Jump to content
Sign in to follow this  
DD

MeetDomainers 2011 Warszawa

Recommended Posts

Odważę się podsumować :)

Łączna kwota sprzedaży: 84 350zł

Uśredniona kwota: 2 162,8zł

 

Pod względem tych wartości był to najgorszy MeetDomainers ALE nie przekreślałbym tej konferencji - jest jedyna w swoim rodzaju :)

 

Thomaso, wiem że to przeczytasz ;) ŚwiatFilmu jest bardzo średni...

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Łączna kwota sprzedaży: 84 350zł

Uśredniona kwota: 2 162,8zł

 

Pod względem tych wartości był to najgorszy MeetDomainers ALE nie przekreślałbym tej konferencji - jest jedyna w swoim rodzaju :)

 

Pytanie jaki komunikat pójdzie (jeśli w ogóle pójdzie) "w świat", czyli do wszelakich mediów nie związanych z branżą domenową. Jeśli przebije się informacja, że są to ceny płacone przez inwestorów domenowych, to OK. Jakie natomiast skutki (wizerunkowe, a w konsekwencji marketingowe) będzie miała sytuacja jesli komunikat ograniczy się do hasła typu "na najwiekszej giełdzie domenowej w Polsce sprzedano takie, a takie domeny za takie, a takie kwoty", nie daj Boże z podaniem kwot xxx.

Edited by andrasz

Share this post


Link to post
Share on other sites
psi gratuluje kupcowi

kilka razy próbowałem przez internet podbić cenę na psi.pl i przy niższej kwocie się udało, ale przy wyższej już nie - co chwila wyskakiwały mi inne komunikaty raz, że cena 1400, po chwili że 1300, potem znowu 1400 i wreszcie, że aukcja się skończyła, a ja nie mogłem w tym czasie podbić, a szkoda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
kilka razy próbowałem przez internet podbić cenę na psi.pl i przy niższej kwocie się udało, ale przy wyższej już nie - co chwila wyskakiwały mi inne komunikaty raz, że cena 1400, po chwili że 1300, potem znowu 1400 i wreszcie, że aukcja się skończyła, a ja nie mogłem w tym czasie podbić, a szkoda :)

 

Tu się zgodzę :)

 

 

18:11:30: Otrzymano ofertę z sali na kwotę 6000 PLN (1398.60 EUR).

18:11:30: Twoja oferta na kwotę 6000 PLN (1398.60 EUR) oczekuje na akceptację.

18:11:31: Twoja oferta na kwotę 6000 PLN (1398.60 EUR) została złożona zbyt późno - kwota licytacji jest już wyższa.

18:11:33: Bieżąca kwota licytacji: 6500 PLN (1515.15 EUR).

18:11:36: Rozpoczyna się liczenie - licytacja zakończy się za około 10 sekund!

18:11:39: Twoja oferta na kwotę 6500 PLN (1515.15 EUR) oczekuje na akceptację.

18:11:40: Twoja oferta na kwotę 6500 PLN (1515.15 EUR) została złożona zbyt późno - kwota licytacji jest już wyższa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękujemy serdecznie Uczestnikom, Prelegentom, Sponsorom i Partnerom za udział w kolejnym Spotkaniu! Bardzo się cieszymy, że mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widać że albo trzeba być osobiście na miejscu albo mieć "swojego" człowieka na miejscu.

Wtedy nie przepadną takie okazje do zakupu.

 

Dla mnie osobiście była to ciekawa lekcja, którą mam nadzieję wykorzystać przy najbliższej okazji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Również gratuluję ;) kiedy miałem dać 7000zł przez internet było już za późno ;)

 

W czasie aukcji na żywo były dwa momenty kiedy prowadzący licytację zamknął możliwość licytowania w tym samym czasie kiedy przez internet napłynęła wyższa oferta, możliwe że któryś z tych momentów dotyczył domeny eksport.pl (nie pamiętam dokładnie). Tak czy inaczej jak dla mnie to taka trochę wtopa, bo cena mogła pójście znacznie wyżej. Prowadzący licytacje ma przecież na celu windować cenę jak się tylko da, a wczoraj zamknął możliwość licytowania kiedy oferty napływały...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcja na żywo rządzi się swoimi prawami. Jest bardzo dynamiczna, a czasu na decyzję jest bardzo mało. Ostateczne puknięcie młotkiem oznacza koniec aukcji. Takie są zasady. Przez internet można też chyba podać od razu wyższą cenę, ale tu nie mam 100% pewności.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
w sumie to na koniec powinien czekac na ewentualne oferty z sieci

Przy każdej domenie zawsze było ostateczne czekanie na oferty z internetu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
w sumie to na koniec powinien czekac na ewentualne oferty z sieci

 

Przecież czekał. Dało się zarówno licytować przez internet jak i wygrywać aukcje przez internet.

 

Z moich doświadczeń jednak wynika, że ofertę trzeba było złożyć wcześniej, jak na platformie zaczynało "migać na zielono", bo inaczej wpływała ona za późno lub po przybiciu, może jednak aukcjoner mógł trochę dłużej czekać. Na pewno nie można mieć mu za złe, bo taka aukcja była dużo trudniejsza do prowadzenia pewnie jak takie, gdzie wszyscy są na sali i tak bardzo dobrze prowadził licytację.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aukcja na żywo rządzi się swoimi prawami. Jest bardzo dynamiczna, a czasu na decyzję jest bardzo mało. Ostateczne puknięcie młotkiem oznacza koniec aukcji. Takie są zasady. Przez internet można też chyba podać od razu wyższą cenę, ale tu nie mam 100% pewności.

 

DD

Zgadza się, przybicie młotkiem to koniec aukcji i na szczęście prowadzący nie cofnął swojej decyzji bo to byłyby już jaja, chociaż chwile się wahał ;)

Ale trzeba też wziąć pod uwagę że to była także licytacja online a łącza to łącza i chyba prowadzący powinien czekać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale trzeba też wziąć pod uwagę że to była także licytacja online a łącza to łącza i chyba prowadzący powinien czekać.

 

Też mi się wydawało, że jakiś poślizg był, głównie dlatego napisałem, że ofertę trzeba było złożyć od razu jak zwiększyła się kwota, a nie kiedy było już np. w połowie liczenia tych 10 sekund, bo wtedy to ona mogła wpłynąć już za późno. W sumie jak ktoś zwleka to trochę sam sobie winny, aukcja to aukcja. ;)

 

Ja w sumie pierwszy raz licytowałem przez internet i pewnie ostatni, jest jakiś dodatkowy powód, żeby na kolejne MD się jednak wybrać osobiście (oprócz oczywiście ciekawych rozmów i prelekcji). ;) Oczywiście jeśli takie będzie organizowane, ale pewnie będzie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy każdej domenie zawsze było ostateczne czekanie na oferty z internetu.

moze oferty naplywaly z opoznieniem, do tego łącza...

nie marudze, ale trzeba to brac pod uwage, a ceny w tych 2 przypadkach moglyby byc wyzsze

generalnie licytacja byla ok

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do tego też dochodzi opóźnienie na linii Michał - aukcjoner. Miałem tak wczoraj przy licytacji którejś domeny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ogóle ktoś zwrócił uwagę na to, że psi.pl to domena zarejestrowana w 1998 roku i nawet za przedłużenia te 1200 zł się nie zwróciło? Dużo lepsza okazja dla nabywcy niż sprzedającego. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
a czasu na decyzję jest bardzo mało. Ostateczne puknięcie młotkiem oznacza koniec aukcji. Takie są zasady. Przez internet można też chyba podać od razu wyższą cenę, ale tu nie mam 100% pewności.

DD

 

dobrze, ze nie masz pewnosci bo to nieprawda

kwota wprowadzana jest przez system lub recznie przez kogos z AM (tego nie wiem i to nie jest wazne)

jest skokowo o 10% wyzsza od poprzedniej oferty (100, 200, 500PLN)

w licytacji eksport*pl zainicjowalem 7k (oferta czekala na akceptacje aukcjonera) i nie doczekala sie

nie dramatyzuje (nie ja sprzedawalem) ;) ale albo poparwimy cos w systemie albo w komunikacji AM-prowadzacy aukcje

i albo przedluzamy okres konczenia aukcji do 15s albo dajemy dodatkowe sekundy dla obslugi AM

Nie MOZE byc tak, ze system przyjal moja oferte a prowadzacy NIE

zeby nie bylo tylko narzekania -generalnie nie bylo problemow z licytacja poprzez net ;) ale zyczymy sobie i AM rozwoju

 

 

W ogóle ktoś zwrócił uwagę na to, że psi.pl to domena zarejestrowana w 1998 roku i nawet za przedłużenia te 1200 zł się nie zwróciło? Dużo lepsza okazja dla nabywcy niż sprzedającego.

 

thomaso wiesz, ze nie o to chodzi w ocenie domeny

w 98 rejestrowane byly tez ;) oczywiscie nie dotyczy to psi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie MOZE byc tak, ze system przyjal moja oferte a prowadzacy NIE

zeby nie bylo tylko narzekania -generalnie nie bylo problemow z licytacja poprzez net ;) ale zyczymy sobie i AM rozwoju

Masz rację. Na przyszłość trzeba będzie o tym pamiętać i dodać odpowiedni margines czasowy na przejście informacji od kliknięcia po stronie licytującego przez internet do momentu przekazania tej informacji do aukcjonera na sali.

 

Zapraszam do pierwszej partii zdjęć. Te zrobione były przez Dziennik Internautów:

http://on.fb.me/MD2011_DI

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz rację. Na przyszłość trzeba będzie o tym pamiętać i dodać odpowiedni margines czasowy na przejście informacji od kliknięcia po stronie licytującego przez internet do momentu przekazania tej informacji do aukcjonera na sali.

 

DD

 

i tylko o to chodzi, reszta wg mnie organizacyjnie w porzadku

(zeby nie bylo tylko narzekania) ;)

wszyscy licytujacy przez net wiedza, ze nie mozna sie wcisnac z oferta na poczatku aukcji, ale kiedy sala juz sie zaspokoi mozna spokojnie zlozyc swoja ;) nawet jezeli aukcja jest prowadzona bardzo dynamicznie

Share this post


Link to post
Share on other sites
thomaso wiesz, ze nie o to chodzi w ocenie domeny

w 98 rejestrowane byly tez ;) oczywiscie nie dotyczy to psi

 

Przecież wiesz dobrze, że nie chodziło mi o samą wartość czy starość tej domeny tylko o sprzedaż tej domeny psi.pl bez zysku, a z wymierną stratą finansową.

 

Zresztą nawet oczekiwania sprzedającego były 30 razy większe - http://www.hmsales.pl

 

Tu oczywiście nie ma zarzutu do organizatorów aukcji, ale sprzedający po prostu nie miał szczęścia z tą domeną - zresztą to zawsze ryzyko, które się ponosi wystawiając cokolwiek na aukcji 1 zł bcm, kilku sprzedawców na pewno może być zadowolonych z wyniku, ale ten to jakoś nie bardzo.

 

Choć z drugiej strony - ile można kisić taką domenę i nic pod nią nie stawiać, 13 lat... ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

wiem dobrze co chciales powiedziec oceniajac sprzedaz psi.pl

jestem pewien, ze 90% sprzedawcow na MD2011 mialo zdecydowanie wieksze oczekiwania, ale rynek nie byl wczoraj zbyt chłonny ;)

mysle, ze jedynie sprzedawca części.pl moze byc zadowolony, a i taniadrukarnia.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wystawilem 2 domeny na sprzedaz: boks i randka. Z jednej jestem w miare zadowolony, z drugiej mniej. Ale ogolnie debiut moze byc.

Edited by mag

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja wystawilem 2 domeny na sprzedaz: boks i randka. Z jednej jestem w miare zadowolony, z drugiej mniej. Ale ogolnie debiut moze byc.

Cena kosmos za randka.com.pl a nie "w miarę zadowolony" ;)

Taka opinia krążyła też w rozmowach kuluarowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×