Jump to content
Sign in to follow this  
heden.pl

laparoskopia*pl - ktoś się skusi wycenić

Recommended Posts

A dostałeś już jakieś propozycje? Kto jest KK?

 

Wyceniałbym na niskie XX XXX

 

 

XX XXX to chyba lekka przesada. Realnie wg mnie można 3000-6000 PLN wziąć jak się trafi KK.

 

 

 

# anestezja.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobra domena. Ja bym ją miał w ofercie za 15-20 k zł netto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo dobra domena. Ja bym ją miał w ofercie za 15-20 k zł netto.

 

skąd takie wysokie wyceny - rozumiem branża medyczna, ginekologia... tam jest kasa,

ale może chodzi o coś więcej pytam zwłaszcza ze względu na to, że domena laparotomia*pl jeszcze przed chwilą była wolna, a na to hasło google adwords ma więcej trafień.............

Share this post


Link to post
Share on other sites

vigi, skąd takie wyceny? Bo duży może więcej :);) Branża jest bogata a byle komu się takich domen nie oddaje ;) Więc w przypadku tej tematyki zostaje albo spad (user przestaje wierzyć ;)) albo sukcesywna sprzedaż dla zainteresowanego podmiotu.

 

W transakcji D2D domena bez większej wartości ale to nie jest wykładania jej rzeczywistej ceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo dobra domena. Ja bym ją miał w ofercie za 15-20 k zł netto.

 

Na pewno masz większe doświadczenie w tej branży niż ja. Widzisz jakieś oczywiste biznesowe zastosowanie tej domeny? Bo z tego co wiem laparoskopia to po prostu nazwa jednej z metod "wiercenia w brzuchu" a nie nawet konkretny zabieg medyczny. To wg mnie podobna sytuacja co z domenami typu szlifowanie.pl czy wiercenie.pl. Pytam zupełnie poważnie.

 

(podobna sytuacja zresztą jest z moją anestezja.pl :))

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

(podobna sytuacja zresztą jest z moją anestezja.pl :))

Myślę, że sytuacja jest zupełnie inna. O ile anestezja (znieczulenie) nie jest procedurą komercyjną, o tyle laparoskopia - potocznie nazywane zabiegi operacyjne/diagnostyczne przeprowadzane przy użyciu laparoskopu, już zdecydowanie tak.

Dla anestezji widzę kk tylko wśród producentów aparatury do znieczulania, wątpię jednak, żeby ktoś się zdecydował.

Dla laparoskopii - producenci sprzętu, lekarze, ośrodki medyczne.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
XX XXX to chyba lekka przesada. Realnie wg mnie można 3000-6000 PLN wziąć jak się trafi KK.

 

Moim zdaniem, jednak nie przesada. Oczywiście dużo zależy od sprzedającego - SELES jako ekspert w tym segmencie ma większe szanse na taką sprzedaż niż ktoś inny.

 

skąd takie wysokie wyceny - rozumiem branża medyczna, ginekologia... tam jest kasa,

ale może chodzi o coś więcej pytam zwłaszcza ze względu na to, że domena laparotomia*pl jeszcze przed chwilą była wolna, a na to hasło google adwords ma więcej trafień.............

 

Z tego co wiem, to laparoskopia to nie tylko ginekologia. Usługa wykonywana przez wiele prywatnych placówek, specjalizujących się w tzw. chirurgii jednego dnia. Fraza jest powszechnie znana (w przeciwieństwie do "laparotomia"), co ma wpływ na potencjał marketingowy.

Ponadto sam sobie odpowiadasz na wątpliwości, ze to jednak branża medyczna.

 

 

Branża jest bogata a byle komu się takich domen nie oddaje :) Więc w przypadku tej tematyki zostaje albo spad (user przestaje wierzyć ;)) albo sukcesywna sprzedaż dla zainteresowanego podmiotu.

 

W transakcji D2D domena bez większej wartości ale to nie jest wykładania jej rzeczywistej ceny.

Bardzo trafne uwagi. Takie podejście do domen jest rzadkie, a szkoda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adelard, Andrasz dzięki....

 

kilka krótkich zdań i już widzę, że spojrzałem na temat jednowymiarowo - skupiając się ilością hitów w adwordsie.... zamiast głębiej zastanowić się nad możliwościami wykorzystania komercyjnego no i branży z jakiej może pochodzić potencjalny KK

 

P.S. sorry za lekkiego OFF TOPA a autorowi powodzenia ze sprzedażą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
....... a autorowi powodzenia ze sprzedażą :)

Dokładnie.

Jeśli nie będzie ciśnienia finansowego a będzie trochę szczęścia jest szansa moim zdaniem na ciut więcej.

U mnie by była wystawiona na ok 30k netto.

Aż się prosi o minisite i rozpoczęcie przyjaźni z google

 

Edit:

Co najmniej ministrona. Jesli masz zaplecze do lepszego zagospodarowania to więcej niż ministrona..

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

W okolicach 20k byłbym w stanie ją teraz sprzedać.

Mam małe wydatki związane z realnymi nieruchomościami więc chętnie bym ją zamienił na coś w realu :)

Zobaczymy co zadecydują.

Pyta oczywiście firma z branży medycznej.

 

Dokładnie.

Jeśli nie będzie ciśnienia finansowego a będzie trochę szczęścia jest szansa moim zdaniem na ciut więcej.

U mnie by była wystawiona na ok 30k netto.

Aż się prosi o minisite i rozpoczęcie przyjaźni z google

 

Edit:

Co najmniej ministrona. Jesli masz zaplecze do lepszego zagospodarowania to więcej niż ministrona..

Share this post


Link to post
Share on other sites
W okolicach 20k byłbym w stanie ją teraz sprzedać.

Mam małe wydatki związane z realnymi nieruchomościami więc chętnie bym ją zamienił na coś w realu :)

[...]

Za 20k, to jedynie miejsce parkingowe w apartamentowcu i to na wyprzedaży. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalej powtarzał się będę, że jestem młody, ale moim zdaniem domainerzy powinni stać jednym murem tak jak deweloperzy za nic świecie nie opuszczają ceny, tak więc lepiej trzymajmy się wszyscy wyższych pułapów, bo jak sami tak będziemy zaniżać to w końcu ten biznes padnie.

 

Co do domeny to domena uważam jak naj bardziej warta ceny w granicach ok. 20k, ale to zależy czy masz parcie na sprzedaż czy nie. Na to sam możesz sobie odpowiedzieć :)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×