Jump to content
Sign in to follow this  
Alexis

materiał.pl (IDN)

Recommended Posts

Nie sprzeda się, mogę Ci dać 100 pln od ręki :P

 

A na poważnie to myślę, że wysokie x.xxx co najmniej do osiągnięcia :)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie sprzeda się, mogę Ci dać 100 pln od ręki :P

 

A na poważnie to myślę, że wysokie x.xxx co najmniej do osiągnięcia :)

 

 

Mam podobne zdanie :P Z tą różnicą że mogę dać 110 pln :P

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie domena material*pl została grubo przepłacona, jeżeli nabywca material*pl znów nie zechce przepłacić, tym razem za IDN-a to jest mała szansa na uzyskanie choćby średniej kwoty 4-cyfrowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Wg mnie domena material*pl została grubo przepłacona, jeżeli nabywca material*pl znów nie zechce przepłacić, tym razem za IDN-a to jest mała szansa na uzyskanie choćby średniej kwoty 4-cyfrowej.

 

Mam podobne zdanie z tą różnicą że nie widzę nadziei nawet na kwotę czterocyfrową.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam podobne zdanie z tą różnicą że nie widzę nadziei nawet na kwotę czterocyfrową.

 

Przekonales mnie, chyba jej nie przedluze, szkoda 10PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przekonales mnie, chyba jej nie przedluze, szkoda 10PLN.

 

Moja propozycja 100 pln wciąż aktualna :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wg mnie domena material*pl została grubo przepłacona, jeżeli nabywca material*pl znów nie zechce przepłacić, tym razem za IDN-a to jest mała szansa na uzyskanie choćby średniej kwoty 4-cyfrowej.

 

Nabywca zapłacił taką cenę za material.pl, ponieważ ta domena dostępna jest z każdej klawiatury na świecie. A IDN, no cóż... tylko nad Wisłą.

Edited by necik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostepność z klawiatury w obu przypadkach nie ma tu nic do rzeczy.

Słowo polskie - domena Polska, ....arab ani chińczyk i tak tego nie wpisze bez względu na to czy jest nad Wisłą czy nie.

 

IMO problem nie jest w tym czy jest to IDN czy nie.

Problem leży w samym zastosowaniu słowa materiał (bez względu na to czy z IDN czy nie)

Wyceniając tą domenę zastanowić by się należało ilu chętnych i z jakiej branży może zdecydować się na użycie takiej domeny dla swojej strony.

Ilu będzie w stanie zapłacić wysoką cenę.

 

Branża budowlana? nie bardzo...liczba mnoga jest o wiele lepsza a precyzyjniejsza (i bardzie SEO friendly) jest MateriałyBudowlane.pl

Branża tekstylna? podobnie.. l. mnoga lepiej brzmi

 

Pewnie znalazłoby się parę innych zastosowań (materiały wybuchowe, obiciowe itd.) ale w/g mnie samo słowo, rodzaj, forma ....jest za słabe aby oczekiwać po tej domenie niespodziewanie wysokiej kwoty.

Ja osobiście nie wyceniłbym jej na więcej niż x.xxx ~ niskie xx.xxx (a non IDN w/g mnie jest kompletnie przepłacony o jakieś 60~70K)

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nabywca zapłacił taką cenę za material.pl, ponieważ ta domena dostępna jest z każdej klawiatury na świecie. A IDN, no cóż... tylko nad Wisłą.

Fajny komentarz. :huh: Byłem za granicą ze swoim komputerem i gwarantuje Tobie, że polskie domeny IDN działały tam na nim tak samo jak nad Wisłą.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostepność z klawiatury w obu przypadkach nie ma tu nic do rzeczy.

Słowo polskie - domena Polska, ....arab ani chińczyk i tak tego nie wpisze bez względu na to czy jest nad Wisłą czy nie.

Tylko IDN materiał jest słowem polskim. Non IDN m a t e r i a l występuje również w angielskim.

Nie widzę powodów do zakupu IDN-a do kompletu.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko IDN materiał jest słowem polskim. Non IDN m a t e r i a l występuje również w angielskim.

 

...z tym że material.pl i materiał.pl to domeny polskie. Jedna błędnie a druga poprawnie zapisana.

Szanse wpisania (wyszukania) domeny .pl przez obcokrajowca, na której jest polskojęzyczna treść jest wiec praktycznie równa zeru :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
...z tym że material.pl i materiał.pl to domeny polskie. Jedna błędnie a druga poprawnie zapisana.

Szanse wpisania (wyszukania) domeny .pl przez obcokrajowca, na której jest polskojęzyczna treść jest wiec praktycznie równa zeru :huh:

Dokładnie o to mi chodzi. Nie widzę powodu do zakupu IDN-a do kompletu. Po co?

Sam material.pl nadaje się na brand i nie upatruję tutaj domeny generycznej - raczej "przy okazji" jest to generyk międzynarodowy.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie o to mi chodzi. Nie widzę powodu do zakupu IDN-a do kompletu - po co?

Sam material.pl nadaje się na brand.

 

Zgadza się ....jak ktoś postrzega material.pl jako angielskie słowo na którym chce zbudować brand (jak tools.pl), to czemu nie.

Wtedy kompletowanie nie ma sensu, bo to 2 inne domeny choć branża może się zazębiać.

 

Abonent materiał.pl też w/g mnie nie potrzebuje koniecznie material.pl do "kompletu" chyba że chce się bardziej komfortowo czuć jeżeli chodzi o ewentualne typo czy email setup,

Ale ja bym się raczej o to nie martwił.

 

Problem leży w znalezieniu klienta końcowego za wysoką kwotę.

O ile postrzegając materiał.pl jako keyword lub material.pl jako nieprawidłowo zapisany polski keyword, nie wiedzę w niej wielkiego potencjału,

o tyle material.pl w kontekście anglojęzycznego barand name, widzę go go jeszcze mniej.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Byłem za granicą ze swoim komputerem i gwarantuje Tobie, że polskie domeny IDN działały tam na nim tak samo jak nad Wisłą.

W obecnych czasach ludzie dużo podróżują, współpracują z firmami z różnych części świata itd. Zamykanie się na kontrahentów tylko z kraju nad Wisłą moim zdaniem jest średniowieczem. Nie można pozwolić na to, że tylko Polak ze swoim laptopem na wakacjach w Egipcie będzie mógł łatwo odwiedzić firmową stronę internetową. Dajmy szansę też np. Ukraińcom, Niemcom itd. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
W obecnych czasach ludzie dużo podróżują, współpracują z firmami z różnych części świata itd. Zamykanie się na kontrahentów tylko z kraju nad Wisłą moim zdaniem jest średniowieczem. Nie można pozwolić na to, że tylko Polak ze swoim laptopem na wakacjach w Egipcie będzie mógł łatwo odwiedzić firmową stronę internetową. Dajmy szansę też np. Ukraińcom, Niemcom itd. :huh:

 

Ci, którym zależy na kontrachentach zagranicznych, pomyśleli dawno o globalnych końcówkach i co najmniej anglojezycznej wersji językowej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W obecnych czasach ludzie dużo podróżują, współpracują z firmami z różnych części świata itd. Zamykanie się na kontrahentów tylko z kraju nad Wisłą moim zdaniem jest średniowieczem. Nie można pozwolić na to, że tylko Polak ze swoim laptopem na wakacjach w Egipcie będzie mógł łatwo odwiedzić firmową stronę internetową. Dajmy szansę też np. Ukraińcom, Niemcom itd. ;)

A powiedz mi po co w takim razie Ukrainiec czy Niemiec będzie wchodził na stronę w języku Polskim, jeżeli nie zrozumie tam żadnego słowa ? ;)

Mamy tyle różnych rozszerzeń żeby z nich korzystać, jeśli chcesz wejść na rynek Niemiecki kupujesz generyka .de i robisz stronę w języku Niemieckim.

Na rynku Polskim mamy .pl i wszyscy wiedzą o co chodzi :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×