bez zagospodarowanej strony.

Archwium outputów

 

Również nie otrzymałem newsletterów "Przechwytywanie: Polecane domeny - Newsletter premium.pl" z 15.04 i 14.04

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak mówisz, to narzędzie nie jest wiarygodne. Zostało wprowadzone na prośbę wielu osób, którzy musieli ręcznie sprawdzać tę informację w Archive.org, a teraz system robi to za nich. Niestety podobnie jest z innymi parametrami służącymi głównie dla specjalistów SEO - posiadają swoją wartość, ale są jedynie szacunkowe.

 

Pomysł z pl.output nie jest zły. Archiwa pl.output w połączeniu z archiwami whois mogą pozwolić na stworzenie własnej, bardziej wiarygodnej wersji takiego Archive.org dla domen .pl. Wpiszę do notesu i przyglądnę się tematowi lepiej w tygodniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy tylko ja nie dostałem newslettera z premium już 2 dzień?

 

Potwierdzam, od dwoch dni brak newslettera o polecanych domenach do przechwycenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Systemowo wszystko gra, po prostu takie domeny nie zostały wybrane. Nie jest to newsletter, który musi się pojawiać każdego dnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×