Jump to content
Sign in to follow this  
marismo

Testowanie - whois, własność

Recommended Posts

Czy domeny w okresie testowym mają wklepywane dane właścicieli? Bo dostając mail z NASK nie ma tam adresu i nazwiska, w przeciwieństwie do rejestracji.

Co dzieje się - gdy np. teoretycznie ktoś zgłosi roszczenia do takiej domeny - wszelkie próby rozwiązania tej sprawy w sądzie polubownym spęłzną na niczym, bo domena wygaśnie, zanim ktoś cokolwiek zyska.

Czy powyższe znaczą, że własciciele testujący są bezkarni? Swego czasu widziałem domenę w okresie testowym pełną pomowień, ze skanami wyroków sądowych bez ukrycia danych osobowych - ktoś chyba wiedział, że nawet jeśli ktoś ustali jego dane, domena dawno wygaśnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, że WHOIS nie wyświetla danych klienta, który testuje domenę to jeszcze nic nie znaczy. Kontakt do testów przypisywany jest identycznie jak przy rejestracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To, że WHOIS nie wyświetla danych klienta, który testuje domenę to jeszcze nic nie znaczy. Kontakt do testów przypisywany jest identycznie jak przy rejestracji.

 

Zgadza się, ostatnio podczas rejestracji domeny do testów i próbie podpięcia ją do ND otrzymałem komunikat, że jest ona już zaparkowana. Zleciłem weryfikację własności i nawet bez wysyłania żadnych potwierdzeń została ona przeprowadzona pozytywnie i podpięta pod moje konto. W jakiś sposób więc musieli ustalić czy to moja domena/test :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będę zakładał nowego tematu. Chciałem tylko zauważyć, że podczas testów domeny otrzymałem już kilka ofert. Mało kto zagląda do whois.

 

Spośród kilku zapytań właśnie udało mi się spieniężyć trzeci test w życiu. Co prawda transakcje te nie są na wielkie kwoty, ale pozwalają na przetestowanie kilkuset nowych domen. Zawsze dotyczą domen, które posiadały 2-5 wejść w okresie dwóch tygodni testu :)

 

Do czego zmierzam? Zawsze, przy każdym teście sugeruję ustawić opcję sprzedaży, lub link kontaktowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×