Jump to content
Sign in to follow this  
ala.pl

czy .eu jest już lepsze od .com?

Recommended Posts

według cenydomen.pl:

 

50 najdrożej sprzedanych polskich domen .com

W okresie od 01.10.2003 do 11.05.2011

Suma 50 najwyższych sprzedaży

200 184,00 PLN

Suma wszystkich sprzedaży

207 163,00 PLN

 

50 najdrożej sprzedanych polskich domen .eu

W okresie od 01.10.2003 do 11.05.2011:

Suma 50 najwyższych sprzedaży

248 657,00 PLN

Suma wszystkich sprzedaży

299 581,00 PLN

 

czy .eu jest już lepsze od .com?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężkie pytanie :) Z informacji które podałeś wynika że w Polsce lepiej się sprzedają domeny .eu ( choć to tylko ujawnione transakcje) natomiast z drugiej strony gdybym miał do wyboru zakup w tej samej cenie domeny np. Biuro*eu i Biuro*com to nie wiem którą bym wybrał...

 

 

Ps. Może dodaj sondę

 

 

 

ozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

A zobaczcie sobie może te sprzedaże na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

 

 

Dla mnie EU nigdy nie będzie wyżej niż COM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest więcej transakcji dobrych nazw .eu i wyższe ceny, ale lepsze nie są.

 

czyli co? wszyscy się zmówili i nie handlują dobrymi com-ami? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że to też trochę zależy od keywordu bo np. domenę Agencja wolałbym w wersji .com a Praca w wersji .eu

Share this post


Link to post
Share on other sites
A zobaczcie sobie może te sprzedaże na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

 

 

Dla mnie EU nigdy nie będzie wyżej niż COM.

 

 

Sprawdziłem.

Również na korzyść .eu.

 

Za:

http://cenydomen.pl

W okresie od 11.05.2009 do 11.05.2011:

 

COM

Suma 50 najwyższych sprzedaży 168 011,00 PLN

Suma wszystkich sprzedaży 168 833,00 PLN

 

EU

Suma 50 najwyższych sprzedaży 179 243,00 PLN

Suma wszystkich sprzedaży 208 173,00 PLN

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Łatwiej kupić dobrą .eu niż .com.

łatwiej za tą samą cenę kupić dobrą .eu niż .com?

zatem za odpowiedznio wyższą cenę możnaby równie łatwo kupić .com co za niższą .eu. W takiej sytuacji cała biznesowa intuicja podpowiada mi, że obroty na .com byłyby większe ... oczywiście wszystko przy założeniu, że niekompletne dane cenydomen.pl nie deformują rzeczywistości

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Sprawdziłem.

Również na korzyść .eu.

 

Chodziło mi o to że dane z ostatnich dwóch lat są bardziej miarodajne i aktualne.

 

Nie zmienia to nic w moim zdaniu: COM > EU

 

Czyżbyś twierdził inaczej Yarowa? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodziło mi o to że dane z ostatnich dwóch lat są bardziej miarodajne i aktualne.

 

Nie zmienia to nic w moim zdaniu: COM > EU

 

Czyżbyś twierdził inaczej Yarowa? :)

 

Przytoczyłem te bardziej miarodajne i aktualne dane. Nie oznacza to, że uważam, iż Ty uważasz inaczej niż to wyartykułowałeś.

 

W kwestii natomiast Com vs. Eu, tak Anubis. Sądzę inaczej. Inaczej niż Ty.

Powyżej cytowane wyniki nie obrazują całości zagadnienia ale na pewno stanowią wskaźnik.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym raczej zadał pytanie jaki jest trend, bo to jest bardziej interesujące moim zdaniem. A ten jest dość jasny. Liczy się przyszłość i ona już powoli jest dyskontowana w ilości i cenach sprzedaży.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawdziłem.

Również na korzyść .eu.

 

Za:

http://cenydomen.pl

W okresie od 11.05.2009 do 11.05.2011:

 

COM

Suma 50 najwyższych sprzedaży 168 011,00 PLN

Suma wszystkich sprzedaży 168 833,00 PLN

 

EU

Suma 50 najwyższych sprzedaży 179 243,00 PLN

Suma wszystkich sprzedaży 208 173,00 PLN

 

Mało tych sprzedaży w przypadku obu końcówek skoro 50 najwyższych sprzedaży stanowi niemalże 90% wszystkich sprzedaży...ile ich w takim razie było łącznie? Macie pewność, że wszystkie sprzedaże .com i .eu są podane w CenyDomen.pl? Jeśli tak nie jest to może to w znacznym stopniu zniekształcać obraz rzeczywistości. Zwłaszcza, że moim skromnym zdaniem tych sprzedaży było dużo więcej, a tylko ułamek jest tam zarejestrowany. Zresztą Michal może się wypowie jak to wygląda to będziemy mieli jasność :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
W kwestii natomiast Com vs. Eu, tak Anubis. Sądzę inaczej. Inaczej niż Ty.

Powyżej cytowane wyniki nie obrazują całości zagadnienia ale na pewno stanowią wskaźnik.

 

Posiadacze domen EU będą oczywiście twierdzić że EU jest lepsze. Tak samo jak posiadacze IDNów, COMów etc.

 

Jeśli mielibyśmy mówić o liczbowym wskaźniku to przydałoby się obliczyć ile domen, na jaką kwotę, trafiło do KK, a ile do domainerów.

 

Same sprzedaże nie świadczą o tym że coś jest lepsze/gorsze. Tym bardziej że część transakcji nie jest jawna, część jest ustawiana etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bym raczej zadał pytanie jaki jest trend, bo to jest bardziej interesujące moim zdaniem. A ten jest dość jasny. Liczy się przyszłość i ona już powoli jest dyskontowana w ilości i cenach sprzedaży.

 

DD

 

 

...moim skromnym zdaniem przyszłość domen EU skorelowana jest z przyszłością strefy EU - a ta rysuje się raczej ciemnymi kolorami.

 

pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...moim skromnym zdaniem przyszłość domen EU skorelowana jest z przyszłością strefy EU - a ta rysuje się raczej ciemnymi kolorami.

W tym kontekście to ja myślę, że domena się obroni :) Unia Europejska pewnie przetrwa, ale w bardziej luźnej formie niż były założenia. Nie będzie państwa UE - może zostanie wolność w handlu, częściowa unia walutowa (może), wolność przemieszczania się ludzi itp. W najgorszym (a może najlepszym?) wypadku domena .eu stanie się domeną europejską (nie Unii Europejskiej) i przez to zwiększy swój zasięg i wagę :)

 

Ale to tylko oczywiście teoretyzowanie z mojej strony ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
...moim skromnym zdaniem przyszłość domen EU skorelowana jest z przyszłością strefy EU - a ta rysuje się raczej ciemnymi kolorami.

 

pzdr.

 

Podzielam, dopóki istnieje UE domeny .eu będą w cenie, w przypadku rozpadu UE takie domeny znacznie straciłyby na wartości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
.[...]

Jeśli mielibyśmy mówić o liczbowym wskaźniku to przydałoby się obliczyć ile domen, na jaką kwotę, trafiło do KK, a ile do domainerów.

 

[..]

 

 

Można i tak. Tyle, że i hołubione peelki również w taki sposób znacząco ucierpią a ich pozycja ... drgnie i może okazać się, że wcale nie jest tak nienaruszalnie mocna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Można i tak. Tyle, że i hołubione peelki również w taki sposób znacząco ucierpią a ich pozycja ... drgnie i może okazać się, że wcale nie jest tak nienaruszalnie mocna :)

 

Ucierpią, ich pozycja drgnie... i nadal będą na czołowym, pierwszym miejscu bez żadnej konkurencji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ucierpią, ich pozycja drgnie... i nadal będą na czołowym, pierwszym miejscu bez żadnej konkurencji.

 

Tak, oczywiście. Nadal będą w Polsce bez żadnej konkurencji.

Natomiast uwidoczni się jeszcze bardziej alternatywa wobec nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tym bardziej że część transakcji nie jest jawna, część jest ustawiana etc.

 

A część "transakcji" domainerów z parciem na szkło to bajki z mchu i paproci

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
łatwiej za tą samą cenę kupić dobrą .eu niż .com?

zatem za odpowiedznio wyższą cenę możnaby równie łatwo kupić .com co za niższą .eu. W takiej sytuacji cała biznesowa intuicja podpowiada mi, że obroty na .com byłyby większe ... oczywiście wszystko przy założeniu, że niekompletne dane cenydomen.pl nie deformują rzeczywistości

Nie napisałem, że "za tą samą cenę".

Ceny transakcji domen .eu pozornie są wyższe, gdyż dotyczą lepszych nazw w stosunku do nazw w końcówce .com. Wynika to z tego, że .eu jest młodsza, a większość dobrych domen jest w rękach domeniarzy i są oni zainteresowani publikacją sprzedaży. W przypadku domen .com większość dobrych domen jest niedostępna, więc ceny dotyczą gorszych jakościowo domen. Na dodatek duża część transakcji to aukcje Sedo bardzo dobrych IDN-ów .eu co całkowicie dyskwalifikuje te "statystyki".

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie napisałem, że "za tą samą cenę".

Ceny transakcji domen .eu pozornie są wyższe, gdyż dotyczą lepszych nazw w stosunku do nazw w końcówce .com. Wynika to z tego, że .eu jest młodsza, a większość dobrych domen jest w rękach domeniarzy i są oni zainteresowani publikacją sprzedaży. W przypadku domen .com większość dobrych domen jest niedostępna, więc ceny dotyczą gorszych jakościowo domen. Na dodatek duża część transakcji to aukcje Sedo bardzo dobrych IDN-ów .eu co całkowicie dyskwalifikuje te "statystyki".

 

no to jak nie za taką samą cenę, to jak cokolwiek można porównywać?

 

to trochę tak jakbyś napisał: "łatwiej kupić mercedesa niż bochenek chleba", a miałbyś na myśli "łatwiej kupić mercedesa mając milion w kieszeni, niż bochenek chleba mając 50 groszy" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×