Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

@Draft,

 

Ale ja nie chciałbym odbierać możliwości śledzenia dalszych losów domeny tym, którzy to robią.

 

Aftermarket zrobił to tak, że są dwie opcje: "obserwuj aukcję" oraz "obserwuj aukcję i dalsze losy domeny". W zupełności by to wystarczyło, żeby zadowolić wszystkich.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Troszkę nie podoba mi się w Premium.pl to, że sprzedając np. 100 domen na giełdzie i w tym jest kilkanaście domen w pakiecie to po kliknięciu w nazwę użytkownika pokazuje - domeny na sprzedaż np. 80... a powinno być widać ogólną liczbę domen sprzedawanych, czy to osobno czy w pakiecie.

 

Premium.pl ma zamiar to jakoś poprawić ?

Poprawione.

Dziękujemy za zgłoszenia/sugestie.

'Ilość domen na sprzedaż' w Narzędzia/Profil została chyba bez zmian i nie zgadza się z "Aktualnie na sprzedaż".

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://premium.pl/promopoints/info.html

 

Zasady promocji

 

Teraz za każdą domenę zarejestrowaną w premium otrzymasz nawet 10 punktów. Tyle samo punktów przyznamy Ci za każde przedłużenie domeny. Ale to nie wszystko! Za każdą utrzymywaną w premium.pl domenę .pl co miesiąc dostaniesz jeden punkt. Oznacza to, że rejestrując, utrzymując i przedłużając domenę w premium.pl, możesz w ciągu roku dostać aż 32 punkty!

 

http://premium.pl/promopoints.html

  • Jak zwykle nie stosujemy żadnych haczyków!

 

Informujemy, że promocja zakończy się z końcem miesiąca. Dzień 31.05.2012 będzie ostatnim dniem przyznawania punktów za rejestrację i przedłużenia domen, zaś w dniu 1.06.2012 po raz ostatni zostaną naliczone miesięczne punkty za utrzymanie domen. Przyznane punkty zachowują ważność przez rok i w tym czasie mogą być wykorzystane do opłacenia przechwyconych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy lokacie trzymiesięcznej też masz podane oprocentowanie roczne. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolumna z ruchem przydałaby się również wchodząc na dane portfolio (Domeny użytkownika na sprzedaż).

Czy zostanie wprowadzona taka funkcjonalność?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy BOK premium.pl odpisuje w soboty i niedziele?

Wygląda na to, że BOK nie działa w weekendy...(?). Mam pytanie: rozumiem, że data zakończenia aukcji domeny przechwyconej, podana na stronie z aukcją, nie jest datą ostateczną, i oferta złożona jakiś krótki czas przed podaną datą zakończenia aukcji wydłuża ją (aukcję) o jakiś określony okres czasu? Czyli np. napisane jest, że aukcja kończy się o 20:00, ktoś składa ofertę o 19:58, czyli <5 minut przed podanym czasem zakończenia (5 minut teoretycznie, nie wiem ile to konkretnie jest minut) to aukcja wydłuża się do 20:03 (lub 20:05 (?)) (też teoretycznie o 5 minut) i następny uczestnik aukcji, który złoży nową ofertę, tą ofertą znów wydłuża czas trwania o teor. 5 minut, czyli do 20:08 (tudzież 20:10 (?)), czy tak to działa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

BOK działa pon.-pt. od 8:00 do 18:00

 

Aukcja (każdedj domeny, nie tylko przechwyconej) kończy się o godzinie podanej na stronie aukcji, nie wcześniej jednak niż 5 minut (300 sekund) po ostatniej ofercie. Czyli jeśli ktoś złoży ofertę op 19:58, czas zakończenia aukcji przesuwa się na 20:03.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile sortowanie listy domen, rezerwacji działa dobrze o tyle eksport takich list do pliku .csv, .html kieruje się nie znanym mi algorytmem. Eksportowana lista rezerwacji nie jest chronologiczna co do czasu ich wygasania. W tym momencie dla mnie to narzędzie (eksport) nie zdaje egzaminu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy aby dołączyć do aukcji domeny przechwyconej w premium.pl muszę mieć na koncie wystarczającą ilość środków, czy mogę dołączyć, a opłacić to potem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie musisz mieć środków na saldzie.

No dobrze, a jeśli cena domeny wynosi X, to po dołączeniu przeze mnie nadal będzie wynosić X?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dołączyć możesz wyłącznie składając jednocześnie ofertę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobrze, a jeśli cena domeny wynosi X, to po dołączeniu przeze mnie nadal będzie wynosić X?

Opłata dostępowa do trwającej aukcji

200,00 PLN

(wnoszona w formie pierwszej oferty jaką w aukcji składa użytkownik i płatna w przypadku zakończenia licytacji zwycięstwem użytkownika)

 

link

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

No więc właśnie, dlaczego karzecie dwudziestokrotnie wyższym niż normalne na początkowym etapie aukcji postąpieniem ludzi, którzy poświęcają swój czas na przeglądanie listy wygasłych domen (postąpienie na początku aukcji to 10PLN) przez co przepłacają oni za domeny w przypadku zwycięstw w aukcjach?

 

Otóż X osób zleca domenę do przechwycenia. Rozpoczyna się aukcja, w której wszystkie początkowe oferty są równe, a wygrywa aukcję osoba, która jako pierwsza dodała domenę do przechwycenia (59 PLN). Kolejno uż. A składa swoją ofertę, np. 350 PLN. Cena domeny wzrasta do 69 PLN, A prowadzi. Nagle, w czasie trwania aukcji, w serwisie rejestruje się Y i dołącza do aukcji przechwyconej domeny. Cena domeny wzrasta do 279 PLN, ale nadal wygrywa ją A. Jeśli A wygra aukcję (cena się nie zwiększy) to zapłaci za domenę 279 PLN, a mógł, przy normalnym postąpieniu, 89 PLN. Y nie zapłaci NIC.

 

Nie wiem jak mam to skomentować. Naciąłem się już drugi raz, wcześniej nie mogłem opłacić aukcji domeny LM bez opłacania jej przedłużenia... (https://premium.pl/tekst/jak-kupic-domene.html

 

Jak kupić domenę

 

[...] Innym typem aukcji są aukcje Last minute – dotyczą one domen, których termin ważności niedługo wygasa i nieraz są ostatnią okazją nabycia atrakcyjnych domen za niewielką kwotę. [...]

 

(ani słowa o obowiązkowym przedłużeniu i niemożności opłacenia samej aukcji, co w przypadku nieopłacenia ma np. przełożenie na rating, no ale przecież rating nie jest liczony na podstawie ilości nieprzedłużonych domen; powinno być:

 

Innym typem aukcji są aukcje Last minute – dotyczą one domen, których termin ważności niedługo wygasa i nieraz są ostatnią okazją nabycia atrakcyjnych domen za niewielką kwotę *oraz obowiązkowych przedłużeń domen zakupionych na tych aukcjach, w cenach już nieco mniej atrakcyjnych.*)). Ech...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wziąłeś pod uwagę jednej rzeczy gtone.

Jeśli X dał od razu 350 zł to znaczy, że ta cena zakupu jest dla niego atrakcyjna, więc z 269 zł będzie też zadowolony. Zresztą jeśli się ustala takie minimum jak 350 zł od razu to trzeba się liczyć z tym, że ktoś podbije do 340 zł (sam tak często miałem) i to się opłaca tylko wtedy, gdy np. w momencie zakończenia aukcji nie będzie się miało dostępu do licytacji. Inaczej jest bez sensu. Jak dla mnie dołączenia tylko przyspieszają licytację - dla mnie jak za domenę mogę dać max 200 zł i ktoś dołączy przebijając na 259 zł to jest koniec licytacji i na 269 zł nawet nie pomyślę, by przebić.

 

A co do aukcji last minute to dla mnie od razu jest jasne, że 1+61,50=62,50 i tyle minimum trzeba zapłacić za domenę .pl non-IDN (czasem taniej). To jest napisane przy cenie przecież.

 

Już kiedyś chyba o tym pisałeś zresztą. Niestety jest tak, że w interesie serwisu jest to, żeby zarabiać. A jeśli robi to uczciwie i wszystko jest opisane to można albo przyjąć zasady albo nie korzystać z opcji, które nie pasują np. z przechwytywania i lm - to nie jedyne opcje zakupu domen w premium.pl

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wziąłeś pod uwagę jednej rzeczy gtone.

Jeśli X dał od razu 350 zł to znaczy, że ta cena zakupu jest dla niego atrakcyjna, więc z 269 zł będzie też zadowolony. Zresztą jeśli się ustala takie minimum jak 350 zł od razu to trzeba się liczyć z tym, że ktoś podbije do 340 zł (sam tak często miałem) i to się opłaca tylko wtedy, gdy np. w momencie zakończenia aukcji nie będzie się miało dostępu do licytacji. Inaczej jest bez sensu. Jak dla mnie dołączenia tylko przyspieszają licytację - dla mnie jak za domenę mogę dać max 200 zł i ktoś dołączy przebijając na 259 zł to jest koniec licytacji i na 269 zł nawet nie pomyślę, by przebić.

To by mialo rece i nogi, gdyby nie bylo punktow...

 

A co do aukcji last minute to dla mnie od razu jest jasne, że 1+61,50=62,50 i tyle minimum trzeba zapłacić za domenę .pl non-IDN (czasem taniej). To jest napisane przy cenie przecież.

Tak samo jasne, jak laptop za 1zl oferowany w Vobis (za co po latach sądowania się, na ochodne z biznesu, ten bankrut niedawno dostal kare)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

W panelu mam saldo na kwotę (przykład) 500 zł a do opłacenia domen na kwotę (przykład) 100 zł ale termin zapłaty za nie przypada za kilka dni.

Chcę wypłacić pełną wysokość salda, czyli 500 zł ale niestety nie da się bo jest założona blokada na 100 zł (za domeny, których termin zapłaty przypada za 3 dni). Po co tedy opcja "wstrzymania" opłat z salda?

Maksymalna kwota do wypłaty to 400 zł (500 - 100).

 

Czy tak to ma działać?

Co stoi na przeszkodzie, że dzisiaj wypłacę pełną kwotę a za trzy dni wpłacę to co Premium się należy?

Odniosłem wrażenie, że system Premium działa jak "socjalne państwo" i chce decydować o tym co dla mnie będzie najlepsze.

 

Chciałbym móc decydować sam o swoich domenach i finansach.

 

Cenię Premium za dokładność, szczegółowość, chęć "dopieszczania" każdego szczegółu, elementu, procesu, dążenie drogą Perpetum Mobile ale... łatwo wtedy o przegięcie w drugą stronę i całkowite wyeliminowanie tzw. "czynnika ludzkiego".

 

Twierdzę, że portale społecznościowe mają niezłą "pożywkę" z tego właśnie, że korporacje już dawno pozbawiły ludzi jakiejkolwiek ingerencji i decydowania o sobie.

 

Już dzisiaj system jest tak rozbudowany, że powoli staje się nieczytelny a operacje w nim przeprowadzane potrafią zaskakiwać i stają się coraz mniej intuicyjne - mowa o Premium.

 

Po co psuć coś co działa oraz... wszystko co proste jest genialne. Chciałbym abyście o tym pamiętali.

 

Jeszcze jedna uwaga,

dalej nie mogę zrozumieć na czym polega możliwość dołączania statystyk ruchu dla jednych domen a dla drugich nie. Przecież nikt nie posiada domen zewnętrznych.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ad 1: Blokada nie dotyczyła osób od 3 fioletowych gwiazdek. Zmieniliśmy próg na 3 czerwone gwiazdki (łapiesz się).

Ad 2: O możliwości dołączenia statystyk decydują ustawione DNS (oraz jakikolwiek ruch), nie rejestrator.

Ad 3: Cały czas pracujemy nad zwiększaniem czytelności panelu, przy takiej ilości funkcji jest to bardzo czasochłonne zajęcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To by mialo rece i nogi, gdyby nie bylo punktow...

 

Kolejny raz uczepiłeś się punktów - na szczęście ostatnie były przyznane w czerwcu, więc mogą być ważne max do czerwca 2013 (oczywiście w większości będą wydane wcześniej).

 

Tak samo jasne, jak laptop za 1zl oferowany w Vobis (za co po latach sądowania się, na ochodne z biznesu, ten bankrut niedawno dostal kare)

 

Tamta reklama była totalnie kaprawa i też bym wlepił za nią karę. Bo wynikało z niej, że kupujesz laptop razem z modemem za 1 zł (a nie laptop w cenie sklepowej + modem za 1 zł).

 

Tutaj w premium.pl masz jednak napisane w dużej żółtej ramce, której nie sposób przegapić:

 

Jest to aukcja domeny Last Minute.

Do wylicytowanej kwoty zostanie doliczona cena przedłużenia w wysokości 61,50 PLN.

 

I jest to jasne i czytelne, że będzie doliczona dodatkowa opłata i nie można jej pominąć, nie widzę żadnego powodu, żeby ktoś od praw konsumenta mógł się do tego doczepić jak do Vobis-a.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny raz uczepiłeś się punktów - na szczęście ostatnie były przyznane w czerwcu, więc mogą być ważne max do czerwca 2013 (oczywiście w większości będą wydane wcześniej).

Co nie zmienia faktu, ze jest jeszcze wiele osob z tymi punktami...

 

Tamta reklama była totalnie kaprawa i też bym wlepił za nią karę. Bo wynikało z niej, że kupujesz laptop razem z modemem za 1 zł (a nie laptop w cenie sklepowej + modem za 1 zł).

 

Tutaj w premium.pl masz jednak napisane w dużej żółtej ramce, której nie sposób przegapić:

 

I jest to jasne i czytelne, że będzie doliczona dodatkowa opłata i nie można jej pominąć, nie widzę żadnego powodu, żeby ktoś od praw konsumenta mógł się do tego doczepić jak do Vobis-a.

No w sumie, po co ma byc lepiej i taniej dla nas klientow...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ad 1: Blokada nie dotyczyła osób od 3 fioletowych gwiazdek. Zmieniliśmy próg na 3 czerwone gwiazdki (łapiesz się).

Myślę, że nie jest problemem to czy ktoś się łapie czy nie. Chodzi o zasadę. Blokada została założona na pełną kwotę "długu" z pominięciem punktów, które zmniejszają dług o 80%.

Ad 2: O możliwości dołączenia statystyk decydują ustawione DNS (oraz jakikolwiek ruch), nie rejestrator.

Pisałem o domenach z dns-ami Premium, które zostały przeniesione do Premium oraz przez Premium przechwycone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to aby na pewno dobry pomysł, by aukcja domeny przechwyconej była widoczna dla wszystkich? Czyt.: by miało miejsce przekierowanie na nią? Rzecz jasna chodzi o spanikowanego poprzedniego abonenta, czyli przyszłego KK na naszą domenę, który z radością dołącza do aukcji...

Nie sądzę, by poza powyższym przypadkiem z przekierowania mnożyli się licytujący domainerzy...

 

Tak... Drań ze mnie... co te domeny ze mną zrobiły...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to aby na pewno dobry pomysł, by aukcja domeny przechwyconej była widoczna dla wszystkich? Czyt.: by miało miejsce przekierowanie na nią? Rzecz jasna chodzi o spanikowanego poprzedniego abonenta, czyli przyszłego KK na naszą domenę, który z radością dołącza do aukcji...

Nie sądzę, by poza powyższym przypadkiem z przekierowania mnożyli się licytujący domainerzy...

 

Tak... Drań ze mnie... co te domeny ze mną zrobiły...?

Również nie bardzo mi się to podoba w Premium i poza brakiem przechwytywania lite jest to jeden z głównych powodów dlaczego tam nie dodaję do przechwycenia wielu domen i wolę żeby przechwyciło AZ lub AM... ;) A jak bardzo mi zależy na domenie, którą akurat przechwyciło Premium to zawsze można łatwo dołączyć bez wkładu, który przepada, tym bardziej, że punktów trochę się ostało... ;)

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×