Jump to content
SELES

KopalniaDomen.pl do przejęcia

Recommended Posts

...nawiązywałem do tego co napisał Kangurek. :)

Małe OT ale nawiązując do pojawiających się czasami pomyłek w nazewnictwie Sales i Seles, bardzo proszę by zachować nie zmiękczoną formę Kangur.

Wystarczy, że w moim miasteczku przy co którejś fakturze muszę tłumaczyć, że moja spółka to Kangur a nie Kangurek.

Jest bowiem u nas centrum zabaw dla dzieci o takiej nazwie.

 

Post do kasacji po korekcie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Małe OT ale nawiązując do pojawiających się czasami pomyłek w nazewnictwie Sales i Seles, bardzo proszę by zachować nie zmiękczoną formę Kangur.

Wystarczy, że w moim miasteczku przy co którejś fakturze muszę tłumaczyć, że moja spółka to Kangur a nie Kangurek.

Jest bowiem u nas centrum zabaw dla dzieci o takiej nazwie.

 

Post do kasacji po korekcie :P

Ja tak tylko z czystej sympatii.:)

Zaraz poprawię. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może i tak ale to samo znaczy.

 

 

"Na robienie szumu" w ww. kontekście nie znaczy nic ale nie jestem panią od polskiego więc w sumie to Twoja sprawa w jaki sposób się wypowiadasz. Ja Cię nie rozumiem :)

 

 

------------------------

Edit:

 

Sorry za OT ale teraz już pewnie prawie każdy jeździł będzie tutaj na takim koniku, że skoro temat ulegnie "wyczyszczeniu" to i pogadać sobie można ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw networker, teraz SELES.. się porobiło ;)

 

Ale mam takie przemyślenie, że ciężko będzie korzystanie sprzedać całe portfolio (lub 100 najlepszych domen - tak jak w przypadku networkera). Może jednak efektywniej byłoby sprzedać pojedynczo w powiedzmy 12 miesięcy lub optymalnie w dwa lata? Dlaczego? W Polsce będzie pewnie ciężko znaleźć inwestora, który wyłoży odpowiednią kwotę za duże portfolio. A za granicą chyba próżno szukać póki co - inwestycja w .pl dla zagranicznych inwestorów jest wciąż zbyt ryzykowna.

 

Z drugiej strony każdemu podobają się inne domeny. Ja osobiście nie chciałbym kupować wszystkich domen SELESa, ale część z nich bardzo chętnie bym przejął :P Komuś innemu przydałyby się inne domeny niż mnie itd. Rozłożenie zakupów na 12-24 miesiące pozwoliłaby też lepiej zaplanować budżet na zakupy.

 

Just saying :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciężko będzie korzystnie sprzedać całe portfolio

Jest chyba tajemnicą poliszynela to, że propozycje zakupu całych portfolio domen już się w Polsce pojawiały ale bez względu na to czy była to oferta w wys. kilkudziesięciu tysięcy PLN czy też kilku milionów $, to zazwyczaj dotychczasowi abonenci uznawali ( chyba w każdym przypadku ), że nie jest to dla nich korzystna oferta :)

Te przypadki, które znam utwierdzają mnie tylko w tym przekonaniu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najpierw networker, teraz SELES.. się porobiło :P

 

Ale mam takie przemyślenie, że ciężko będzie korzystanie sprzedać całe portfolio (lub 100 najlepszych domen - tak jak w przypadku networkera). Może jednak efektywniej byłoby sprzedać pojedynczo w powiedzmy 12 miesięcy lub optymalnie w dwa lata? Dlaczego? W Polsce będzie pewnie ciężko znaleźć inwestora, który wyłoży odpowiednią kwotę za duże portfolio. A za granicą chyba próżno szukać póki co - inwestycja w .pl dla zagranicznych inwestorów jest wciąż zbyt ryzykowna.

 

Z drugiej strony każdemu podobają się inne domeny. Ja osobiście nie chciałbym kupować wszystkich domen SELESa, ale część z nich bardzo chętnie bym przejął ;) Komuś innemu przydałyby się inne domeny niż mnie itd. Rozłożenie zakupów na 12-24 miesiące pozwoliłaby też lepiej zaplanować budżet na zakupy.

 

Just saying :)

 

DD

W ciągu 2 lat to można sprzedać większość domen KK akceptując pierwszą ofertę, nie trzeba szukać innych inwestorów. ;)

Tak jak pisałem, mam czas, nie warunkuję od tego swoich dalszych losów, sprzedaję i kupuję dalej, będę po prostu mniej aktywny. Wyraziłem pewną gotowość dla zdecydowanych i konkretnych działań.

Otrzymałem dotychczas kilka ofert cząstkowych, może sklejając je wyjdzie coś rozsądnego, ale nie o to mi w zasadzie chodzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ciągu 2 lat to można sprzedać większość domen KK akceptując pierwszą ofertę, nie trzeba szukać innych inwestorów. :)

Tak jak pisałem, mam czas, nie warunkuję od tego swoich dalszych losów, sprzedaję i kupuję dalej, będę po prostu mniej aktywny. Wyraziłem pewną gotowość dla zdecydowanych i konkretnych działań.

Otrzymałem dotychczas kilka ofert cząstkowych, może sklejając je wyjdzie coś rozsądnego, ale nie o to mi w zasadzie chodzi...

Jeśli w dwa lata będziesz miał zapytania od klientów końcowych na wszystkie domeny, to ja poczekałbym te dwa lata ;) Ale coś mi się wydaje, że chyba jednak w ten sposób nie uda się sprzedać nawet 10% domen.

 

Co do oferowanych cen przez KK - czasami są to kwoty 10-100 zł - chyba wtedy jednak nie warto akceptować pierwszej oferty, nawet jeśli to KK :P

 

Ale rozumiem, że ten post to właściwie pewne ogłoszenie i sygnał dla rynku, a nie jakiś konkretny plan sprzedaży.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy mojej ilości domen oferowanych do sprzedaży - obecnie poniżej 1000 - i dużej ilości zapytań, sprzedaż na poziomie70-80 % domen w dwa lata nie stanowi większego problemu, nawet przy zachowaniu odrobiny zdrowego rozsądku. Swego czasu analizowałem to dokładnie i jest to bardzo realne, zakładając brak dalszych zakupów i "spuszczanie" kilku % rocznie. Nie mam zbyt dużo "kontrowersyjnych domen" - IDN, czy .eu, więc na ilość zapytań nigdy nie narzekałem.

 

Dobrze zrozumiałeś moje intencje. Jestem otwarty na wyjście, ale nie za wszelką cenę. Wcześniej nie myślałem o tym, pomimo otrzymania jakiś czas temu oferty, która dała mi do myślenia.

 

Rozstaję się z drugą branżą po 15 letnim związku, więc będę pewnie mógł pozwolić sobie czasowo na kontynuowanie domainingu przez kolejne lata, jednak pewnie nie tak aktywnie jak dotychczas, a ja lubię angażować się w pełni w to co robię.

Osobiście wolę zrezygnować "jednorazowo" i ukierunkować energię w nowym kierunku niż się żegnać przez dwa lata. Nie do końca jestem przekonany, czy było to by mniej korzystne.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na giełdzie gdy jakiś fundusz inwestycyjny posiada spory pakiet akcji danej spółki i planuje z niej wyskoczyć to robi to bardzo dyskretnie i planuje w dłuższym horyzoncie czasowym aby maskować zlecenia sprzedaży i nie obniżyć wartości papieru do momentu wymaganej komunikacji poprzez przekroczenie tj zmniejszenie pewnych progów posiadania gdy juz musi to ogłosić. Oferty sprzedaży na tak duże pakiety domen muszą być podobnie realizowane dlatego uważam ze komunikowanie tej informacji na forum nie służy ani Tobie ani całej branży domenowej i jako duży gracz na rynku musisz o tym pamiętać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy mojej ilości domen oferowanych do sprzedaży - obecnie poniżej 1000

Zdradzę zbyt wiele gdy napiszę, że w Polsce jest xxx osób/firm, które posiadają w swym portfolio x xxx domen ?

Oczywiście ilość nie zawsze idzie w parze z jakością ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×