Jump to content
Sign in to follow this  
Betman

Sprzedaż linków tekstowych na stronie

Recommended Posts

Coraz częściej dostaję oferty bym (za opłatą oczywiście) wstawił jakiś link tekstowy na swojej stronie głównej.

 

O co chodzi tym firmom? Tylko o to by podbić sobie PageRank? Czy sprzedaż takich linków jest czymś normalnym, czy może Google "karze" tego typu strony obniżeniem ich własnej pozycji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie chcesz sobie zrobić linkowego śmietnika na stronie to proponuj wybranym firmom artykuł sponsorowany z odnośnikiem na stronie głónej z 1 linkiem w treści za odpowiednią opłatą z możliwością powrotu do tematu za jakiś czas i/lub na innym Twoim serwisie jeśli taki masz. Nie przesadzaj tylko z ilością takich artykułów. Wilk syty i owca cała :blush: Sam tak czasem robię jak zgłaszają się chętni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli nie chcesz sobie zrobić linkowego śmietnika na stronie to proponuj wybranym firmom artykuł sponsorowany z odnośnikiem na stronie głónej z 1 linkiem w treści za odpowiednią opłatą z możliwością powrotu do tematu za jakiś czas i/lub na innym Twoim serwisie jeśli taki masz. Nie przesadzaj tylko z ilością takich artykułów. Wilk syty i owca cała :lol: Sam tak czasem robię jak zgłaszają się chętni.

 

Tak też myślałem.

 

A co zrobić z linkami na stronie głównej, które mam za darmo (taka tabelka z linkami do najbardziej znanych firm branży X). Czy tego typu linki także obniżają ranking mojej strony w Google'u w jakiś sposób?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak też myślałem.

 

A co zrobić z linkami na stronie głównej, które mam za darmo (taka tabelka z linkami do najbardziej znanych firm branży X). Czy tego typu linki także obniżają ranking mojej strony w Google'u w jakiś sposób?

Nie martw się rankingami Google, tylko użytkownikami strony. Jeśli linki służą użytkownikom, to niech są, stronie na pewno nie zaszkodzą. Co najwyżej mniej mocy pójdzie do stron, które wykupią u ciebie linki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za info. Na chwilę odwróćmy sprawę - czy firma kupująca dla siebie tekstowe linki na stronach celem tylko podniesienia swojego rankingu nie ryzykuje "bana" od Google?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za info. Na chwilę odwróćmy sprawę - czy firma kupująca dla siebie tekstowe linki na stronach celem tylko podniesienia swojego rankingu nie ryzykuje "bana" od Google?

Jeśli nie ma jakiś wahań na dużą skalę (ilościowo) to Goole nie ma podstaw by kwestionować linki. Skąd ma wiedzieć o transakcji? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za info. Na chwilę odwróćmy sprawę - czy firma kupująca dla siebie tekstowe linki na stronach celem tylko podniesienia swojego rankingu nie ryzykuje "bana" od Google?

 

A skąd G. wie, że link jest kupiony?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×