Jump to content
Sign in to follow this  
kuba.puch

Moja domena zwariowała!

Recommended Posts

Mam sobie domenę. Dziwnym trafem nosi nazwę jednego z nowobudowanych stadionow.pl (zarejestrowana pol roku przed tym jak stadion otrzymal ta nazwe... proroczy sen).

Od tamtego czasu mialem na niej ruch 50-70 wejsc miesiecznie. Do wczoraj.

Nie wiem co sie wydarzylo, ale wlasnie zauwazylem, ze od rana nabilo mi ponad... 900 wejsc i ciagle rosnie! A ja od dawna nie robilem z nia NIC.

No, moze oprocz tego, ze kierujac sie lokalnym sentymentem, przekierowalem ja jakis czas temu na oficjalna strone tego bursztynowego stadionu.

Macie jakies pomysly?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdź w wyszukiwarce wpisując nazwę domeny w "" i wybierz opcję "najnowsze wiadomości". Może w jakimś poczytnym serwisie został zamieszczony link lub podana nazwa domeny. Ja niedawno miałem właśnie taki przypadek, który dał mi kilkanaście tys. uu w jeden dzień.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie do końca doczytałem 1 linijkę autora wątku i wpisałem w wyszukiwarkę "stadionów.pl" i po raz pierwszy pojawił mi się taki dziwny komunikat

"Aby kontynuować, wpisz widoczne poniżej znaki:

(i tu kod captcha)

Włącz wyświetlanie obrazów

 

 

 

 

Informacje o tej stronie

 

Nasze systemy wykryły nietypowy ruch pochodzący z Twojej sieci komputerowej. Ta strona ma na celu sprawdzenie, czy to rzeczywiście Ty wysyłasz żądania, a nie robot. Dlaczego tak się stało?"

 

też tak macie ? czy to zalety sieci akademickiej:D?

Edited by Icebreaker

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja tak nie mam. Mi pokazuje, ze nie moze znalezc serwera, wiec to chyba urok akademika ;)

już wiem co jest grane;)

 

a wracając do sprawy domeny.. to tylko się cieszyć i zbierać kasę z parkingu :) i żyć nie umierać:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślałem Kuba, że jako pierwszy domainer znalazłeś domenę, która ma ruch z kosmosu.

 

Co prawda mam czasem ruch z egzotycznych krajów, ale z kosmosu jeszcze się nie zdarzyło :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuba.puch masz chyba najbardziej wkurzający avatar na forum, nie mogę się skupić na czytaniu posta..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem co sie wydarzylo, ale ...

 

Ze stadionem to można jakoś wytłumaczyć jak się wiadomości sprawdzi, u mnie domena nosi nazwę pewnego znanego czołgu i ruch też nagle oszalał do paruset dziennie - chyba nie powtarzają filmu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, chciałbym połączyć fakty bo chyba mam podobny przypadek.

 

Zabraneprawko.pl -> normalnie +/- 100/100 (uzytkownicy/goscie)

Aktualnie -> 457/451 (uzytkownicy/goscie)

 

i nie wydaje mi sie ze przez dobra indeksacje google... a więc: wtf, huh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podłączyłem domenę pod Google Analytics i zauważyłem, że połowa wejść jest "direct".

Ściągnąłem brwi, wpisałem nazwę stadionu w wyszukiwarkę i okazało się, że wujek Google wyświetla moją domenę wyżej niż oficjalną domenę stadionu (moja jest pierwsza, a oficjalna w domenie .gdansk.pl druga).

Trochę to dziwne, bo myślałem, że jak przekierujesz domenę na inną, to siłą rzeczy nie powinieneś wyskoczyć nad nią (pomijając fakt, że w ogóle nie powinna być indeksowana).

Teraz spodziewam się afery :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kuba.puch masz chyba najbardziej wkurzający avatar na forum, nie mogę się skupić na czytaniu posta..

 

Właśnie miałem to samo napisać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z jakich planet konkretnie ?

:)

 

 

Może być tak, że to tylko pył kosmiczny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podłączyłem domenę pod Google Analytics i zauważyłem, że połowa wejść jest "direct".

Ściągnąłem brwi, wpisałem nazwę stadionu w wyszukiwarkę i okazało się, że wujek Google wyświetla moją domenę wyżej niż oficjalną domenę stadionu (moja jest pierwsza, a oficjalna w domenie .gdansk.pl druga).

Trochę to dziwne, bo myślałem, że jak przekierujesz domenę na inną, to siłą rzeczy nie powinieneś wyskoczyć nad nią (pomijając fakt, że w ogóle nie powinna być indeksowana).

Teraz spodziewam się afery :)

sprawdź pozycję strony w przeglądarce, z której nie korzystasz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja miałem tak ostatnio z jedną domeną, nagle pojawiło się prawie 3000 uu w ciągu jednego dnia, następnego było to już ~1000, teraz spadło do około 300. Mało tego domena ta również jest wysoko w Google chociaż nie była nawet pozycjonowana.

 

Dodam, że postanowiłem sprawdzić ten ruch parkując ją w Namedrive i co się okazało? Namedrive nie wiedzieć czemu nie odzwierciedla go, tam nie jest to nawet 10uu dziennie. Na ile więc wiarygodne są statystyki Premium?

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×